Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura
Image Alt

Industrialny urok we wnętrzach

salon w stylu industrialnym

OD SUROWOŚCI DO POPULARNEGO TRENDU

Styl industrialny powstał w latach 50. XX wieku w USA. Od tamtego czasu znacznie ewoluował. Wcześniej surowy, kojarzony z ubóstwem styl stał się jednym z najbardziej popularnych trendów w wystroju wnętrz. Charakterystyczne cechy stylu industrialnego:

 Cecha   Opis  
Odkryte elementy konstrukcyjne  Belki, rury, kable elektryczne i konstrukcje stalowe są eksponowane i integralną częścią wystroju wnętrz industrialnych.  
Surowe materiały  Stal, beton, cegła i niedopracowane drewno to charakterystyczne surowe materiały w stylu industrialnym.  
Otwarta przestrzeń  Otwarta przestrzeń bez nadmiernych podziałów na mniejsze pomieszczenia, dająca poczucie swobody i przestrzeni.  
Neutralna kolorystyka i surowe tekstury  Używanie neutralnej palety barw, takich jak szarość, czernie i beże oraz surowych tekstur, takich jak chropowate ściany i betonowe podłogi.  
Elementy przemysłowe  Dodatki i akcenty przemysłowe, takie jak rury, trybiki, lampy fabryczne i metalowe meble, nadają industrialny urok i charakter.  
biuro w stylu industrialnym


UNIKALNA ESTETYKA SUROWYCH MATERIAŁÓW I PRZESTRZENI  

Wnętrza industrialne mają surowy, minimalistyczny wygląd, ale jednocześnie emanują wyjątkowym urokiem i niepowtarzalnością. Kombinacja odkrytych elementów konstrukcyjnych, surowych materiałów i dodatków przemysłowych tworzy niepowtarzalną estetykę, która przyciąga wielu miłośników tego stylu.  

Styl industrialny faworyzuje przestronne wnętrza. Unika podziałów na małe pomieszczenia. Dąży do stworzenia jak największej, otwartej przestrzeni, co nadaje poczucie swobody i optycznego powiększenia pomieszczenia.  

Poszczególne strefy funkcjonalne można wydzielić za pomocą różnych wykończeń podłóg, kolorów ścian, metalowych regałów lub ażurowych ścianek z drewnianymi panelami. 

SUROWOŚĆ, GEOMETRYCZNE KSZTAŁTY I FUNKCJONALNOŚĆ 

Meble w stylu industrialnym często wykonuje się z surowych materiałów, takich jak metal (również ze szkłem), beton i drewno. Ważne jest sięganie po proste, geometryczne formy. Niezbędnymi elementami są okazała sofa w szarej tapicerce lub ciemnobrązowej skórze oraz stolik kawowy na metalowych kółkach. Z kolei w jadalni doskonale zaprezentuje się duży stół z drewnianym blatem i metalową podstawą. 

salon połączony z kuchnią

DODATKI DO MIESZKANIA W STYLU INDUSTRIALNYM

W stylu industrialnym to surowość i prostota idą w parze z wyjątkową oryginalnością. Dodatki w tym stylu pełnią istotną rolę, nadając wnętrzu charakterystyczny wyraz:

  • duże zegary ścienne – wykonane z metalu i drewna,
  • nowoczesne surowe rzeźby – przyciemnione formy o surowym charakterz,
  • lustra ścienne – zawieszone na skórzanych paskach lub drewnianych, postarzanych ramach,
  • wzorzysty dywan – może być imitacją skóry zwierzęcej,
  • stary gramofon i maszyna do pisania – dodatki nawiązujące do dawnych technologii,
  • metalowe tabliczki – przypominające oznaczenia fabryczne,
  • cukierkowe wyposażenie vintage i retro – połączenie surowych elementów z słodkimi detalami.

SUROWA ESTETYKA  

Styl industrialny nie jest przeznaczony tylko dla młodych ludzi. To estetyka, która przemawia do wszystkich, którzy potrafią dostrzec piękno w surowym charakterze loftu i czują się komfortowo w otoczeniu betonu, cegieł, metalu i postarzanego drewna. To styl dla osób, które doceniają industrialną estetykę, charakter i niezwykły urok, który emanuje z takiego wnętrza.  

kuchnia w stylu industrialnym

TWORZYMY LOFTOWE WNĘTRZE 

Nie jest konieczne mieszkanie w budynku pofabrycznym ani w typowym bloku mieszkalnym, aby cieszyć się tym stylem. Nawet mieszkania o średniej wielkości mogą zostać urządzone w tej estetyce.  Jeśli styl industrialny jest dla Ciebie, możesz liczyć na pomoc naszych projektantów z PRZESTRONNIE.PL, którzy chętnie pomogą Ci w aranżacji mieszkania. Skorzystaj z naszych usług projektowania wnętrz i pozwól nam przekształcić Twoje mieszkanie w miejsce, które emanuje surowym urokiem i loftowym charakterem. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są charakterystyczne cechy stylu industrialnego?

Charakterystycznymi cechami stylu industrialnego są odkryte elementy konstrukcyjne, surowe materiały, otwarta przestrzeń, neutralna kolorystyka i surowe tekstury oraz elementy przemysłowe. 

2. Jakie materiały są często wykorzystywane w stylu industrialnym?

Styl industrialny opiera się na surowych materiałach, takich jak stal, beton, cegła i drewno w naturalnej, niedopracowanej formie.  

3. Jak można wykreować wnętrze w stylu industrialnym?

Aby nadać wnętrzu interesującego charakteru w stylu industrialnym, można użyć kombinacji odkrytych elementów konstrukcyjnych, surowych materiałów i dodatków przemysłowych. Dodatkowo można zastosować różne wykończenia podłóg, kolorów ścian oraz metalowe regały lub ażurowe ścianki z drewnianymi panelami.  

4. Dla kogo jest przeznaczony styl industrialny?

Styl industrialny jest dla wszystkich, którzy potrafią docenić surową estetykę, charakter i niezwykły urok wnętrz w stylu loftowym. Nie jest zarezerwowany tylko dla młodych ludzi i z powodzeniem można go zastosować nawet w mieszkaniach o średniej wielkości.