Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

białe szafki, lampy wiszące

ZASADA TRÓJKĄTA ROBOCZEGO

Urządzenie kuchni zgodnie z najnowszymi trendami jest czymś o wiele więcej niż tylko estetycznym rozplanowaniem wnętrza. To przede wszystkim harmonijne połączenie praktycznych rozwiązań, pozwalających na wygodne i sprawne wykonywanie codziennych czynności. Kluczem do funkcjonalnej kuchni jest przemyślane rozmieszczenie elementów, tworzące tzw. trójkąt roboczy. Zasada trójkąta roboczego odgrywa ważną rolę w organizacji kuchennej przestrzeni. Lokalizacja lodówki, kuchenki i zlewu na planie trójkąta równobocznego ułatwia swobodne poruszanie się po kuchni, co ma bezpośredni wpływ na wygodę podczas przygotowywania posiłków.

WYSPA KUCHENNA

Nieodzownym elementem nowoczesnej kuchni, niezależnie od jej rozmiaru, jest wykorzystanie wyspy kuchennej. Wyspa to nie tylko dodatkowe miejsce do przechowywania czy powierzchnia robocza, ale również wielofunkcyjny element, który może pełnić funkcję stołu czy baru, integrujący przestrzeń kuchenną. Wyspa jest także świetnym rozwiązaniem w kuchni w bloku. W większości nowoczesnych kuchni stanowi ona punkt obowiązkowy.

czarne szafki, biała ściana

MIEJSCE DO PRZECHOWYWANIA

Funkcjonalność nowoczesnej kuchni przejawia się również w precyzyjnie zaplanowanym miejscu do przechowywania żywności oraz różnorodnych urządzeń kuchennych. Elementy, które pomagają utrzymać porządek, sprzyjając jednocześnie efektywnej organizacji dostępnej przestrzeni, to:

  • organizery do szafek,
  • kosze cargo,
  • szafki spiżarniane.

SPÓJNOŚĆ Z SALONEM

Nowoczesna kuchnia jest często integralną częścią otwartej strefy mieszkalnej wraz z salonem i jadalnią, co może stanowić wyzwanie aranżacyjne. Pogodzenie funkcji kilku pomieszczeń w jednej przestrzeni wymaga starannej i spójnej koncepcji wystroju. Podstawą aranżacji jest jednolite wykończenie podłogi. Dotychczasowe sposoby aranżacji, w których podłoga kuchni była wykończona innym materiałem niż pozostałej przestrzeni, ustępują miejsca bardziej spójnym rozwiązaniom, gdzie jednolita posadzka unifikuje całą strefę.

RÓWNOWAGA KOLORYSTYCZNA

Kolejnym istotnym elementem w aranżacji kuchni z salonem jest zachowanie równowagi kolorystycznej. W otwartej przestrzeni ważne jest dopasowanie wszystkich elementów wystroju. Stosując regułę 60 – 30 – 10, wyznaczamy proporcje między kolorem bazowym, dopełniającym i akcentowym. Około 60% aranżacji to neutralny kolor bazowy, stanowiący tło. Kolejne 30% to nieco intensywniejszy kolor, który ożywia stylizację. Pozostałe 10% to obszar, gdzie można sięgnąć po najbardziej intensywne barwy. Zastosowanie tej reguły zapewnia harmonię wizualną i spójność w wystroju kuchni.

białe szafki, lampy wiszące

MEBLE KUCHENNE

Meble kuchenne w stylu nowoczesnym to często minimalistyczne konstrukcje, dodające wyrafinowanego akcentu aranżacji. Charakteryzują się nieskomplikowanymi zdobieniami i rezygnacją z tradycyjnych uchwytów na rzecz frezowanych detali. Niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem są także meble lakierowane na wysoki połysk. Chronią one przed wilgocią oraz doskonale odbijają światło, co optycznie powiększa przestrzeń kuchenną, nadając jej nowoczesnego blasku. Nowoczesna kuchnia, zwłaszcza ta połączona z salonem, daje nam duże pole do ekspresji, ponieważ minimalizm nie oznacza nudnej aranżacji. Wręcz przeciwnie, umożliwia on odważne kroki stylizacyjne, jak na przykład wybór nowoczesnych mebli kuchennych w intensywnym, czarnym kolorze – taki zabieg nadaje wnętrzu nieco dramatyczny, ale jednak interesujący i nowoczesny wygląd.

ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE

W nowoczesnej kuchni jedno źródło światła to za mało. Odpowiednie oświetlenie stanowi ważny element, który gwarantuje wygodę podczas przygotowania i spożywania posiłków. Aby stworzyć optymalną przestrzeń, warto zadbać o kilka istotnych komponentów oświetlenia. Jedną z podstawowych kwestii jest doświetlenie blatu roboczego.  W przypadku wyspy kuchennej warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie, które nie tylko podkreśli jej funkcjonalność, ale również stworzy przyjemną atmosferę wokół tego obszaru. Istotnym elementem, który może dodać charakteru i stylu całej kuchni jest oświetlenie dekoracyjne. Lampa wisząca nad stołem, światło punktowe lub inne ozdobne źródła światła nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd. Nie zapominajmy również o świetle ogólnym, które sprawia, że wnętrze staje się jasne i przyjazne. Kombinacja tych elementów oświetlenia w nowoczesnej kuchni gwarantuje zarówno estetykę, jak i funkcjonalność tego ważnego miejsca w domu.

czarne szafki, drewniana podłoga

KREACJA STYLOWEJ KUCHNI Z PROFESJONALISTĄ

Odkryj potęgę nowoczesnej kuchni! Korzystając z pomocy naszych doświadczonych projektantów wnętrz z PRZESTRONNIE.PL, zapewniasz sobie wyjątkową aranżację w stylu nowoczesnym. Zaprojektuj z nami przestrzeń z wykorzystaniem najnowszych trendów i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki współpracy z nami osiągniesz funkcjonalność, elegancję i unikalność w swojej kuchni. Wybierz doskonały projekt, dostosowany do Twoich potrzeb – z nami każda kuchnia stanie się centrum nowoczesnego stylu i komfortu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Co cechuje nowoczesną kuchnię?

Nowoczesna kuchnia to połączenie funkcjonalności, energooszczędnych rozwiązań i ponadczasowego designu.

2. Jakie oświetlenie jest istotne w nowoczesnej kuchni?

W nowoczesnej kuchni konieczne jest doświetlenie blatu roboczego, wyspy, oświetlenie dekoracyjne i światło ogólne.