Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

kominek otwarty

ZADBAĆ JAK O CZŁONKA RODZINY

Zwierzęta to często członkowie naszych rodzin. Dlatego, kiedy planujemy remont mieszkania lub przeprowadzkę do nowego miejsca, warto zastanowić się, jak możemy uczynić wnętrze przyjaznym dla naszych czworonogów. Jest kilka prostych sposób zaprojektowania mieszkania, tak aby było równocześnie piękne, funkcjonalne i dostosowane do potrzeb zwierząt.

CZEGO POTRZEBUJE ZWIERZĘ?

Gdy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Nasz pupil potrzebuje swojego miejsca do odpoczynku i snu, misek na jedzenie i picie, akcesoriów do pielęgnacji, zabawek, a także miejsca do przechowywania karmy. W przypadku psów warto również znaleźć miejsce na worki na psie odchody oraz smycz na spacery, natomiast otom przyda się drapak i kuweta. Należy zaplanować miejsce na wszystkie te elementy w naszym domu, zakupić odpowiednie akcesoria, które pasują do wystroju wnętrza i stworzyć przestrzeń dla zwierząt. Najlepiej jest to robić już na etapie projektowania mieszkania, zamiast później dopasowywać wszystko ad hoc.

fotel bujany

ORGANIZACJA PRZESTRZENI DLA CZWORONOGA

Aby mieszkanie było przyjazne zwierzętom, warto dostosować poszczególne pomieszczenia do ich potrzeb. W przedpokoju zaleca się zamontowanie haczyka, na którym można powiesić rzeczy związane z codziennym funkcjonowaniem zwierzaka – w przypadku psa będą to smycz, woreczki na odchody i zabawki. Dzięki temu będziemy mieć wszystko pod ręką, gdy wybieramy się na spacer z naszym pupilem. W kuchni trzeba znaleźć miejsce na przechowywanie zapasu karmy oraz stworzyć strefę z miskami na jedzenie i picie. Możemy ukryć karmę w estetycznych pojemnikach lub specjalnie wyznaczonej szafce. Miski warto dopasować kolorystycznie do wnętrza i ustawić w wygodnym miejscu zarówno dla siebie, jak i swojego pupila. W salonie dobrze jest wyznaczyć przestrzeń na przechowywanie zabawek, akcesoriów i miejsca do spania dla zwierzaka. Pamiętajmy, że zwierzęta często potrzebują kilku miejsc do odpoczynku, więc dostosujmy się do ich potrzeb. 

Łazienka to idealne miejsce na kuwetę dla kota oraz wszystkie niezbędne przybory do jej sprzątania. Upewnijmy się, że kuweta jest zawsze dostępna dla naszego pupila, a jednocześnie starannie zintegrowana ze stylem łazienki.

legowisko dla psa

ZASADY PROJEKTOWANIA WNĘTRZA

Warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą w stworzeniu wnętrza uwzględniającego potrzeby naszych zwierząt. Jeśli planujemy remont, zastanówmy się nad wyborem trwałych podłóg, które pomyślnie przejdą test, jakim są pazurki naszego pupila. Panele o wysokiej ścieralności, lakierowany dąb czy drewno egzotyczne to świetne rozwiązania. Można także rozważyć płytki ceramiczne lub gresowe, które są łatwe do utrzymania w czystości. Co więcej, płytki we wzory lub niejednolity kolor pomogą ukryć sierść i brud. 

Wybierając akcesoria dla zwierząt można je od razu dopasować do wystroju wnętrza – odpowiednio dobrane, legowiska, miski i kuwety harmonijnie skomponują się z resztą mieszkania. Nie zapominajmy o komforcie zwierzaka – dobierzmy odpowiednią wielkość legowiska oraz materiał, który będzie miły w dotyku. Warto również pamiętać o tym, że niektóre tkaniny, takie jak wełna, aksamit czy welur, bardziej przyciągają sierść zwierząt niż inne. Jeśli mamy kota, unikajmy puszystych dywanów z długim włosiem, które mogą stać się prawdziwym magnesem dla kociej sierści.

BEZPIECZEŃSTWO ZWIERZAKA

Oprócz zapewnienia wygodnych warunków życia dla zwierząt musimy zadbać o ich bezpieczeństwo. Istnieją pewne potencjalnie niebezpieczne przedmioty w domu, które mogą zagrażać zdrowiu lub życiu naszego pupila. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak:

  • Toksyczne środki czystości – upewnijmy się, że toksyczne środki czystości są poza zasięgiem zwierząt. 
  • Kosz na śmieci – niektóre resztki jedzenia czy opakowania mogą być niebezpieczne, jeśli zostaną spożyte przez czworonoga. 
  • Rośliny – niektóre mogą być trujące dla zwierząt. Na przykład aloes czy bluszcz mogą powodować poważne problemy zdrowotne u kotów i psów. 

Stworzenie mieszkania przyjaznego zwierzętom to nie tylko dbałość o komfort naszych futrzaków, ale także o ich bezpieczeństwo.

drapak dla kota

ZAINWESTUJ W KOMFORT SWOJEGO PUPILA

Urządzenie mieszkania przyjaznego dla zwierząt to inwestycja w komfort naszych czworonożnych towarzyszy. Dzięki projektowi i aranżacji wnętrz przy wsparciu doświadczonego projektanta z PRZESTRONNIE.PL możesz zapewnić bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetykę w Twoim domu, a jednocześnie przyjazną przestrzeń dla swojego pupila. Nasz zespół pomoże dostosować przestrzeń, wybierając trwałe materiały i odpowiednie akcesoria. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie materiały wybrać na podłogi, które będą odporne na pazurki zwierząt?

Trwałe materiały, takie jak panele o wysokiej ścieralności, lakierowany dąb, drewno egzotyczne, płytki ceramiczne lub gresowe są dobrym wyborem. Unikajmy miękkich dywanów z długim włosiem, które przyciągają sierść.

2. Jak zapewnić bezpieczeństwo zwierząt w domu?

Trzymajmy toksyczne środki czystości poza zasięgiem zwierząt, ograniczmy dostęp do kosza na śmieci, a także upewnijmy się, że potencjalnie toksyczne rośliny są poza zasięgiem naszego pupila.

3. Jak dostosować przestrzeń w salonie dla zwierząt?

W salonie można wyznaczyć miejsce na przechowywanie zabawek i akcesoriów, a także stworzyć komfortowe legowisko lub kącik do odpoczynku dla zwierząt.