Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

cegła na ścianie, sofa

Industrialny urok

Historia stylu loftowego w aranżacji wnętrz rozpoczęła się prawie 70 lat temu, jednak pomimo upływu czasu nadal cieszy się ogromnym uznaniem ze względu na liczne korzyści, jakie oferuje. Loftowa estetyka ma swój początek w USA w latach 50. XX wieku, kiedy w wyniku recesji i bankructw przemysłowych przedsiębiorstw opuszczone fabryki z charakterystycznymi, dużymi oknami i sporą ilością przestrzeni stały się schronieniem dla osób, które nie mogły sobie pozwolić na tradycyjny wynajem. Takie oryginalne lofty w Nowym Jorku stały się inspiracją dla dzisiejszych projektantów wnętrz. Współczesny styl loftowy to jednak nie tylko surowość przestrzeni, lecz także stylizowane, nowoczesne wnętrza, zachowujące charakterystyczne cechy tego trendu. Jest on obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych stylów aranżacji wnętrz, zwracającym uwagę przede wszystkim swoją otwartą przestrzenią, jasnymi barwami i brakiem ograniczeń ścianami działowymi.

drewniany parkiet, czarne krzesła

Surowa estetyka

Styl loftowy stanowi fascynujący obszar, w którym industrialny urok spotyka się z nowoczesnym minimalizmem, łącząc w unikalny sposób funkcjonalność z przytulną atmosferą. Współczesna odmiana stylu loftowego  zazwyczaj stosuje otwarty układ wnętrza, wykorzystując lekkie ażurowe ścianki działowe z takich materiałów jak szkło i stal. Częstym elementem stylu są także stalowe elementy – okna ze szprosami, schody, antresole czy słupy konstrukcyjne. Pozwala to na stworzenie niepowtarzalnego, loftowego klimatu i wprowadzenie do wnętrza większej ilości naturalnego światła.

Cegły i stal

Aby uzyskać w naszym wnętrzu loftowy klimat, zastosujmy w nim odpowiednie materiały wykończeniowe. Naszą podłogę możemy pokryć betonem polerowanym, żywicą epoksydową lub płytkami imitującymi beton, które doskonale podkreślą surowość industrialnego wystroju. Ściany wykończmy cegłą lub betonem architektonicznym. W naszym loftowym wnętrzu doskonale będzie się również prezentować naturalne drewno, zwłaszcza postarzane z widocznymi niedoskonałościami, które nada wnętrzu ciepła i przyjazny środowisku design.

drewniana podłoga, betonowa ściana

Neutralna kolorystyka

Kontrastujące ze sobą biel i czerń, będą stanowiły doskonałe tło dla innych kolorów w naszym loftowym wnętrzu. Popularnym wyborem jest także betonowa szarość, którą możemy wprowadzić do wnętrza na różne sposoby – poprzez podłogę z betonu lub płytek, ściany z betonu architektonicznego lub farbę. Świetnym pomysłem jest także wniesienie ciepłych akcentów kolorystycznych poprzez zastosowanie pomarańczowej cegły na ścianie. Możemy także zdecydować się na użycie intensywnych kolorów, taki jak soczysta żółć, zieleń czy błękit, które stworzą dynamiczny kontrast w loftowej przestrzeni.

Unikalne meble

Dobór mebli odgrywa istotną rolę w stylizacji loftowego wnętrza. Meble wykonane z naturalnego drewna, nadgryzionego zębem czasu i pomalowanego proszkowo na kolor czarny, szary lub biały będą idealnie współgrać z loftowym wystrojem. Ręcznie wykonane meble lub ich imitacje rzemieślnicze dodadzą naszemu wnętrzu unikalnego charakteru. Możemy zmiękczyć surowość loftowej przestrzeni, wprowadzając do niej tapicerowane meble w aksamicie lub skórze, tworząc w ten sposób harmonijne i komfortowe wnętrze.

sypialnia z cegłą na ścianie

Nowoczesne detale 

Chociaż styl loftowy wyróżnia się surowością, dodatki wprowadzą do naszego domu niepowtarzalną atmosferę. Możemy przełamać przemysłową surowość, wybierając do naszego wnętrza dodatki, takie jak:

  • elementy ręcznie wykonane z terakoty, szkła, stali lub drewna z odzysku,
  • dekoracyjne poduszki i koce, które nadadzą naszemu pomieszczeniu ciepłej atmosfery,
  • ciepłe oświetlenie w postaci przemysłowych lamp, kinkietów oraz kloszy eksponujących żarówki,
  • rolety w oknach, stanowiące praktyczne i jednocześnie stylowe rozwiązanie,
  • rośliny doniczkowe, które wniosą naturalny urok do wnętrza i złagodzą jego surowość.

Niepowtarzalne wnętrza

Styl loftowy nieustannie zachwyca swoją estetyką i jest niezwykle uniwersalny – dzięki niemu nasze wnętrza zyskują niepowtarzalną atmosferę. Stwórz nowoczesną, otwartą przestrzeń w swoim domu, korzystając z pomocy naszych ekspertów z PRZESTRONNIE.PL. Nasi projektanci stworzą dla Ciebie niepowtarzalny projekt, uwzględniający Twoje indywidualne potrzeby. Działamy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie cechy charakteryzują współczesny styl loftowy?

Współczesny styl loftowy cechuje się otwartą przestrzenią, jasnymi barwami, brakiem ograniczeń ścianami działowymi oraz wykorzystaniem nowoczesnych elementów.

2. Jaka jest kolorystyka w stylu loftowym?

W stylu loftowym dominuje neutralna kolorystyka, a barwy takie jak biel, czerń i betonowa szarość stanowią doskonałe tło dla innych kolorów w loftowym wnętrzu.

3. Jakie detale i dodatki wprowadzają do loftowego wnętrza unikalną atmosferę?

Do dodatków w loftowym wnętrzu zaliczają się elementy ręcznie wykonane z terakoty, szkła, stali lub drewna z odzysku, dekoracyjne poduszki i koce, przemysłowe lampy, kinkiety, klosze eksponujące żarówki, rolety w oknach oraz rośliny doniczkowe.

4. Jakie materiały wykończeniowe są zalecane dla uzyskania loftowego klimatu w wnętrzu?

Dla uzyskania loftowego klimatu zaleca się zastosowanie betonu polerowanego, żywicy epoksydowej, płytek imitujących beton, cegieł lub betonu architektonicznego, a także naturalnego drewna, zwłaszcza postarzanego.