Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

różowe poduszki, różowa narzuta, obrazy

KREATYWNE ZASTOSOWANIE

Tkaniny dekoracyjne nie tylko ozdabiają, lecz także przemieniają przestrzeń, dodając jej przytulności i harmonii. Tego typu tkaniny dają nam również duże możliwości aranżacyjne i stanowią przysłowiową kropkę nad i w urządzaniu wnętrz. Elementy wyposażenia wnętrz wykonane z tkanin dekoracyjnych, to między innymi:

  • delikatne firanki,
  • eleganckie zasłony,
  • dekoracyjne poduszki,
  • szykowne narzuty,
  • ozdobne obrusy.

Mogą one występować w różnych wariantach, mieć gładką i jednokolorową formę lub oryginalne desenie czy hafty. Dzięki swoim wzorom łatwo odmienią każdą przestrzeń i dopasują się do konkretnego wystroju. Wnętrza, które ozdabiają, zyskują indywidualny charakter, odzwierciedlając różne style wnętrzarskie. Bogaty wybór tkanin otwiera przed nami szerokie pole do eksperymentów aranżacyjnych.

biała firanka, welurowe zasłony

DEKORACJE OKIEN

Wnętrzarskie dekoracje okien, takie jak firany czy zasłony, stanowią główny sposób wykorzystania tkanin dekoracyjnych. Zwiewne i subtelne woale firan przepięknie współgrają z wyrazistymi zasłonami. Jednak każda aranżacja z użyciem tkanin dekoracyjnych musi być spójna ze stylem wnętrza. Klasyczne i nowoczesne pomieszczenia preferują tradycyjne firany i zasłony, podczas gdy rustykalne wnętrza zyskują urok dzięki stylowym roletom rzymskim. Współczesne trendy pozwalają na śmiałe zestawienia wzorów zasłon – świetnym, choć odważnym wyborem, są mocne wzory zasłon nawiązujące do deseni tapet ściennych. Wybór tkanin do dekoracji okien to nie tylko kwestia stylu, ale także materiału, z jakiego są wykonane. Miłe w dotyku aksamity i welury dodają elegancji klasycznym i stylowym pomieszczeniom, podczas gdy bawełna i len świetnie pasują do nowoczesnych wnętrz. Istotne jest też dopasowanie tkanin do innych użytych materiałów w danym pomieszczeniu, gdyż wpływa to na ostateczny efekt aranżacji.

PODUSZKI DEKORACYJNE

Tkaniny użyte w formie poduszek dekoracyjnych cieszą się obecnie ogromną popularnością.  Możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa poprzez wybór wyrazistych motywów roślinnych lub geometrycznych. Poduszki najlepiej harmonizują z jesienną scenerią, tworząc przyjemny klimat podczas długich, chłodnych wieczorów – ożywiają wnętrze i nadają mu ciepło. Ponadto mają zdolność łączenia całego wystroju wnętrz w spójną całość i stanowią integralną część aranżacji wnętrza.  Poprawnie dobrana tkanina na poduszki zapewnia komfort harmonijny odbiór przestrzeni – warto wybrać tę elastyczną i miłą w dotyku.

niebieskie poduszki, narzuta, lampa stojąca

FUNKCJONALNE WALORY

Tkaniny dekoracyjne odgrywają fundamentalną rolę w kształtowaniu charakteru przestrzeni domowych. Ich obecność przełamuje surowość i chłód we wnętrzach i wnosi przytulność i ciepło. Oprócz walorów estetycznych tkaniny pełnią również liczne funkcje praktyczne. Mogą odgrywać rolę osłony przed słońcem oraz ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz, oraz poprawić akustykę wnętrz poprzez ich wygłuszenie. Wszechstronność tkanin dekoracyjnych pozwala na wykorzystanie ich na wiele sposobów. Dobrze dobrane tkaniny dekoracyjne stanowią klucz do kompleksowej metamorfozy wnętrza, nadając mu zupełnie nowy charakter.

dekoracyjne poduszki, narzuta, stolik

TKANINY DEKORACYJNE – WNĘTRZARSKA PRZEMIANA

Tkaniny dekoracyjne rewolucjonizują przestrzenie, nadając im ciepło i styl. Wprowadzenie tkanin to bardzo ważny element każdego projektu wnętrz. Nasi doświadczeni architekci wnętrz z PRZESTRONNIE.PL umiejętnie wykorzystują tkaniny, tworząc niepowtarzalne aranżacje. Zyskaj estetykę i funkcjonalność dzięki współpracy z naszym zespołem. Projektowanie z wykorzystaniem tkanin dekoracyjnych to gwarancja wnętrza pełnego charakteru i wyrafinowanego designu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie korzyści ma wykorzystanie tkanin dekoracyjnych we wnętrzach?

Tkaniny dekoracyjne nadają wnętrzom ciepło i przytulność. Nie tylko ozdabiają, lecz także przemieniają przestrzenie, urozmaicając ich aranżację.

2. W jakiej porze roku poduszki dekoracyjne prezentują się najlepiej?

Poduszki dekoracyjne najlepiej prezentują się w jesiennej aurze, dodając pomieszczeniom ciepła i przyjemnego klimatu podczas długich i chłodnych wieczorów.

3. Jakie są zalety tkanin dekoracyjnych na poduszki?

Tkaniny dekoracyjne na poduszki łączą wystrój wnętrza w spójną całość, sprawiając, że jego przestrzeń staje się komfortowa i harmonijna.

4. Jakie funkcje praktyczne pełnią tkaniny dekoracyjne?

Tkaniny dekoracyjne chronią przed słońcem i ciekawskimi spojrzeniami osób z zewnątrz oraz poprawiają akustykę wnętrz poprzez ich wygłuszenie.