Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

salon połączony z kuchnią

NIEWIELKI METRAŻ JAK ZAOSZCZĘDZIĆ MIEJSCE? 

Posiadając niewielki metraż mieszkania, warto zastanowić się nad łączeniem różnych funkcji w jednym pomieszczeniu. Dzięki temu możemy zaoszczędzić przestrzeń oraz uzyskać funkcjonalne rozwiązania. 

Na przykład w kuchni można zintegrować jadalnię, tworząc jednocześnie przestrzeń do gotowania i spożywania posiłków. Wystarczy zainstalować niewielki stół i krzesła, które można schować pod blatem kuchennym lub wykorzystać jako blat roboczy podczas gotowania. 

Salon również może pełnić wiele funkcji, takich jak miejsce do relaksu, rozrywki oraz pracy. W tym celu warto wykorzystać meble wielofunkcyjne, takie jak sofa z pojemnikiem na pościel lub biurko, które może być jednocześnie stołem do jadalni. 

W łazience można zainstalować pralkę w zabudowie, która jednocześnie może służyć jako szafka na kosmetyki i akcesoria łazienkowe. Można również wykorzystać niewielką półkę lub haczyki na drzwiach, aby uzyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie. 

Podsumowując, łączenie funkcji na niewielkim metrażu mieszkania pozwala na uzyskanie funkcjonalnych i praktycznych rozwiązań, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń oraz zwiększyć komfort użytkowania. Wykorzystaj kreatywność i zacznij projektować swoje mieszkanie już dzisiaj. 

salon połączony z sypialnią

ODPOWIEDNIE MEBLE DO MAŁEGO METRAŻU 

Wybór mebli do małego mieszkania jest bardzo ważny, ponieważ pozwala zaoszczędzić przestrzeń i uzyskać funkcjonalne rozwiązania. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiednie meble do Twojego niewielkiego mieszkania: 

Zastanów się nad funkcją mebla Przed zakupem mebla zastanów się, jakiej funkcji ma on pełnić. W małym mieszkaniu ważne jest, aby meble były jak najbardziej funkcjonalne i wielozadaniowe. Na przykład, sofa z pojemnikiem na pościel, może służyć jako miejsce do spania oraz przechowywania pościeli. 

Wybierz meble o minimalistycznym designie Minimalistyczny design mebli sprawia, że pomieszczenie wydaje się bardziej przestronne i jasne. Zdecyduj się na proste linie, bez zbędnych ozdób i dekoracji. 

Zwróć uwagę na wielkość mebli W małym mieszkaniu ważne jest, aby meble były odpowiedniej wielkości. Zbyt duże meble zajmują zbyt dużo przestrzeni i mogą powodować uczucie przytłoczenia. Z kolei, zbyt małe meble wydają się nieproporcjonalne do wielkości pomieszczenia. Wybierając meble zwróć uwagę na ich proporcje i wielkość. 

Wybierz meble wielofunkcyjne Meble wielofunkcyjne to idealne rozwiązanie dla małych mieszkań. Dzięki nim możesz zaoszczędzić przestrzeń i uzyskać wiele funkcji w jednym meblu. Na przykład, łóżko z pojemnikiem na pościel lub stolik kawowy z funkcją przechowywania. 

Przechowywanie jest bardzo ważne w małym mieszkaniu. Wybierając meble zwróć uwagę na ich pojemność i ilość szuflad oraz półek. 

wysokie półki kuchenne

EFEKT POWIĘKSZENIA OPTYCZNEGO MAŁEGO MIESZKANIA 

Jeśli masz niewielkie mieszkanie, ale chcesz uczynić je bardziej przestronnym i wygodnym, istnieją sposoby na uzyskanie efektu optycznego powiększającego przestrzeń. Oto kilka pomysłów, które warto rozważyć: 

