Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

sztukateria ścienna, biała kanapa

SZTUKATERIA A NOWOCZESNOŚĆ

Sztukateria kojarzona jest główne z elegancją historycznych epok. Jej początki sięgają starożytności, a rozwój przypadł na epokę renesansu i baroku. Obecnie sztukateria powraca, pasując do mieszkań w stylu nowoczesnym równie dobrze, jak do dawnych pałacowych wnętrz. Jej zastosowanie nie ogranicza się już tylko do dużych przestrzeni, udowadniając, że wprowadzenie tego typu ozdób dekoracyjnych do wnętrz może być dostępne dla każdego, niezależnie od metrażu czy stylu mieszkania. Sztukateria jest obecna zarówno w starych kamienicach, eleganckich dworkach, jak i modnych mieszkaniach czy nowoczesnych apartamentach.

LISTWY PRZYSUFITOWE

Przykładem sztukaterii między ścianą a sufitem są listwy przysufitowe. Łączą one estetykę z praktycznym zastosowaniem – oprócz ozdobnego aspektu pełnią funkcję maskowania niedoskonałości ścian. Dawniej sztukateria wykonywana była z gipsu, obecnie z pianki poliuretanowej czy polistyrenu. Dzięki takim materiałom listwy dekoracyjne cechują się lekkością i łatwością w montażu. Są wodoodporne, dlatego mogą być montowane nawet w pomieszczeniach o dużej wilgotności, na przykład w łazience. Nowoczesne materiały sprawiają również, że listwy są łatwe w utrzymaniu w czystości. Listwy pomagają nadać wnętrzu atrakcyjny i elegancki wygląd.

sztukateria ścienna, stolik, lampa stojąca

RODZAJE SZTUKATERII

Sztukateria na ścianie nie ogranicza się tylko do listew sufitowych. Stanowią ją również takie elementy, jak:

  • listwy przypodłogowe,
  • listwy maskujące karnisze lub elementy dekoracyjne,
  • listwy oświetleniowe z paskiem LED,
  • listwy elastyczne.

Listwy przypodłogowe są idealne do eleganckiego wykończenia łączenia ścian z podłogą. Są również idealnym sposobem na ukrycie okablowania. Natomiast listwy maskujące karnisze lub elementy dekoracyjne pomagają ukryć stare i nieestetyczne karnisze oraz brzydkie elementy dekoracyjne. Listwy oświetleniowe umożliwiają zastosowanie pasków LED, stając się nie tylko ozdobą, lecz również dodatkowym źródłem światła – można je zastosować na przykład w sypialni, gdzie zastąpią główne oświetlenie i wprowadzą wyciszający, romantyczny nastój. Natomiast elastyczne listwy są doskonałym rozwiązaniem dla nieregularnych ścian, na przykład nierównych bądź półokrągłych. Wykonane są bowiem ze specjalnego, giętkiego tworzywa, dostosowującego się do różnych kształtów.

listwy przysufitowe, listwy przypodłogowe

INNOWACYJNE ZASTOSOWANIE

Nowoczesna sztukateria doskonale odnajduje się w różnych stylizacjach – od klasycznych wnętrz w stylu francuskim i nowojorskim, poprzez te w stylu vintage, aż po przestrzenie w stylu minimalistycznym i nowoczesnym. Sztukaterie powodują, że wnętrze zyskuje zupełnie nowy wymiar – staje się niezwykle elegancką, ponadczasową i wytworną przestrzenią. Sztukateria jest także dość uniwersalnym rozwiązaniem dekoracyjnym, ponieważ świetnie współgra z wieloma dodatkami. Doskonale łączy się z takimi detalami jak lustra, obrazy, a także tapety. Połączenie sztukaterii z tapetą umożliwia stworzenie wyrafinowanych i nowoczesnych wnętrz, które emanują klasą.

sztukateria ścienna, lampy wiszące

STYLOWE MIESZKANIE

Wykorzystanie sztukaterii nadaje przestrzeni wyjątkowy urok. Nasi projektanci z PRZESTRONNIE.PL gwarantują wyrafinowaną aranżację tego niezwykłego rozwiązania dekoracyjnego we wnętrzach w sposób, które stworzą unikatową atmosferę w Twoim domu. Pozwól, aby umiejętności i doświadczenie naszego zespołu wykreowały wnętrze, które emanuje stylem i komfortem. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Co to jest sztukateria dekoracyjna?

Sztukateria dekoracyjna to elementy dekoracyjne stosowane we wnętrzach, takie jak listwy przysufitowe, przypodłogowe, maskujące karnisze lub elementy dekoracyjne, oświetleniowe z paskiem LED oraz elastyczne, które pełnią funkcje zarówno estetyczne, jak i praktyczne.

2.Jak sztukateria może wpływać na oświetlenie w pomieszczeniu?

Listwy oświetleniowe mogą zawierać miejsce na paski LED, stanowiąc dodatkowe źródło światła, a także mogą zastępować główne oświetlenie, wprowadzając do pomieszczenia odpowiedni nastrój.

3. Jakie są zalety listew elastycznych?

Listwy elastyczne, wykonane ze specjalnego giętkiego tworzywa, są idealne do nierównych lub półokrągłych ścian, łatwo dopasowując się do różnych kształtów.