Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

kolorowe dekoracje na ścianach

IDEALNY POKÓJ DLA MALUCHA

Przygotowanie pokoju dla małego dziecka to wyjątkowy moment, pełen radości i emocji. To przestrzeń, w której dziecko będzie rozwijać się, bawić, odpoczywać i tworzyć pierwsze wspomnienia, dlatego projektując tę przestrzeń, warto zadbać o każdy szczegół. Przedstawiamy kilka praktycznych porad, które pomogą w tworzeniu idealnego pokoju dla malucha. 

BEZPIECZEŃSTWO NA PIERWSZYM MIEJSCU

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Należy się upewnić, że całe umeblowanie i elementy wystroju są bezpieczne dla dziecka. Wybierajmy meble z miękkimi krawędziami i pamiętajmy, aby nie dopuszczać najmłodszych do niebezpiecznych przedmiotów. Dodatkowo, zabezpieczmy gniazdka oraz ostre elementy i boki. Dbałość o bezpieczeństwo w pokoju dziecka to ważna kwestia, która pozwoli cieszyć się radosnymi chwilami z maluchem. 

JASNE KOLORY I PRZYJAZNA ATMOSFERA

Jasne kolory i pastelowe odcienie są zazwyczaj najlepszym wyborem dla pokoju dziecka. Te delikatne barwy stwarzają harmonijną przestrzeń, która nie przytłacza i pozostawia miejsce na rozwijanie wyobraźni. Dodatkowo, jasne kolory pozwalają na łatwiejsze dostosowanie dekoracji do zmieniających się gustów dziecka, co sprawia, że pokój może rosnąć razem z maluchem. 

namiot do zabawy

FUNKCJONALNOŚĆ I ORGANIZACJA

Szafki, półki i organizery to podstawa. Po ich zamontowaniu, utrzymanie porządku w pokoju dziecka będzie łatwiejsze. To także doskonały sposób na przechowywanie zabawek i ubranek, co ułatwia codzienne czynności. Organizacja przestrzeni pomaga dziecku znaleźć ulubioną maskotkę i rozwija nawyki związane z utrzymywaniem porządku, które będą mu przydatne przez całe życie. Należy pamiętać, aby półki były zamontowane na odpowiedniej wysokości, które będzie ułatwiać dziecku dosięgnięcie zabawki lub wyciągnięcie ubrania. 

PRZESTRZEŃ DO ZABAWY I NAUKI

Dziecko potrzebuje przestrzeni, gdzie może się bawić i rozwijać. Należy zorganizować kąt zabaw, w którym znajdą się edukacyjne zabawki i książki. To miejsce, gdzie maluch może odkrywać, uczyć się i rozwijać swoje umiejętności. Dbałość o odpowiednie materiały i przestrzeń do zabawy wspiera jego rozwój intelektualny i emocjonalny, a także stymuluje kreatywność i wyobraźnię. 

PERSONALIZACJA

Dodajmy do pokoju osobisty akcent, który odzwierciedli zainteresowania małego dziecka. To może być plakat z ulubionym bohaterem, naklejki na ścianę lub dekoracje DIY. Pozwólmy maluchowi wyrazić swoją osobowość i zainteresowania poprzez elementy, które uczynią pokój bardziej przytulnym i inspirującym. To także sposób na tworzenie wspólnych chwil i rozwijanie kreatywności dziecka, co ma ogromne znaczenie dla jego rozwoju. 

półki na zabawki

BEZPIECZNE MATERIAŁY

Wybierając meble i tekstylia, należy upewnić się, że są wykonane z bezpiecznych i nietoksycznych materiałów. To ważne, szczególnie w przypadku niemowląt i małych dzieci. Bezpieczne materiały gwarantują, że maluch nie będzie narażony na szkodliwe substancje i alergeny. Dodatkowo, starajmy się wybierać meble o zaokrąglonych krawędziach, aby uniknąć potencjalnych urazów podczas zabawy. 

PRZYJAZNE OŚWIETLENIE

Jasne oświetlenie jest niezbędne. Zainwestujmy w lampy sufitowe, lampki nocne i oświetlenie punktowe, które tworzą ciepłą atmosferę. Odpowiednie oświetlenie wpływa pozytywnie na komfort snu i codzienne czynności dziecka. Lampki nocne pomagają w nocy, a oświetlenie punktowe nad biurkiem czy miejscem do zabawy, zapewniają dobre warunki do nauki i zabawy w ciągu dnia. 

