Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

regały i szuflady do przechowywania

MAŁY POKÓJ, WIELKIE MOŻLIWOŚCI

Urządzenie małego pokoju dziecięcego może być wyzwaniem, ale również wspaniałą przygodą. Niezależnie od tego, czy twój maluch ma już swoje zainteresowania, czy dopiero odkrywa świat, istnieje wiele kreatywnych sposobów, aby stworzyć przytulną i inspirującą przestrzeń, w której będzie mógł się bawić, uczyć i wypoczywać.  

MNIEJSZA ILOŚĆ, WIĘKSZY EFEKT

Wybór odpowiedniej palety kolorów może naprawdę wpłynąć na optyczne wrażenia przestrzeni. Wybierając jasne i pastelowe kolory, takie jak mięta, delikatny róż czy błękit nieba, możesz stworzyć wrażenie większej przestrzeni. Unikaj zbyt wielu kontrastujących kolorów, które mogą sprawić, że pokój będzie wydawał się jeszcze mniejszy. 

kosze na zabawki

FUNKCJONALNE MEBLE WIELOZADANIOWE

W małym pokoju kluczowym elementem jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. Wybierając meble, postaw na te, które mają wiele funkcji. Na przykład łóżko piętrowe z biurkiem poniżej, składany stół do nauki czy pufy z przegródkami na zabawki. To pomaga zaoszczędzić miejsce i zachować porządek. 

REGAŁY I PÓŁKI ŚCIENNE

W małym pokoju dziecięcym kluczowe jest sprytne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Zamiast tradycyjnych regałów, warto zainwestować w półki ścienne, które są doskonałym rozwiązaniem. Półki te nie tylko przyczyniają się do oszczędności cennej podłogowej przestrzeni, ale także oferują praktyczne miejsce do przechowywania różnych przedmiotów. Książki, ulubione zabawki, małe dekoracje – wszystko to znajdzie swoje miejsce na półkach ściennych. W ten sposób pokój będzie zorganizowany i utrzymany w porządku, a zarazem dostęp do przedmiotów będzie łatwy i wygodny. Dziecko może samodzielnie sięgnąć po to, czego potrzebuje, co jest ważne dla jego rozwijającej się samodzielności. 

piętrowe łóżko z biurkiem

PRZYJAZNE DLA ZMYSŁÓW DEKORACJE

Miękkie dywany, poduszki i zasłony tworzą przytulny nastrój w pokoju dziecięcym. Ich wybór to klucz do komfortu, lecz ostrożność jest ważna. Unikaj przesadnej ilości drobnych detali, które mogą przytłoczyć przestrzeń. Warto postawić na wyważoną ilość, aby pokój emanował ciepłem, a zarazem był przestronny i funkcjonalny. 

PERSONALIZACJA ŚCIAN

Ściany to ogromny potencjał do personalizacji. Tapeta z ulubionymi postaciami czy motywami, plansza do pisania kredą i ramki na rysunki dziecka to elementy, które nadają wnętrzu unikalnego charakteru. Tworzą przyjemne, spersonalizowane miejsce dla dziecka, sprzyjając rozwojowi i twórczości. 

półki na dekoracje

OPTYMALNE OŚWIETLENIE

Oświetlenie odgrywa kluczową rolę w każdym wnętrzu, a w małym pokoju dziecięcym ma szczególne znaczenie. Wybór odpowiedniego oświetlenia może znacząco wpłynąć na atmosferę i funkcjonalność przestrzeni. Warto postawić na oświetlenie punktowe, które pozwoli dostosować intensywność światła do różnych aktywności. 

W miejscach przeznaczonych do nauki czy czytania warto umieścić oświetlenie punktowe. Lampa sufitowa o regulowanej wysokości zapewni optymalne oświetlenie do nauki, a kinkiet lub lampka na biurku ułatwi koncentrację podczas czytania. 

PRZEMYŚLANE PRZECHOWYWANIE

W małym pokoju dziecięcym, utrzymanie porządku to klucz do zachowania harmonii i swobodnej przestrzeni do zabawy. Systematyczne przechowywanie staje się nieodzowne. Istnieje wiele sprytnych rozwiązań, które pomogą w organizacji i ułatwią dziecku samo dbanie o swoje rzeczy. 

Kosze i pojemniki pod łóżkiem to doskonałe narzędzia, aby przechować zabawki, książki czy inne drobiazgi. Dzięki nim można skutecznie wykorzystać przestrzeń, która często pozostaje nieużywana. Kosze można łatwo wyciągnąć, a po zakończonej zabawie wrzucić do nich zabawki, ucząc malucha odpowiedzialności za porządek. 

MAGIA NA NIEWIELKIEJ PRZESTRZENI

Urządzanie małego pokoju dziecięcego to wspaniała szansa do wyzwolenia swojej kreatywności i tworzenia magicznej oazy dla twojego malucha. Pamiętaj o funkcjonalności, wykorzystaniu przestrzeni i przyjaznych kolorach. Stwórz miejsce, w którym Twoje dziecko będzie mogło bawić się, tworzyć, uczyć się i spędzać cenne chwile dzieciństwa. Niech to będzie przestrzeń, która odda charakter i pasje malucha, jednocześnie zachowując funkcjonalność i estetykę. Kreuj wyjątkowy świat dla malucha! PRZESTRONNIE.PL pomoże Ci stworzyć funkcjonalny i inspirujący pokój dziecięcy. Działamy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce. Optymalne wykorzystanie przestrzeni, przyjazne kolory i pasjonujące detale — wszystko, czego potrzebujesz. Skontaktuj się z nami i stwórz wyjątkową przestrzeń dla swojego dziecka już dziś! 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. JAKIE KOLORY WARTO WYBIERAĆ, ABY STWORZYĆ WRAŻENIE WIĘKSZEJ PRZESTRZENI W MAŁYM POKOJU DZIECIĘCYM?

Warto wybierać jasne i pastelowe kolory, takie jak mięta, delikatny róż czy błękit nieba. Unikanie zbyt wielu kontrastujących kolorów pomoże zachować wrażenie przestronności. 

2. JAKIE MEBLE WIELOZADANIOWE MOŻNA WYKORZYSTAĆ W MAŁYM POKOJU DZIECIĘCYM?

Przykłady to łóżko piętrowe z biurkiem poniżej, składany stół do nauki czy pufy z przegródkami na zabawki, które oszczędzają miejsce i sprzyjają utrzymaniu porządku. 

3. DLACZEGO WARTO WYBIERAĆ PÓŁKI ŚCIENNE ZAMIAST TRADYCYJNYCH REGAŁÓW?

Półki ścienne pozwalają na przechowywanie książek, zabawek i dekoracji bez zajmowania cennej podłogowej przestrzeni do zabawy. 

4. JAKIE ELEMENTY DEKORACYJNE TWORZĄ PRZYTULNĄ ATMOSFERĘ W POKOJU DZIECIĘCYM?

Miękkie dywany, poduszki i zasłony są świetnymi dodatkami, które tworzą przytulność. Warto jednak unikać zbyt wielu drobnych detali, aby nie zagracony wystrój.