Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

miękki, wzorzysty dywan

CZAR WSCHODNICH INSPIRACJI

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz stało się znacznie bardziej zróżnicowane i eksperymentalne niż kiedykolwiek wcześniej. Jednym z popularnych trendów, który przyciąga uwagę miłośników piękna i kultury, jest projektowanie sypialni w stylu orientalnym. Ten fascynujący styl wnętrzarski wprowadza do naszych domów elementy egzotyczne, pochodzące z odległych zakątków Azji i Bliskiego Wschodu. Warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi i zrozumieć, jakie elementy składają się na sypialnie w stylu orientalnym. 

stoliki nocne z szufladami

KOLORY I TEKSTURY

Pierwszym i najważniejszym elementem stylu orientalnego jest paleta kolorów. Dominują tu ciepłe i intensywne barwy, takie jak czerwień, złoto, purpura, niebieskość i zielenie. Te barwy nawiązują do bogatej historii i kultury regionu, nadając sypialni głębię i wyrazistość. Tekstury pełnią także istotną funkcję. W stylu orientalnym często spotykamy się z bogatymi tkaninami, jak jedwab, welur i aksamit, które nadają pomieszczeniu luksusowy wygląd. Maty i dywany o wschodnich wzorach oraz drewniane elementy, takie jak rzeźbione meble i orientalne lustra, wprowadzają charakter do sypialni. 

MEBLE I AKCESORIA

Meble w stylu orientalnym charakteryzują się delikatnością i elegancją. Niskie łóżka platformowe, często z ręcznie rzeźbionym zagłówkiem, stanowią centralny punkt sypialni. Drewniane meble, takie jak komody i stoły, są ozdobione misternymi wzorami i zdobieniami, co nadaje im unikalny charakter. Jeśli chodzi o akcesoria, lampiony świecznikowe są nieodłącznym elementem stylu orientalnego. Tworzą one relaksujący nastrój, oświetlając sypialnię miękkim światłem. Co więcej, poduszki o wschodnich wzorach, tkaniny i ręcznie malowane obrazy na ścianach dodają przestrzeni indywidualności i wyjątkowości. 

dekoracyjne bębny orientalne

WZORY I ORNAMENTY

Styl orientalny to także wyjątkowe wzory i ornamenty, które nadają sypialni niezapomniany charakter. W projektowaniu sypialni w tym stylu dominują geometryczne wzory, kwiatowe motywy i abstrakcyjne zdobienia. Te elementy tworzą harmonijne kompozycje, które przyciągają uwagę i nadają przestrzeni orientalny urok. Geometryczne wzory, takie jak mozaiki, często pojawiają się na podłogach lub na ścianach sypialni w stylu orientalnym. Kształty jak romby, gwiazdy czy wzory kratkowe tworzą fascynujący kontrast z innymi elementami wystroju i nadają pomieszczeniu wyjątkowy charakter. Ręcznie malowane płytki ceramiczne na ścianach to również popularny wybór, który dodaje autentyczności i egzotycznego uroku. Kwiatowe motywy to kolejny nieodłączny element stylu orientalnego. Delikatne i misternie wykonane wzory kwiatowe, takie jak lotosy, chryzantemy czy orientalne wiśnie, pojawiają się na tkaninach, tapetach i dywanach. Abstrakcyjne zdobienia, choć bardziej swobodne, także mają swoje miejsce w stylu orientalnym. Często można je spotkać na tkaninach i tekstyliach, tworząc niezwykłe kompozycje, które przykuwają uwagę. Abstrakcyjne wzory mogą być inspirowane sztuką orientalną jak kaligrafia chińska czy malarstwo japońskie. 

DETALE

Detale również są ważne w orientalnej sypialni. Dodajmy do przestrzeni kilka dekoracji, takich jak: 

  • wachlarze, 
  • figurki buddy, 
  • malowane ekraniki, 
  • lustra w ozdobnych ramach. 

To właśnie te małe elementy tworzą w sypialni wyjątkowy charakter, przenosząc nas w niezwykły świat Orientu. Wachlarze nadadzą lekkości, figurki buddy spokoju, malowane ekraniki tajemniczości, a lustra w ozdobnych ramach odbiją piękno tego stylu. 

minimalistyczne lampy stołowe

ORIENTALNA SYPIALNIA W TWOIM DOMU

Jeśli marzysz o sypialni w stylu orientalnym i szukasz ekspertów, którzy pomogą ci przekształcić swoje marzenia w rzeczywistość, firma PRZESTRONNIE.PL przekuje Twoje marzenia w rzeczywistość. Działamy na terenie Warszawy i okolic, ale również obsługujemy klientów zdalnie w całej Polsce. Nasi doświadczeni projektanci wnętrz specjalizują się w projektowaniu sypialni w różnych stylach, w tym również w orientalnym. Z przyjemnością doradzimy Ci w wyborze odpowiednich kolorów, mebli, tekstyliów, oświetlenia i dekoracji, aby stworzyć sypialnię, która będzie odzwierciedlać Twoje osobiste preferencje i potrzeby. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. JAKIE SĄ CHARAKTERYSTYCZNE KOLORY I TEKSTURY UŻYWANE W SYPIALNIACH W STYLU ORIENTALNYM?

Charakterystyczne kolory to czerwień, złoto, purpura, niebieskość i zielenie, a tekstury obejmują jedwab, welur, aksamit oraz maty i dywany o wschodnich wzorach.

2. JAKIE MEBLE SĄ TYPOWE DLA SYPIALNI W STYLU ORIENTALNYM?

W sypialniach orientalnych często spotykamy niskie łóżka platformowe z ręcznie rzeźbionymi zagłówkami oraz drewniane meble, takie jak komody i stoły ozdobione misternymi wzorami. 

3. JAKIE AKCESORIA WPROWADZAJĄ ORIENTALNY KLIMAT DO SYPIALNI?

Do akcesoriów w stylu orientalnym należą lampiony świecznikowe, poduszki o wschodnich wzorach, tkaniny oraz ręcznie malowane obrazy na ścianach. 

4. JAKIE WZORY I ORNAMENTY SĄ CHARAKTERYSTYCZNE DLA STYLU ORIENTALNEGO?

Styl orientalny jest znany z bogactwa wzorów, takich jak geometryczne wzory, kwiatowe motywy i abstrakcyjne zdobienia, które tworzą harmonijne kompozycje.