Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

beton architektoniczny

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI

W najstarszych wcieleniach loftu łazienka nie miała swojego miejsca, a bohema artystyczna czerpała z pustych przestrzeni przemysłowych. Kuchnia, salon, sypialnia – wszystko łączyło się w jednym ogromnym wnętrzu. Dziś projektowanie łazienki w stylu loft to wyzwanie, które wymaga uwzględnienia kluczowych aspektów. Architekt wnętrz czy projektant musi zapewnić odpowiednią wentylację i zabezpieczenie przed wilgocią. Przy wyborze materiałów remontowych warto postawić na trwałe i łatwe w utrzymaniu w czystości płytki ceramiczne lub gres porcelanowy. Ważne, aby powierzchnia podłogi była antypoślizgowa, dodając tym samym bezpieczeństwa w okolicy wanny czy prysznica. Wykorzystaj inspiracje stylu loftowego, tworząc harmonijną i funkcjonalną łazienkę, gdzie surowość i wyjątkowość tworzą niepowtarzalną atmosferę.

białe ściany, rury na wierzchu

LOFTOWA ŁAZIENKA – DETALE I TŁO

W wystrój loftowej łazienki nie wpasują się typowe industrialne elementy. Przestrzeń musi być efektywnie wykorzystana, z dbałością o każdy detal. Oświetlenie i kontrasty, na przykład błyszczące płytki i szorstka cegła, podkreślą jej wyjątkowość. Neutralne tło i unikalne detale są charakterystyczne dla loftu, takie jak umywalka w kształcie beczki i drewniane belki na suficie.

Najlepszym tłem jest szary, nadający głębi i wyrazistości innym odcieniom. W małej łazience, dla ekscentrycznych akcentów, lepiej wybierać neutralne elementy, jak cement czy beton. Doskonałe są również imitacje zużytych płytek cementowych, o chropowatej powierzchni, która nie staje się śliska w kontakcie z wodą.

STYL LOFTU – NOWE SPOJRZENIE

Loft, jak każdy styl, ewoluuje zgodnie z potrzebami i możliwościami. Z pierwotnej formy artystycznych magazynów przemysłowych przekształcił się w luksusowe apartamenty dla elity. W mniejszych przestrzeniach loftowy nastrój przetrwał, ale w subtelniejszym wydaniu. Ergonomiczne rozwiązania, praktyczny design i ekologiczne materiały zastąpiły surowe elementy, tworząc nową estetykę.

ceramiczne płytki

NOWOCZESNOŚĆ W ZGODZIE Z NATURĄ

W projektowaniu łazienek w stylu loftowym istotne są materiały inspirowane naturą, neutralne barwy oraz funkcjonalne i minimalistyczne wykończenia. Kluczem jest świadomość i osobista troska. Elementy industrialne spotykają się tu z drewnem, betonem i metalem. Motywy geometryczne, rośliny i tekstylia dodają miękkości, a pastelowe odcienie tworzą harmonijne aranżacje.

TRENDY W ŁAZIENKACH LOFTOWYCH

W łazienkach utrzymanych w stylu loft obecnie obserwujemy wzrost popularności surowych i industrialnych elementów. Ceglane ściany, eksponowane rury oraz betonowe podłogi tworzą charakterystyczną estetykę, która przyciąga wielu entuzjastów designu. Dodatkowo, minimalistyczne i funkcjonalne rozwiązania, takie jak otwarte półki i meble z metalu, cieszą się dużym uznaniem wśród miłośników tego trendu:

