Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

rzeźby i figurki

TWORZENIE WYJĄTKOWEJ PRZESTRZENI

Salon jest sercem każdego domu – to tu spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi, odpoczywamy po długim dniu i relaksujemy się w wolnych chwilach. Aby uczynić tę przestrzeń wyjątkową i przytulną, dekorowanie salonu staje się istotnym zadaniem. Niezależnie od tego, czy preferujesz nowoczesny minimalizm, klasyczną elegancję czy eklektyczną mieszankę stylów, istnieją uniwersalne zasady, które pomogą Ci stworzyć salon, który odzwierciedla Twój charakter i spełnia Twoje potrzeby. 

HARMONIA KOLORÓW

Wybór odpowiednich kolorów jest kluczowy przy dekoracji salonu. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, podczas gdy głębsze odcienie tworzą intymny nastrój. Dobrze dobrana paleta kolorów stanowi solidne tło dla reszty elementów aranżacji. Pamiętaj o harmonii między kolorami, uwzględniając również naturalne światło. Kolorystyka wpływa na atmosferę salonu, więc wybierz barwy zgodnie z zamierzonym efektem i stylem wnętrza.  

obrazy i plakaty

USTAWIENIE MEBLI

Odpowiednie rozmieszczenie mebli to klucz do udanej aranżacji salonu. Zapewnia przepływ, funkcjonalność i unika zagraconej przestrzeni. Proporcjonalne meble do wielkości pokoju są istotne. Wybierz główny punkt skupienia, zachowaj przepływ między meblami, unikaj zbyt masywnych elementów. Planując układ, uwzględnij wygodny dostęp i równowagę wizualną. Efektywne rozmieszczenie mebli tworzy harmonijną i estetyczną przestrzeń.  

DODATKI Z CHARAKTEREM

Małe detale sprawiają, że salon staje się wyjątkowy. Poduszki, zasłony, obrazy czy rzeźby mogą dodać osobistego akcentu i nadają wnętrzu głębi. Wybierając tekstylia, zwróć uwagę na kolory i wzory, które harmonijnie współgrają z resztą wystroju. Poduszki o różnych fakturach i kształtach dodają salonowi przytulności i charakteru. Zasłony nie tylko kontrolują ilość światła wpadającego do pomieszczenia, ale także stanowią elegancki element dekoracyjny. Obrazy i rzeźby to sposób na wyrażenie swojego stylu i zainteresowań. Warto też eksperymentować z aranżacją i umiejscowieniem tych elementów, aby nadać przestrzeni indywidualnego charakteru. To właśnie te subtelnym detale tworzą atmosferę, która oddaje unikalność i piękno Twojego salonu. 

małe rośliny doniczkowe

OŚWIETLENIE

Odpowiednie oświetlenie to klucz do stworzenia atmosfery w salonie. Kinkiety, lampy stojące, a także lustra odbijające światło, mogą nadać salonowi nowy wymiar. Wybierz oświetlenie, które można dostosować do różnych nastrojów — na przykład lampy z regulowanym natężeniem światła. Kreatywnie rozmieść źródła światła w pomieszczeniu, aby wydobyć jego walory i podkreślić ważne elementy wystroju. Lustra będą nie tylko odbijać światło, ale także optycznie powiększać przestrzeń, nadając salonowi wrażenie przestronności i elegancji.  

ROŚLINY I NATURA

Rośliny doniczkowe to idealny sposób na wprowadzenie żywej energii do salonu. Nie tylko dodają piękna, ale także poprawiają jakość powietrza. Wybierz gatunki, które pasują do warunków panujących w Twoim salonie — np. paprocie lub sukulenty do miejsc z mniejszym dostępem światła. Dodatkowo rośliny mogą działać kojąco i relaksująco, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu. Ustaw je na półkach, stolikach lub parapetach, aby dodać zieleni i życia swojej przestrzeni.  

PRZESTRZEŃ NA SZTUKĘ

Obrazy, fotografie, plakaty — sztuka może być sercem salonu. Wybierz dzieła, które Cię inspirują i oddają Twój gust. Duże abstrakcje dodadzą nowoczesnego charakteru, podczas gdy pejzaże przyniosą spokój i harmonię. Nie bój się mieszania różnych stylów i technik — to Twoja przestrzeń do wyrażania siebie. Umieść sztukę na ścianach, stworzysz w ten sposób centralny punkt przestrzeni. To świetny sposób na dodanie osobistego akcentu i nadanie salonowi unikalnego charakteru.  

poduszki i zasłony

DEKOROWANIE SEZONOWE

Daj się ponieść kreatywności w zależności od pory roku. Dodaj kolorowe akcenty latem, ciepłe tekstury zimą, tworząc zmienną i świeżą atmosferę. Latem postaw na jasne poduszki i dekoracje w ożywionych barwach, które ożywią przestrzeń. Zimą sięgnij po miękkie koce, ciepłe dywany i świece, aby stworzyć przytulny klimat. Utrzymując podstawowe elementy stałe, takie jak meble i ściany, możesz łatwo zmieniać wygląd swojego salonu w zależności od pory roku. Wyraź swoją osobowość i poczuj magię zmieniających się sezonów w swoim wnętrzu.  

TWÓJ SALON, TWÓJ STYL

Niech Twój salon będzie odbiciem Twojej osobowości i stylem życia. Warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. PRZESTRONNIE.PL oferuje usługi projektowania wnętrz, które dostosują się do Twoich upodobań. Skontaktuj się z nami, aby stworzyć salon, który zachwyci Cię i Twoich gości. Jesteśmy do Twojej dyspozycji na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. JAKIE ZNACZENIE MA WYBÓR ODPOWIEDNICH KOLORÓW PRZY DEKORACJI SALONU?

Wybór kolorów jest kluczowy, jasne optycznie powiększają przestrzeń, a głębsze tworzą intymny nastrój. 

2. JAKIE ELEMENTY WPŁYWAJĄ NA HARMONIĘ MEBLI W SALONIE?

Proporcjonalność mebli do wielkości pokoju oraz przemyślane rozmieszczenie zapewniają przepływ i unikają zagraconej przestrzeni. 

3. W JAKI SPOSÓB DODATKI TAKIE JAK PODUSZKI CZY ZASŁONY MOGĄ NADAWAĆ SALONOWI CHARAKTERU?

Dodatki te dodają salonowi głębi, poduszki o różnych fakturach i kształtach oraz zasłony tworzą przytulność i elegancję. 

4. JAK OPTYMALNIE WYKORZYSTAĆ OŚWIETLENIE W SALONIE?

Kinkiety, lampy stojące i lustra odbijające światło tworzą nowy wymiar, a lustra optycznie powiększają przestrzeń.