Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

łóżko, tapeta, zasłona

WYJĄTKOWE ROZWIĄZANIE

Sypialnia jest wyjątkowym miejscem do relaksu, odpoczynku i regeneracji. Aby nadać jej oryginalnego charakteru, warto umieścić tapetę za łóżkiem, która zaakcentuje centralne miejsce w sypialni. Na rynku dostępne są różnorodne wzory i kolory tapet, które z powodzeniem zastąpią obraz na ścianie lub będą wyjątkowymi dekoracjami ściennymi – mogą harmonizować z różnymi stylami aranżacji wnętrz, takimi jak:

  • styl klasyczny,
  • styl industrialny,
  • styl romantyczny. 

Tapety pozwalają stworzyć przytulną atmosferę, zgodną z preferencjami domowników. W tym artykule podpowiemy, jaką tapetę wybrać, aby stała się ozdobą sypialni.

łóżko, tapeta w kwiaty

WEZGŁOWIE ŁÓŻKA

Zastosowanie tapety jako elementu dekoracyjnego we wnętrzu sypialni stanowi doskonałe rozwiązanie, szczególnie gdy łóżko jest umieszczone bokiem równolegle do ściany – w takim ustawieniu mamy wiele możliwości aranżacyjnych. Tapeta może zdobić całą powierzchnię ściany, przy której znajduje się łóżko, lub być wykorzystana tylko w wybranych partiach. Na przykład, umieszczając kilka kawałków tapety bezpośrednio za głowicą łóżka, osiągniemy niezwykle stylowy i elegancki efekt, nadający wystrojowi sypialni nowy wymiar. Takie rozwiązanie może nawet zastąpić tradycyjne wezgłowie, szczególnie w przypadku łóżek, które nie posiadają wbudowanego oparcia. Gdy decydujemy się na ozdobienie jedynie fragmentu ściany tapetą, ważnym elementem jest zachowanie zasad symetrii. Tapetowany obszar musi być umieszczony idealnie pośrodku ściany, a niepokryte tapetą fragmenty ściany powinny mieć identyczną szerokość. Łóżko powinno zostać ustawione równolegle do wytapetowanej powierzchni, centralnie w stosunku do ozdobionego fragmentu ściany. W ten sposób można stworzyć spójną i harmonijną aranżację wnętrza sypialni.

FOTOTAPETA ZA ŁÓŻKIEM

Umieszczenie fototapety za łóżkiem w sypialni to niezwykły sposób na stworzenie wyjątkowej atmosfery w pomieszczeniu. Ich umiejscowienie za łóżkiem w sypialni nadaje wnętrzu niepowtarzalny urok. Podczas wyboru fototapety do sypialni warto pamiętać, że stanowi ona swoisty obraz, na którym wiele się dzieje. W aranżacji sypialni z fototapetą istotny jest umiar w dodatkach, które powinny być stonowane i delikatne, aby nie wprowadzać nadmiernego chaosu do pomieszczenia. Fototapety z motywami egzotycznych roślin i zwierząt, umieszczone za łóżkiem w sypialni, niosą ze sobą skojarzenia z beztroskimi wakacjami. To motywy, które cieszą się dużą popularnością podczas aranżacji sypialni, gdyż wprowadzają do wnętrza elementy natury oraz nutkę dzikości, nadając wystrojowi subtelny pazurek i unikalny charakter.

łóżko, tapeta, szafa

MOTYWY KWIATOWE

Umieszczenie tapety z motywem kwiatów za łóżkiem w sypialni stanowi doskonałe rozwiązanie, które świetnie komponuje się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi aranżacjami wnętrz. Duże, efektowne kwiaty w jasnych, pastelowych odcieniach doskonale podkreślają romantyczny i klasyczny charakter sypialni. Natomiast ciemniejsze wzory tapet świetnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. Motyw kwiatów doskonale odnajdzie swoje miejsce w aranżacjach zainspirowanych stylem angielskim oraz w atmosferze stylu wiejskiego domku. Z uwagi na dostępność szerokiego wyboru wzorów, każdy może znaleźć motyw kwiatowy, który najlepiej odzwierciedli jego gust i styl aranżowanej sypialni. Kwiatowe wzory na tapetach wprowadzają do wnętrza naturalny element, nadając sypialni wiosenną atmosferę, która sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Dzięki kwiatom wnętrze nabiera świeżości i delikatności, a ich obecność dodaje uroku oraz subtelności całej przestrzeni sypialnianej.

tapeta, obraz, lampki nocne

NIEZWYKŁE PROJEKTY TAPET DO SYPIALNI

Wykorzystanie tapety za łóżkiem w sypialni to istotny element aranżacyjny, nadający charakter i świeżość pomieszczeniu. Z myślą o kompleksowej aranżacji, warto skorzystać z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL. Nasi eksperci w projektowaniu wnętrz z wykorzystaniem tapet dostosują ich wzory i style do Twoich indywidualnych preferencji. Nasz zespół zaproponuje najlepsze rozwiązania oraz zapewni doskonałą aranżację przestrzeni z tapetą za łóżkiem w każdej sypialni. Zyskaj unikatowy projekt dzięki naszemu profesjonalizmowi! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie zalety ma umieszczenie tapety za łóżkiem w sypialni?

Tapeta za łóżkiem w sypialni nadaje charakter, świeżość, przytulność i wyjątkowy urok pomieszczeniu. Może ona stanowić podkreślenie różnorodnych stylów aranżacji.

2. Jakie są zasady aranżacji tapety jako wezgłowia łóżka?

Tapetą można ozdobić całą ścianę przy łóżku lub tylko jej fragment, zachowując symetrię i umieszczając łóżko w centrum wytapetowanej przestrzeni.