  • Ścianki działowe w metalowych ramach – zamiast tradycyjnych pryszniców, montowane są ścianki działowe w ciemnych metalowych ramach, nawiązujące do okien w loftach oraz faktury żeliwa i innych metali. 
  • Ciemne kolory – wykorzystanie ciemnych kolorów w łazience na stosunkowo niewielkiej przestrzeni tworzy poczucie bezpieczeństwa i spokoju, dodając loftowej estetyki. 
  • Otwarte przestrzenie – w stylu loftowym przeważają pomieszczenia otwarte, bez ścian ani ścianek działowych. Strefy są oddzielane za pomocą szkła, plastiku i metalu. 
  • Elementy industrialne – loftowe łazienki charakteryzują się obecnością elementów industrialnych, takich jak eksponowana cegła, otynkowane ściany i wyeksponowane rury, które nadają pomieszczeniu surowy i autentyczny charakter. 
  • Mieszanie starych i nowych przedmiotów – wnętrza loftowych łazienek łączą w sobie zarówno stare, jak i nowoczesne elementy. Chromowane powierzchnie, płytki w kolorze stali oraz elementy wzornictwa przemysłowego stanowią częsty wybór dekoracyjny. 
  • Płytki betonowe i metalowe – charakterystyczne dla loftu są płytki betonowe i metalowe, które dodają industrialnego wyglądu do łazienek. 
  • Blacha ocynkowana i stalowy zlew – alternatywnie, do dekoracji ścian można użyć blachy ocynkowanej, a jako zlew zastosować stalowy zlew, podkreślając surowy charakter loftowego wnętrza. 
  • Lustrzana szarość – wykorzystanie lustrzanej szarości w łazience odbija światło, co optycznie powiększa pomieszczenie, nadając mu przestronności i nowoczesnego wyglądu. 

ELEMENTY I ZASADY

W kontekście projektowania loftowej łazienki warto uwzględnić kilka kluczowych elementów. Zastosowanie betonu architektonicznego, stonowanych kolorów i odcieni szarości na ścianach oraz wykorzystanie czerni w dodatkach i stalowych rurach przyczynia się do uzyskania charakterystycznego stylu industrialnego. Płytki metro są idealnym wyborem, podkreślającym ten estetyczny trend. Naturalne surowce, takie jak drewno czy kamień, nadają łazience loftowy charakter, a metalowe wieszaki zapewniają praktyczne rozwiązania. Ważne jest również stworzenie otwartej przestrzeni, w której minimalizm i proste formy są cenione. Oświetlenie w metalowych oprawach podkreśla atmosferę industrialną. Jednak w przypadku widocznych elementów instalacji, należy zadbać o ich zabezpieczenie przed kontaktem z wodą.

betonowa ściana, szare wnętrze

SUROWA ELEGANCJA W ZGODZIE Z NATURĄ

Loftowa łazienka to harmonijne połączenie surowości i funkcjonalności. Zabezpieczenie przed wilgocią, wykorzystanie surowych materiałów i antypoślizgowej podłogi to kluczowe elementy. Projektując w stylu loftowym, warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta PRZESTRONNIE.PL, który wprowadzi unikalne detale i stworzy przestrzeń zgodną z zasadami stylu. Twórz nowoczesne loftowe wnętrza, w których surowość spotyka się z naturą i minimalistycznym designem. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie materiały wykończeniowe są praktycznym wyborem do łazienki w stylu loft?

Płytki ceramiczne lub gres porcelanowy są praktycznym wyborem, zapewniającym łatwość konserwacji i odporność na wilgoć.

2. Jakie są trendy w łazienkach loftowych?

Trendy w łazienkach loftowych obejmują m.in. zastosowanie ścianek działowych w metalowych ramach, wykorzystanie ciemnych kolorów, obecność elementów industrialnych i mieszanie starych i nowych przedmiotów.

3. Jakie elementy i zasady należy uwzględnić w projektowaniu loftowej łazienki?

Warto uwzględnić zastosowanie betonu architektonicznego, stonowane kolory i odcienie szarości, wykorzystanie czerni w dodatkach i stalowych rurach, płytki metro, naturalne surowce, metalowe wieszaki, otwartą przestrzeń i oświetlenie w metalowych oprawach.