  • Jasne kolory – malowanie ścian na jasne kolory, takie jak biały, beżowy lub jasny szary, sprawi, że pomieszczenie wyda się większe i bardziej przestronne. 
  • Lustra – umieszczenie lustra na ścianie w pobliżu okna odbije światło i sprawi, że pomieszczenie będzie bardziej jasne i przestronne. 
  • Oświetlenie – dobre oświetlenie może zrobić dużą różnicę w niewielkim mieszkaniu. Warto postawić na różne rodzaje oświetlenia, takie jak punktowe, kinkietowe czy podłogowe, aby rozświetlić całe mieszkanie. 
  • Meble wielofunkcyjne – meble, które mają wiele zastosowań, takie jak łóżko z pojemnikiem na pościel lub kanapa z miejscem do przechowywania, pozwolą zaoszczędzić przestrzeń. 
  • Półki – umieszczenie półek na ścianach pozwoli na zaoszczędzenie przestrzeni podłogowej i stworzenie dodatkowego miejsca do przechowywania. 
  • Dywany – umieszczenie dywanu optycznie powiększy przestrzeń, dodając jednocześnie ciepła i przytulności do pomieszczenia. 

OŚWIETLENIE MAŁEGO MIESZKANIA 

Odpowiednie oświetlenie w małym mieszkaniu może znacznie wpłynąć na jego wygląd oraz funkcjonalność. Istnieje wiele sposobów na optymalne oświetlenie wnętrza, które sprawi, że pomieszczenia będą wyglądały większe i bardziej przytulne. 

Po pierwsze, warto wykorzystać naturalne światło słoneczne, które wpada do mieszkania przez okna. Ważne jest, aby nie blokować okien ciężkimi zasłonami czy meblami. Można zainstalować rolety lub żaluzje, które pozwolą kontrolować ilość światła w pomieszczeniu. 

Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie oświetlenia punktowego, które skierowane jest na konkretne elementy w pomieszczeniu, takie jak obrazy, rzeźby czy rośliny. Dzięki temu można uzyskać ciekawy efekt wizualny i podkreślić wybrane elementy wystroju. 

drewniany stół w salonie

NASZE ROZWIĄZANIA TO EFEKT LAT DOŚWIADCZENIA 

Oprócz oświetlenia punktowego, warto zastosować oświetlenie ogólne, które rozświetli całe pomieszczenie. Można wykorzystać sufitowe lampy lub kinkiety, które oświetlą równomiernie całą przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem są również lampy stołowe lub podłogowe, które dodadzą pomieszczeniu przytulnego charakteru. Jeżeli potrzebujesz pomocy z aranżacją wnętrz – skontaktuj się z PRZESTRONNIE.PL. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jak oświetlić małe mieszkanie?

Aby oświetlić małe mieszkanie, warto wykorzystać różne techniki oświetleniowe, takie jak punkty świetlne, oświetlenie za lustrem, lampy stołowe lub kinkietowe oraz oświetlenie pośrednie takie jak taśmy LED lub halogenowe oświetlenie podszafkowe, aby stworzyć miły nastrój i dodatkowy charakter.

2. Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Aby optycznie powiększyć małe mieszkanie. Można zacząć od kolorów – jasne kolory na ścianach i sufitach, najlepiej biały lub pastelowe, odbijają światło i sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe. Należy unikać ciemnych kolorów, które odbierają światło i zamykają przestrzeń.

3. Jak dobrać odpowiednio meble do małego metrażu mieszkania?

Przy doborze mebli do małego mieszkania warto wybierać meble wielofunkcyjne i o delikatnym designie, z jasną i jednolitą kolorystyką. Minimalizm i przestrzeń między meblami pomogą optycznie powiększyć przestrzeń.

4. Jak zaoszczędzić miejsce na małym metrażu?

Aby zaoszczędzić miejsce na małym metrażu, warto wykorzystać meble wielofunkcyjne, półki lub szafki wiszące, rezygnować z dużych i ciężkich mebli oraz przechowywać rzeczy w sposób uporządkowany.