Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

zabawki, stoliki, lampy wiszące

WYGODNE ROZWIĄZANIE

Pokój zabaw dla dzieci w domu to przestrzeń, która zapewnia wygodę i porządek. Posiadanie oddzielnego pomieszczenia do zabawy jest szczególnie korzystne w rodzinach z kilkorgiem dzieci. To rozwiązanie pozwala jednemu dziecku spać w oddzielnym pokoju, podczas gdy starsze dzieci, które później chodzą spać, mogą bawić się jeszcze w pokoju zabaw. Między pokojem zabaw a sypialnią dla dzieci można również wykuć małe drzwi. Dzieci uwielbiają takie rozwiązania.

ARANŻACJA ŚCIAN

Wybierając kolor ścian do bawialni, warto pamiętać, że jest to pomieszczenie, w którym dużo będzie się działo. Kolorowe zabawki i meble dziecięce oraz często panujący w pomieszczeniu chaos mogą wymagać neutralnego tła. Zrezygnujmy więc z malowania wszystkich ścian na jaskrawe, intensywne kolory. Taki przesyt barw i bodźców może przytłaczać – zarówno nas, jak i naszego malucha. Jak w takim razie zaaranżować ściany w pokoju zabaw dla dzieci? Jeśli lubimy mocniejsze barwy, możemy je zastosować, ale tylko na jednej ścianie. Na przykład, jeśli jedną ścianę pomalujemy na energetyczny pomarańcz, reszta ścian powinna być biała lub pomalowana na inny jasny i neutralny kolor. Świetnym rozwiązaniem na aranżację ściany dziecięcego pokoju są również naklejki. Wystarczy pomalować ścianę na stonowany kolor, a w niektórych miejscach ponaklejać ulubione zwierzątka czy samochody. Dobrym sposobem na zaaranżowanie ścian jest również wykorzystanie tapet. Warto jednak pamiętać przy tym o dwóch zasadach. Po pierwsze – wybierzmy dobrej jakości zmywalną tapetę, aby można było skutecznie wyczyścić ewentualne zabrudzenia na ścianach. Po drugie – jeśli zdecydujemy się na tapetę o intensywnym wzorze, przyklejmy ją tylko na jednej ścianie, a pozostałe pomalujmy na neutralny kolor.

zabawki, różowy dywan

NIEZBĘDNE WYPOSAŻENIE

Umeblowanie pokoju zabaw dla dzieci to ważny element aranżacji. Podstawą takiego pomieszczenia są praktyczne meble do przechowywania zabawek. Większe szafy są idealne do przechowywania nieużywanych zabawek, natomiast niskie regały i półki dają dzieciom łatwy dostęp do tych ulubionych. Kosze i pudełka pomogą uporządkować drobne zabawki, takie jak klocki czy pluszaki. Istotną rolę w pokoju zabaw odgrywa również oświetlenie. Przytulną i bezpieczną atmosferę stworzą jasna lampa sufitowa oraz dodatkowe oświetlenie dekoracyjne. Doskonałym pomysłem są również dywany, ponieważ tworzą one miękką powierzchnię, na której dzieci mogą swobodnie się bawić. Interesujące wzory na nich dodadzą dzieciom radości. W większym pokoju zabaw świetnie sprawdzą się również takie elementy, jak:

  • huśtawki,
  • ścianki do wspinaczki,
  • liny,
  • drabinki.

Ważne jest jednak, by pod tego typu konstrukcjami rozmieścić materace, które złagodzą ewentualne upadki dzieci i zapewnią im bezpieczeństwo.

MAŁY POKÓJ ZABAW W DOMU

Zaaranżowanie małego pokoju zabaw dla dzieci nie wymaga nadmiaru przestrzeni. Kluczem jest odpowiedni dobór mebli oraz pomysłowe wykorzystanie dostępnego miejsca. Trafionym wyborem będzie zastosowanie niskich mebli, które nie zdominują pomieszczenia. Eksponowanie zabawek na wysokości dostępnej dla dziecka to sposób na zachęcenie maluchów do swobodnej zabawy. Na małej przestrzeni, doskonałą atrakcją może okazać się pomalowana farbą tablicową ściana. Dodatkowo stolik z krzesełkami lub niewielkie biurko umieszczone w rogu pokoju stworzą przestrzeń do twórczej zabawy i rysowania.

stolik. krzesła, zabawki

MAŁE MIESZKANIE

Mieszkając w bloku, wygospodarowanie osobnego pomieszczenia na pokój zabaw dla dzieci często stanowi wyzwanie. Jednak istnieje sposób na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w kreatywny sposób. Można rozważyć podzielenie pokoju dziecka na wyraźnie zdefiniowane strefy. Z jednej strony wnętrza zaaranżujmy miejsce do nauki i odpoczynku, umieszczając biurko, łóżko i szafę na ubrania. Z drugiej strony pokoju stwórzmy magiczne królestwo zabawy. Strefy te możemy oddzielić od siebie zasłonką lub parawanem. Taki podział pomieszczenia pozwoli na wydzielanie miejsc do nauki, snu i zabawy, co wpłynie na organizację przestrzeni i pozwoli dzieciom na swobodne korzystanie z dostępnej powierzchni.

ARANŻACJA PODDASZA

Poddasze może stanowić wyjątkowe i kreatywne miejsce na stworzenie pokoju zabaw dla dzieci. Nawet jeśli skosy są niskie i ścianki kolankowe ograniczają przestrzeń, jest to doskonałe miejsce do wykorzystania dla najmłodszych. Aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń pod skosami, warto rozważyć zamówienie mebli wykonywanych na wymiar. Takie meble idealnie dostosują się do konkretnych wymiarów i kształtu pomieszczenia, maksymalizując jego funkcjonalność. W przypadku większych pomieszczeń na poddaszu świetnym pomysłem jest zorganizowanie tajnej skrytki dla dzieci. Wystarczy dobudować ściankę z płyty g–k, by stworzyć ukryte miejsce, które stanie się miejscem magicznych przygód i zabaw dla maluchów.

namiot, zabawki, girlandy

PROFESJONALNA ARANŻACJA PRZESTRZENI DZIECIĘCEJ

Profesjonalna aranżacja pokoju zabaw dla dzieci ma wiele zalet. Nasi projektanci wnętrz z PRZESTRONNIE.PL przygotują aranżację, która spełni oczekiwania zarówno rodziców, jak i dzieci. Nasz zespół zadba nie tylko o funkcjonalność, ale również o wyjątkową atmosferę pokoju do zabaw. Skorzystaj z naszej pomocy, a wspólnie stworzymy przestrzeń, która zachwyci każde dziecko i zapewni komfort całej rodzinie. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Dlaczego warto urządzić pokój zabaw?

Warto urządzić pokój zabaw dla dzieci, ponieważ zapewnia on ogromny komfort rodzicom, zwłaszcza wieczorami, kiedy brakuje czasu na sprzątanie – można zamknąć drzwi bawialni, pozostawiając ją w nieładzie, a dziecko położyć spać w drugim, czystym pomieszczeniu. 

2. Jakie meble są odpowiednie do pokoju zabaw?

W pokoju zabaw dla dzieci powinny znaleźć się praktyczne meble do przechowywania zabawek, takie jak większe szafy, niskie regały i półki oraz kosze i pudełka na drobne zabawki.