Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

umywalka i zabawki dla najmłodszych

DZIECIĘCA ŁAZIENKA – LUKSUS CZY KONIECZNOŚĆ?

Łazienka to nieodzowne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Ze względu na kluczową rolę, którą pełni w codziennym funkcjonowaniu mieszkańców, warto dokładnie dopasować jej wyposażenie i rozmiar do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkowników. Coraz częściej zdarza się, że rodzice decydują się na zrobienie osobnej łazienki dla swoich pociech. Czy faktycznie projektowanie łazienki dedykowanej wyłącznie dla najmłodszych domowników ma sens? Taki krok może wydawać się zbędnym luksusem, który jedynie generuje jedynie dodatkowe koszty. Jednak dzieci mają swoiste wymagania i potrzeby, jeśli chodzi o korzystanie z łazienki, dlatego stworzenie dla nich dedykowanego pomieszczenia może okazać się trafnym pomysłem, wartym trudu realizacji. 

KORZYŚCI Z ODDZIELNEJ ŁAZIENKI DLA NAJMŁODSZYCH

Osobna łazienka dla dzieci to rozwiązanie, które coraz częściej znajduje swoje uzasadnienie w wielu rodzinach. Ważąc zalety i wady takiej inwestycji, łatwo określić, czy jest niepotrzebnym przedsięwzięciem, nic niewnosząca modą, czy jak najbardziej rozsądnym i przemyślanym w wielu aspektach projektem. Odpowiednio urządzona łazienka i dostosowana do potrzeb najmłodszych członków domu, może przynieść wiele korzyści:   

  • Bezpieczeństwo: Zaokrąglone krawędzie, podłogi antypoślizgowe i inne czynniki zwiększają bezpieczeństwo.  
  • Komfort użytkowania: Niższe blaty, odpowiednia wysokość umywalki i toalety zapewniają wygodę podczas korzystania z łazienki przez dzieci.  
  • Bałagan: Osobna łazienka dla dzieci pozwala lepiej radzić sobie z bałaganem, który często towarzyszy im w codziennych czynnościach higienicznych.  
  • Samodzielność: Posiadanie osobnej łazienki dla dzieci uczy ich samodzielności i odpowiedzialności za utrzymanie porządku po skorzystaniu z pomieszczenia. Jest to również okazja do nauki dbania o czystość i sprzątania.  
  • Edukacja: Osobna łazienka dla dzieci może być również miejscem, w którym rodzice mogą prowadzić edukację związaną z higieną osobistą i zdrowymi nawykami, tworząc przy tym przyjazne i atrakcyjne otoczenie.  
  • Przestrzeń dla zabawy: Dedykowana łazienka dla dzieci może być miejscem, gdzie mogą się bawić i czerpać radość z czasu spędzanego podczas kąpieli, co może przyczynić się do pozytywnego podejścia do higieny osobistej.  
wesoła aranżacja łazienki dla dzieci

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PROJEKTUJĄC ŁAZIENKĘ DLA DZIECI?

Miejsce do przechowywania w łazience

Podczas projektowania łazienki dedykowanej dla dzieci istnieje kilka istotnych czynników, które warto wziąć pod uwagę, aby zapewnić im komfortowe użytkowanie. Ważne jest, aby dostosować wysokość blatów, umywalek, toalet oraz półek do wzrostu i zasięgu rąk dzieci. Zapewnienie im łatwego dostępu do tych elementów ułatwi samodzielne korzystanie z łazienki. Wybierając meble, akcesoria i elementy łazienkowe, warto zwrócić uwagę na te o zaokrąglonych krawędziach lub zabezpieczyć ostre ranty silikonowymi nakładkami. Warto również zastosować podłogi antypoślizgowe, które zapewnią bezpieczeństwo nawet na mokrych powierzchniach. Bardzo istotne jest zadbanie o odpowiednie miejsce na przechowywanie akcesoriów łazienkowych dla dzieci, takich jak zabawki, ręczniki czy kosmetyki. Praktyczne schowki ułatwią utrzymanie porządku i będą dostępne dla dzieci. Na koniec, warto poświęcić chwilę na zastanowienie się nad wyborem kolorów i wzorów, które są atrakcyjne dla dzieci. Można wykorzystać elementy dekoracyjne, naklejki ścienne lub kolorowe akcesoria, aby stworzyć przyjazne i dziecięce otoczenie. Neutralne, przyjemne barwy ścian i płytek, uzupełniona wesołymi, dziecięcymi zabawkami oraz prostymi w usunięciu ozdobami i motywami, pozwoli na łatwą zmianę aranżacji i dostosowanie wnętrza do szybko zmieniających się potrzeb maluchów. 

