Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

łóżko, kwiaty, lampy wiszące

NASTRÓJ I FUNKCJONALNOŚĆ

Oświetlenie w sypialni to ważny element aranżacji, który może znacząco wpłynąć na atmosferę i funkcjonalność tego pomieszczenia.  Barwa światła odgrywa niezwykle istotną rolę w kreowaniu odpowiedniego nastroju, zwłaszcza wieczorem. Wybierając żarówki o ciepłym odcieniu, możemy zapewnić sobie spokojniejszy sen. Poza tym, w sypialni warto zwrócić uwagę na różne strefy i dostosować oświetlenie do każdej z nich. Warto również zadbać o odpowiednią aranżację, wybierając lampy, które podkreślą styl wnętrza.

STREFA SNU I RELAKSU

Współczesne sypialnie, chociaż kojarzą się głównie z miejscem wypoczynku i snu, często pełnią dodatkowe funkcje. Aby dobrać odpowiednie źródła światła, niezbędne jest wyznaczenie stref w sypialni. Najważniejszą strefą w sypialni jest przestrzeń do snu i relaksu, a jej centralnym elementem jest łóżko. Wybierając oświetlenie dla tej strefy, ważne jest, aby nie zakłócało rytmu dobowego. Jasność światła skierowanego na miejsce wypoczynku nie powinna być zbyt intensywna ani ostra. Rekomendowane są żarówki o ciepłym odcieniu światła, które tworzą przyjemną atmosferę. W przypadku łóżka dwuosobowego warto rozważyć umieszczenie małych lamp nocnych po obu jego stronach, dzięki czemu unikniemy konieczności wstawania, gdy zechcemy zapalić światło. Dodatkowo stworzą one przytulny kącik do czytania książek przed snem.

STREFA Z TOALETKĄ

Kolejną istotną strefą w sypialni jest toaletka. W tym obszarze konieczne jest dodatkowe źródło światła, które jest zapalane tylko podczas wykonywania makijażu i zabiegów pielęgnacyjnych. Wybierając barwę światła do tej strefy, najlepiej jest zdecydować się na odcień zbliżony do naturalnego światła dziennego. Dzięki temu wszystkie zabiegi kosmetyczne staną się łatwiejsze do wykonania i bardziej precyzyjne.

lampy wiszące, łóżko, kwiat

GŁÓWNE ŹRÓDŁO ŚWIATŁA – LAMPY WISZĄCE

Oświetlenie górne w sypialni odgrywa istotną rolę, podkreślając aranżację całego wnętrza. Przy wyborze lamp warto rozważyć różne możliwości, które odzwierciedlają aktualne trendy. Jednym z najmodniejszych rodzajów lamp są lampy dekoracyjne, które przykuwają uwagę swoim wyjątkowym stylem. Równie popularne są klosze wykonane z kolorowego, dmuchanego szkła, czy też żyrandole w stylu glamour z kryształkami o różnych kształtach, które odbijają światło. Główne lampy wiszące w sypialni pełnią nie tylko funkcje oświetleniowe, ale również designerskie. Mogą wyznaczać styl pozostałych elementów wyposażenia, nadając wnętrzu niepowtarzalny charakter. Podczas wyboru lampy warto zwrócić uwagę na to, czy emitowane światło jest przyjemne dla oczu. Preferowane jest lekko rozproszone i ciepłe światło, natomiast powinno się unikać zbyt chłodnego, laboratoryjnego odcienia, który może utrudniać odpoczynek i zasypianie.

DODATKOWE OŚWIETLENIE SYPIALNI

Marzenia o romantycznej atmosferze w sypialni można zrealizować poprzez zręczne wykorzystanie dodatkowego oświetlenia. Tworzą je następujące źródła światła:

  • lampki nocne,
  • lampy boczne,
  • oświetlenie punktowe.

