Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

skórzane pufy, sofa, obrazy

Mieszanka stylów

Styl eklektyczny zachwyca oryginalnym podejściem do aranżacji wnętrz, ponieważ czerpie inspiracje z różnych stylów wnętrzarskich i łączy je ze sobą, tworząc unikalne i pełne charakteru pomieszczenia. Eklektyczne wnętrza są jak dzieło sztuki, w którym każdy detal przyczynia się do całości, a każdy element dekoracyjny ma swoją historię do opowiedzenia. W eklektycznym podejściu do wnętrz cechą szczególną jest wykorzystanie elementów pochodzących z różnych epok, dzięki czemu tworzymy w mieszkaniu fascynującą i niepowtarzalną atmosferę. We współczesnych czasach, w których ceniony jest indywidualizm, eklektyczne wnętrza stają się coraz bardziej popularne. W tym artykule podpowiemy, jak stworzyć w swoim domu unikalną atmosferę stylu eklektycznego.

czarno – biały dywan, sofa
Blue up-to-date decor of lounge with blue sofa and patterned carpet

Kolorystyczna swoboda

Styl eklektyczny pozwala na swobodę eksperymentowania z kolorystyką wnętrz, która może szczególnie podkreślić tę wyjątkową atmosferę. Możemy śmiało łączyć ze sobą różne palety kolorystyczne, od świeżych pasteli po głębokie odcienie ziemi. We wnętrzach o stylistyce eklektycznej doskonale sprawdzą się także kontrasty kolorystyczne. Nie bójmy się zatem zestawiać intensywnych barw z delikatnymi odcieniami – w ten sposób stworzymy dynamiczną i intrygującą aurę w przestrzeni.

Oryginalne połączenia

Wyposażenie w eklektycznych wnętrzach nada charakter całej aranżacji. Klasyczne, nadgryzione zębem czasu drewniane meble mogą doskonale komponować się w eklektycznym wnętrzu z nowoczesnym i minimalistycznym wyposażeniem. Ważne jest zrozumienie proporcji i dbałość o spójność, gdy zestawiamy ze sobą pozornie niepasujące elementy. W zależności od tego, jaki efekt będziemy chcieli uzyskać, możemy zdecydować się na harmonijne kombinacje kolorów lub wręcz przeciwnie, postawić na kontrastujące ze sobą odcienie. Wykorzystajmy we wnętrzu różne materiały, takie jak drewno, metal, szkło, tkaniny, starając się utrzymać równowagę między miękkimi i twardymi powierzchniami. Zadbajmy o równowagę między ciężkimi i lekkimi elementami wyposażenia. Nie ma ograniczeń w możliwościach łączenia ze sobą poszczególnych elementów.

kolorowe fotele, niebieska sofa

Wzory i faktury

W wyborze tekstyliów do wnętrz w stylu eklektycznym wykorzystajmy różnorodne tkaniny, łącząc ze sobą jedwab, wełnę, bawełnę oraz len, które wniosą do przestrzeni naturalne ciepło i przytulność. Aranżując wnętrze w eklektycznej estetyce, mieszajmy ze sobą różne wzory i faktury – to pozwoli tworzyć interesujące kontrasty i wniesie do naszego wnętrza unikalną atmosferę. Poduszki, pledy i dywany o różnych barwach i fakturach sprawią, że wnętrze zacznie tętnić życiem i nabierze tekstury oraz głębi.

Sztuka na ścianach 

Ściany w eklektycznych wnętrzach stanowią tło dla artystycznych eksperymentów. Możemy zawiesić obok siebie klasyczne obrazy i nowoczesne plakaty, tworząc fascynujące zestawienia. Wniesiemy dodatkowy urok do wnętrza, jeśli wybierzemy tapety z interesującymi wzorami oraz ozdabiając ściany inspirującymi cytatami, które zawiesimy w ramkach.  Sztuka ścienna w eklektycznych wnętrzach to nie tylko ozdoba, ale również środek wyrazu, który nada wnętrzu indywidualny charakter.

dywan we wzory, różowa sofa

Unikalne dodatki

Każdy element w eklektycznym wnętrzu opowiada pewną historię i wpływa na unikalną atmosferę przestrzeni. Urok eklektycznych wnętrz podkreślą takie dodatki, jak:

  • eleganckie lampy stołowe w stylu vintage,
  • wiszące zegary o ciekawym designie oraz ozdobne termometry,
  • mapy i globusy,
  • egzotyczne rośliny ustawione obok doniczek z ziołami,
  • antyki, stare lustra, ozdobne tace,
  • wiszące półki wypełnione książkami, osobistymi pamiątkami, rzeźbami, roślinami doniczkowymi,
  • kolorowe świeczniki,
  • ręcznie robione poduszki,
  • nietypowe ramki na zdjęcia.

Inspirujące wnętrza

Eklektyczne wnętrza pozwalają na kreatywne podejście do aranżacji, a dzięki umiejętnemu łączeniu różnych elementów możesz stworzyć wnętrze, które odzwierciedli Twój styl oraz osobowość. Nasi projektanci z PRZESTRONNIE.PL pomogą Ci stworzyć unikalny projekt, który będzie zgodny z Twoimi preferencjami i który wykreuje dla Ciebie estetyczne i funkcjonalne wnętrze. Pracujemy na terenie Warszawy, okolic oraz zdalnie w całym kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie cechy charakteryzują styl eklektyczny w aranżacji wnętrz?

Styl eklektyczny charakteryzuje się mieszanką różnych stylów wnętrzarskich, tworząc unikalne i pełne charakteru pomieszczenia.

2. Czym można ozdobić ściany w eklektycznych wnętrzach?

Ściany w eklektycznych wnętrzach mogą być ozdobione klasycznymi obrazami, nowoczesnymi plakatami, wzorzystymi tapetami oraz inspirującymi cytatami w ramkach.

3. Jakimi dodatkami można udekorować eklektyczne wnętrza?

Wnętrza o eklektycznej stylistyce możemy udekorować zdobionymi zegarami, mapami, globusami, antykami, kolorowymi świecznikami, ręcznie robionymi poduszkami i nietypowymi ramkami na zdjęcia.