ŁATWOŚĆ CZYSZCZENIA

Wybierajmy materiały i tkaniny, które są łatwe do czyszczenia. Wybór takich materiałów ułatwi utrzymanie pokoju w czystości i zapewni dłuższą trwałość wyposażenia. Unikajmy delikatnych tekstyliów, które trudno czyścić, a zamiast tego postawmy na praktyczność i funkcjonalność, co ułatwi codzienne dbanie o czystość w pokoju dziecka. 

STREFA SNU

Łóżeczko lub kojec to serce strefy snu. Przedstawiamy kilka porad, dotyczących wyboru materaca: 

  • należy się upewnić, że materac i pościel są odpowiedniego rozmiaru i miękkości, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo podczas odpoczynku,  
  • warto zwrócić uwagę na jakość i ergonomiczny kształt, dostosowany do rozwoju kręgosłupa dziecka,  
  • pościel powinna być miękka, wygodna i łatwa do prania, aby zapewnić maluchowi spokojny sen i higieniczne warunki.  

Dbałość o detale w strefie snu to klucz do zdrowego i komfortowego odpoczynku dziecka. 

drewniane łóżeczko z pościelą

PRZYJAZNE DLA ROZWOJU

Tworząc pokój dla dziecka, należy pamiętać o tym, że maluch będzie się rozwijać i rosnąć. Planujmy przestrzeń tak, by można było dostosować ją do zmieniających się potrzeb. To inwestycja w przyszłość, która pozwoli na łatwą adaptację pokoju na kolejne etapy rozwoju dziecka, od przedszkolaka, do ucznia. Dzięki elastycznemu podejściu pokój będzie służyć przez wiele lat. 

WYJĄTKOWA PRZZESTRZEŃ DLA DZIECKA

Projektowanie pokoju dla małego dziecka to wspaniała przygoda. Przy odpowiednim podejściu możemy stworzyć miejsce, które będzie nie tylko piękne, ale także funkcjonalne i bezpieczne dla malucha. To przestrzeń, w której będzie mógł rosnąć, bawić się i tworzyć wspomnienia, które zostaną z nim na długo. Jeśli szukasz profesjonalnej pomocy przy projektowaniu pokoju dla swojego dziecka, zapraszamy do kontaktu z firmą PRZESTRONNIE.PL. Działamy na terenie Warszawy i okolic, a także oferujemy zdalne konsultacje projektowe dla klientów z całej Polski. Nasz doświadczony zespół projektantów wnętrz pomoże w stworzeniu wyjątkowej przestrzeni, dostosowanej do indywidualnych potrzeb malucha. Z nami pokój dla dziecka stanie się nie tylko piękny, ale także funkcjonalny i bezpieczny. Skontaktuj się z nami już dziś i rozpocznij projektowanie wymarzonego pokoju dla swojego malucha! 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. JAKIE SĄ NAJWAŻNIEJSZE KWESTIE, NA KTÓRE TRZEBA ZWRÓCIĆ UWAGĘ, PROJEKTUJĄC POKÓJ DLA DZIECKA?

Priorytetem jest bezpieczeństwo, jasna kolorystyka oraz funkcjonalność i organizacja przestrzeni.

2. JAKIE KORZYŚCI NIESIE ZE SOBĄ PERSONALIZACJA POKOJU DZIECKA?

Personalizacja pozwala dziecku wyrazić swoją osobowość i zainteresowania, tworząc jednocześnie przytulną przestrzeń. 

3. JAKIE SĄ ZASADY WYBORU BEZPIECZNYCH MATERIAŁÓW DO POKOJU DZIECKA?

Wybierajmy materiały nietoksyczne i bezpieczne, szczególnie dla niemowląt oraz ostro kantowanych przedmiotów. 

4. DLACZEGO ORGANIZACJA PRZESTRZENI I ODPOWIEDNIA STREFA SNU SĄ WAŻNE DLA ROZWOJU DZIECKA?

Organizacja ułatwia codzienne życie, a przestrzeń do zabawy i sen wspiera rozwój intelektualny i emocjonalny malucha.