Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

domowe biuro w sypialni

CZY DOMOWE BIURO TO DOBRY POMYSŁ?

Domowe biuro to coraz popularniejsze rozwiązanie w dobie pandemii. Wiele osób decyduje się na pracę zdalną, co wymaga odpowiedniego przygotowania miejsca pracy w domu. Jak stworzyć ergonomiczne i wygodne miejsce pracy? Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci stworzyć idealne biuro w domu. 

MIEJSCE DO PRACY

Wybór odpowiedniego miejsca to kluczowy element wygodnego i ergonomicznego biura w domu. Pomieszczenie, w którym będziesz pracować, powinno być wolne od hałasu i innych czynników rozpraszających, takich jak telewizor lub dzieci bawiące się w pobliżu. Upewnij się, że pomieszczenie ma wystarczającą ilość naturalnego światła, a jeśli jest to niemożliwe, skorzystaj z odpowiedniego oświetlenia. 

Wybór odpowiedniego biurka i krzesła to kluczowy element wygodnego i ergonomicznego miejsca pracy. Biurko powinno być na tyle duże, aby pomieścić takie potrzebne narzędzia jak: 

  • monitor,  
  • klawiaturę,  
  • myszkę  
  • inne niezbędne akcesoria.  

Krzesło powinno być wygodne i zapewniać odpowiednie podparcie dla pleców oraz możliwość regulacji wysokości i położenia. 

WYBIERZ ODPOWIEDNI MONITOR

Wybór odpowiedniego monitora to kolejny ważny element ergonomii miejsca pracy w domu. Monitor powinien być ustawiony na wysokości oczu, aby uniknąć napięcia w szyi i ramionach. Jeśli to możliwe, wybierz monitor o dużej rozdzielczości i stosunku proporcji ekranu 16:9. 

krzesło biurkowe

WYBIERZ ODPOWIEDNIĄ KLAWIATURĘ I MYSZ

Klawiatura i mysz powinny być wygodne i łatwe w użyciu. Wybierz klawiaturę, która ma płaskie klawisze i krótki skok, co pozwoli Ci na wygodne pisanie przez długi czas. Mysz powinna być łatwa w obsłudze i zapewniać odpowiednią ilość przestrzeni dla dłoni. 

ZADBAJ O ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE

Odpowiednie oświetlenie jest kluczowe dla wygodnego i ergonomicznego miejsca pracy w domu. Upewnij się, że pomieszczenie jest dobrze oświetlone naturalnym światłem lub odpowiednim oświetleniem sztucznym. Unikaj oświetlenia, które powoduje odblaski na ekranie monitora. 

ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Organizacja przestrzeni jest ważnym elementem wygodnego i ergonomicznego miejsca pracy w domu. Upewnij się, że wszystkie potrzebne rzeczy są łatwo dostępne i zorganizowane. Zadbaj o to, aby kable były ukryte i nie przeszkadzały w pracy. 

Przygotowanie ergonomicznego i wygodnego miejsca pracy w domowym biurze wymaga kilku istotnych kroków. Należy odpowiednio wybrać miejsce do pracy, biurko, krzesło, monitor, klawiaturę i mysz, a także zadbać o odpowiednie oświetlenie oraz organizację przestrzeni. Dzięki tym poradom będziesz mógł stworzyć efektywne i wygodne biuro w swoim domu. 

oświetlenie nad biurkiem

Stworzymy idealny projekt

Aranżując domowe biuro można poprosić o pomoc projektantów. Firma PRZESTRONNIE.PL przyjmuje zlecenia na projekty wnętrz w Warszawie oraz świadczy usługi zdalne w całej Polsce.  Zapraszamy do współpracy.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jak zorganizować stanowisko pracy w domu?

W dzisiejszych czasach ergonomiczne stanowisko pracy jest kluczowe dla osób, które pracują w domu. Najważniejsze to zadbać o wygodne krzesło biurowe z regulowaną wysokością siedziska i oparcia, biurko z blatem o odpowiedniej powierzchni roboczej oraz odpowiednie ustawienie komputera. 

2. Jak urządzić biuro w małym pokoju?

Bardzo dobrym wyborem podczas urządzania wnętrz są szarości, biel oraz czerń, które dodają pomieszczeniom eleganckiego charakteru. Warto jednak pamiętać, żeby nie przesadzić z minimalistyczną, industrialną surowością i dodać do wnętrza ciepła i przytulności. Można to osiągnąć na przykład poprzez dodanie elementów drewnianych.

3. Co jest potrzebne do pracy biurowej?

Nieodzownymi elementami każdego biura są również wysokiej jakości komputer, drukarka i inne akcesoria biurowe – kalkulatory, długopisy, zakreślacze, spinacze do segregatorów, koperty, karteczki samoprzylepne, spinacze, nożyczki czy linijki.