Są to istotne elementy wystroju, które dostarczają ciepłego, przytłumionego światła i tworzą wyjątkowy klimat. Dodatkowe oświetlenie powinno się harmonijnie komponować ze stylem wnętrza, stanowiąc dopełnienie dla głównego źródła światła. Idealną sytuacją jest ta, w której główne i dodatkowe źródła światła wykonane są z tych samych materiałów i tworzą jednolitą paletę barw. Możemy również eksperymentować z klasycznymi kontrastami, takimi jak połączenie czerni i bieli.

WIELKOŚĆ POMIESZCZENIA A WYBÓR OŚWIETLENIA

Odpowiedni dobór oświetlenia do sypialni to ważny aspekt zarówno dla komfortu, jak i estetyki wnętrza. Jednak wybór odpowiednich lamp zależy nie tylko od stylu aranżacji, ale także od wielkości pomieszczenia. Istotne są odpowiednie proporcje i funkcjonalność. Wybierając lampy do sypialni, powinniśmy zwracać uwagę również na to, czy zapewniają wystarczające oświetlenie we wszystkich miejscach i sytuacjach, w których tego potrzebujemy – na przykład podczas naszych porannych przygotowań do wyjścia z domu.

kinkiety, łóżko, stolik

OŚWIETLENIE DO MAŁEJ SYPIALNI

W małych sypialniach odpowiedni dobór oświetlenia odgrywa istotną rolę, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Przy niewielkiej przestrzeni nie potrzebujemy wielu punktów świetlnych, ale musimy zadbać o to, by oświetlenie spełniało swoją funkcję w sposób efektywny i harmonijny. Jako główne źródła światła powinniśmy wybrać niewielkie lampy wiszące, które nie przytłaczają przestrzeni. Odpowiednie do niewielkiego pomieszczenia będą ich lekkie i ażurowe formy. W małej sypialni warto umieścić także lampki nocne z dwóch stron łóżka, które dostarczą miękkie, przytłumione światło.

OŚWIETLENIE DO DUŻEJ SYPIALNI

Duża sypialnia to przestrzeń, która wymaga starannego doboru oświetlenia, aby zapewnić odpowiednią ilość światła w różnych jej obszarach. W zależności od rozmiaru sypialni możemy potrzebować kilku lamp wiszących. Ważne jest, aby utrzymać spójność stylu, dlatego warto wybrać ten sam model lub lampy od tego samego producenta. Warto również dodać większą ilość lamp dodatkowych, takich jak lampy stojące, które można ustawić przy lustrze, fotelu do czytania lub w przestrzeni garderoby.

żyrandol, lampy boczne, łóżko

PROFESJONALNE DORADZTWO OŚWIETLENIOWE

Oświetlenie to ważny element aranżacji, wpływający zarówno na atmosferę, jak i funkcjonalność w sypialni. Odpowiednio dobrane lampy zapewniają komfortowy nastrój i wystarczającą ilość światła.  Doświadczony projektant wnętrz z PRZESTRONNIE.PL pomoże w profesjonalnej aranżacji oświetlenia, która spełni wszystkie Twoje potrzeby. Nasze usługi projektowania i doradztwa w zakresie oświetlenia sprawią, że Twoja sypialnia stanie się miejscem pełnym harmonii i stylu. Zapraszamy do współpracy. Działamy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Dlaczego oświetlenie sypialni jest tak ważne?

Oświetlenie sypialni jest tak ważne, ponieważ ma wpływ na nastrój, relaks i jakość snu jej użytkowników oraz styl i funkcjonalność tego pomieszczenia.

2. Jak dobrać oświetlenie do wielkości sypialni?

Duże sypialnie wymagają kilku punktów świetlnych, takich jak lampy wiszące i lampy dodatkowe, natomiast w małych sypialniach warto umieścić niewielkie lampy wiszące, lampki nocne z dwóch stron łóżka oraz dodatkowe oświetlenie, na przykład w postaci kinkietów.