Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura
Image Alt

SZTUKA ARANŻACJI MAŁEJ ŁAZIENKI

duża deszczownica

OKAZJA, BY SIĘ WYKAZAĆ

Aranżacja małej łazienki to wyzwanie, które wymaga kreatywności i precyzji, ale także oferuje szansę na stworzenie funkcjonalnego i przytulnego wnętrza. Małe łazienki, choć ograniczone przestrzennie, mogą stać się oazą spokoju i komfortu. 

FUNKCJONALNOŚĆ JAKO KLUCZ

Funkcjonalność jest fundamentem udanej aranżacji małej łazienki. Nawet w ograniczonej przestrzeni musimy pomieścić niezbędne elementy wyposażenia:

  • toaletę, 
  • umywalkę, 
  • prysznic lub wannę, 
  • szafki do przechowywania. 

Wydaje się to zadaniem niemożliwym, ale ergonomia pomieszczenia to klucz do sukcesu. Poszukajmy kreatywnych sposobów na wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

drewniany blat w łazience

PODWIESZANA MISKA WC

Miska WC to nieodzowny element każdej łazienki, a wybór odpowiedniego modelu ma kluczowe znaczenie w małej przestrzeni. Rozwiązaniem jest podwieszana miska WC ze stelażem. To nie tylko oszczędza miejsce, ale także umożliwia wykorzystanie przestrzeni za sedesem jako półki do przechowywania. Takie rozwiązanie optycznie powiększa łazienkę, eksponując większą część podłogi.

WYBÓR UMYWALKI

Mimo ograniczonej przestrzeni wybór odpowiedniej umywalki do małej łazienki nie jest trudny. Najmniejsze modele mają zaledwie 30 cm szerokości. Umywalka nablatowa, pod którą można zamontować szafkę, oszczędza cenną przestrzeń. Odpowiednio dobrane umywalki i szafki pod nimi to efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

MIEJSCE DO PRZECHOWYWANIA

Przechowywanie w łazience jest jednym z większych wyzwań przy jej aranżacji. Kosmetyki, akcesoria łazienkowe i detergenty muszą znaleźć swoje miejsce. Zabudowa nad misą WC, podwieszane szafki, a nawet miejsce nad pralką to pomysły na wykorzystanie przestrzeni w małej łazience. Wybierając szafki, postawmy na modele wiszące, które nie zajmują miejsca na podłodze.

okrągłe lustro do łazienki

PRYSZNIC TO DOBRY POMYSŁ

Prysznic to doskonałe rozwiązanie do funkcjonalnego zagospodarowania małej łazienki. Przeciętny prysznic zajmuje mniej miejsca niż najmniejsza wanna. Warto wybierać prysznice walk-in, które nie mają brodzika, a szybę montuje się bezpośrednio na podłodze. To nowoczesne rozwiązanie, które optycznie powiększa przestrzeń łazienki.

WANNA W MAŁEJ ŁAZIENCE – TO MOŻLIWE?

Choć większość ludzi uważa, że wanna nie mieści się w małej łazience, to nie zawsze jest prawdą. Wybór wanny zależy od układu pomieszczenia. W małych łazienkach sprawdzają się mniejsze wanny, które pozwalają zachować przestrzeń dla innych elementów wyposażenia. Na rynku dostępne są wanny dedykowane do małych łazienek. Myśląc o wannie i prysznicu, można zdecydować się na parawan nawannowy jako kompromis.

kabina prysznicowa

OPTYCZNE POWIĘKSZENIE PRZESTRZENI

Optyczne powiększenie przestrzeni to klucz do udanej aranżacji małej łazienki. Wybór odpowiednich płytek, oświetlenia i lustra może zdziałać cuda. Jednolite powierzchnie płytek sprawią, że wnętrze będzie wydawać się większe. Unikajmy jednak używania tych samych płytek na każdej ścianie, aby nie pomniejszać przestrzeni.  

Płytki to ważny element aranżacji małej łazienki. Ich rozmiar, kolor i struktura wpłyną na ostateczny efekt. Duże, jednolite płytki optycznie powiększą wnętrze.  

Lustra to nie tylko praktyczny element łazienki, pozwalający na sprawdzenie swojego wyglądu. To także narzędzie, które optycznie powiększa przestrzeń. Duże lustra nad umywalką, odpowiednio oświetlone, sprawią, że łazienka stanie się bardziej przestronna i jasna.

WYZWANIE, KTÓRE MOŻE BYĆ PRZYJEMNOŚCIĄ

Urządzenie małej łazienki to wyzwanie, ale z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL staje się przyjemnością. Nasz architekt wnętrz zapewni funkcjonalny i estetyczny projekt, wykorzystując każdy centymetr przestrzeni. Dzięki profesjonalnej aranżacji zyskasz komfort, optyczne powiększenie pomieszczenia i unikalny design, który spełni Twoje oczekiwania. Skorzystaj z naszego projektowania i ciesz się efektami. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Co zrobić, jeśli chcemy zarówno wannę, jak i prysznic?

Można zainstalować parawan nawannowy jako kompromis, który umożliwia korzystanie zarówno z wanny, jak i prysznica.

2. Jakie rodzaje płytek najlepiej nadają się do małej łazienki?

Najlepiej wybierać jednolite, jasne płytki, które optycznie powiększą przestrzeń. Należy unikać zbyt wielu wzorów na ścianach.

3. Jakie oświetlenie sprawdzi się w małej łazience?

Oświetlenie punktowe nad lustrem oraz dodatkowe źródła światła w łazience mogą stworzyć przytulny i funkcjonalny efekt.

4. Jakie są najlepsze rozwiązania do przechowywania w małej łazience?

Szafki wiszące, szafki pod umywalką, oraz wykorzystanie przestrzeni nad pralką to skuteczne metody przechowywania w małej łazience.