KOLORY I DODATKI, KTÓRE BUDUJĄ PRZYJAZNĄ PRZESTRZEŃ

biała szafka z umywalką

Przygotowanie łazienki dla dzieci to nie tylko kwestia bezpieczeństwa i komfortu, ale również estetycznego urządzenia tego pomieszczenia. Dzieci uwielbiają radosne i kolorowe wnętrza, więc podczas aranżacji łazienki można puścić wodze fantazji. Ważne jest unikanie zbyt intensywnych kolorów, które mogą być drażniące, ale również zbyt ciemnych, które mogą wprowadzać ponury nastrój. Idealnym rozwiązaniem jest stonowane tło z dodatkami, które wprowadzą dziecięcy charakter. Można zastosować kolorowe haczyki, ręczniki z ulubionymi bohaterami, kolorowe deski sedesowe, zasłony z motywami dla dzieci, zabawne naklejki, które można łatwo usunąć, oraz pomysłowe oświetlenie. Istnieje wiele elementów, które można dodać do łazienki, aby nadać jej dziecięcy urok. Warto również wziąć pod uwagę, czy łazienka będzie przeznaczona dla chłopca czy dziewczynki. Dzięki temu można dostosować dekoracje i dodatki do preferencji płci dziecka. Aranżując łazienkę dla dzieci, należy zadbać nie tylko o bezpieczeństwo i komfort, ale także o wesoły i przyjemny wystrój, który sprawi, że korzystanie z tego pomieszczenia będzie dla dziecka radosnym doświadczeniem. 

PROJEKTOWANIE WNĘTRZA Z POMYSŁEM

Jeśli chodzi o aranżację łazienki dla dzieci, istnieje wiele sposobów na znalezienie inspiracji. Można przeglądać internetowe galerie, gdzie prezentowane są różnorodne pomysły na urządzenie dziecięcych łazienek, które podbiją małe serduszka. Gdy jednak ilość pomysłów i konieczność uwzględnienia wielu czynników przytłacza Cię, na PRZESTRONNIE.PL chętnie pomożemy i przeprowadzimy Cię przez tajniki projektowania wnętrza. Wiemy, jak ważne jest uwzględnienie czynników komfortu użytkowania i bezpieczeństw, a przy tym gwarancja, że projekt będzie dopasowany do wymagań Twojego dziecka i łatwy w dostosowaniu do dynamicznie zmieniających się potrzeb rosnącej pociechy. W końcu chodzi o stworzenie bezpiecznej, przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni, w której dziecko będzie się czuło dobrze i wygodnie!   

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są najważniejsze czynniki do rozważenia przy projektowaniu łazienki dla dzieci?

Najważniejsze czynniki to bezpieczeństwo, komfort użytkowania i dopasowanie do potrzeb dziecka. Należy uwzględnić elementy takie jak antypoślizgowe podłogi, dostosowane wysokości toalety i umywalki, oraz bezpieczne wykończenia.

2. Jak można stworzyć wesołą i przyjazną dla dzieci aranżację łazienki?

Warto zastosować stonowane tło z dodatkami w postaci kolorowych haczyków, ręczników, deski sedesowej, zasłon czy zabawnych naklejek. Oświetlenie również odgrywa waż

3. Dlaczego warto mieć osobną łazienkę dla dzieci?

Osobna łazienka dla dzieci może być bardzo korzystna, ponieważ zapewnia im niezależność i możliwość samodzielności w kwestii higieny osobistej. Dzieci mogą się swobodnie uczyć i praktykować umiejętności związane z myciem rąk, szczotkowaniem zębów i korzystaniem z toalety.