Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

duże płytki na podłodze w kuchni

Styl minimalistyczny – harmonijne rozwiązania 

Mieszkanie w stylu minimalistycznym to świetne rozwiązanie zarówno dla osoby prywatnej, jak i inwestora. Styl minimalistyczny charakteryzuje się przemyślanymi rozwiązaniami i harmonią. Oznacza to, że wyposażenie takiego mieszkania będzie oszczędne, ponieważ będzie skoncentrowane na prostocie i przestronności. Dzięki temu będziesz w stanie zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie uzyskać piękny wygląd. Poza tym wnętrze minimalistyczne może być bardzo pożądane przez najemców, ponieważ jest to modny styl i obecnie jeden z najbardziej atrakcyjnych na rynku nieruchomości. 

Prostota i funkcjonalność 

Styl minimalistyczny to wspaniała opcja dla osób, które lubią porządek, prostotę i funkcjonalność. Idealnie wpisuje się w preferencje perfekcjonistów, którzy otaczają się przestrzenią i prostszymi formami. Dodatkowo warto poznać cechy stylu minimalistycznego i dowiedzieć się, dla kogo mieszkanie w takim trendzie będzie najlepszym wyborem. Koncepcja minimalizmu polega na stworzeniu estetycznego wnętrza, które jest przejrzyste, funkcjonalne i przytulne. 

Na przykład, można tu postawić na drewnianą podłogę, która nadaje wnętrzom ciekawy charakter. Pomieszczenie powinno być przestronne i jasne, materiały i meble niech wyróżniają się funkcjonalnością. Wybrana paleta kolorystyczna musi być bardzo oszczędna, zalecana jest jedna lub dwie stonowane barwy, a odważne kolory można wybrać w formie dodatków. Styl minimalistyczny może być odpowiednim wyborem dla ludzi młodych, singli czy par. Natomiast rodzinom z dziećmi może być trudno utrzymać idealny porządek. 

pastelowe ściany w salonie

Aranżacja minimalistycznego salonu 

Aranżując salon w stylu minimalistycznym, należy najpierw zaplanować kolorystykę. Do wnętrza będzie pasować biel i stonowane barwy, takie jak:  

  • szarość,  
  • beż,  
  • błękit,  
  • zieleń. 

Meble powinny być funkcjonalne, przede wszystkim skupmy się na komodzie i sofie, które będą stanowić główne elementy wystroju. Dodatki powinny mieć proste formy, a kolor musi pasować do reszty wnętrza. Unikajmy akcesoriów, które mogą przytłoczyć pomieszczenie, takich jak zbyt wiele zdjęć, figurek, falbanek czy koronek. Poza tym dobrze byłoby zainwestować w lekkie zasłony lub rolety zamiast długich i ciężkich kotar. 

Pastelowe odcienie mogą dodać salonowi niepowtarzalnego charakteru. Pudrowy róż jest bardzo przyjemną barwą, która wprowadza do wnętrza ciepły i przytulny klimat. Ten subtelny odcień powstaje poprzez mieszanie beżu, bieli i czerwieni. Aby stworzyć piękne i harmonijne wnętrze, pastelowe akcenty można połączyć z jasnymi i neutralnymi barwami, takimi jak szarości, brązy i beże.  

W minimalistycznym salonie warto zastosować proste meble z wysokiej jakości drewna, które będą komponować się z kolorem ścian oraz wykończeniem podłóg. By wyrazić szczególną nutę, można dodać do nich ciemny akcent, np. czarne meble, które idealnie odnajdą się w jasnej przestrzeni. Aby podkreślić ich wyjątkowość, warto ograniczyć liczbę mebli do minimum. Wprowadzenie do pomieszczenia odrobiny koloru pozwoli również na przełamanie jego monotonii, np. za pomocą fototapety na jednej z głównych ścian. 

czarne meble na tle jasnych ścian

Kuchnia w stylu minimalistycznym 

Kuchnia w stylu minimalistycznym to przede wszystkim oszczędna, zgeometryzowana forma i szlachetne materiały. Komponowane są zarówno w luksusowych apartamentach amerykańskich, jak i również w pokojach w innych krajach, takich jak Polska, Francja czy Niemcy. Popularna w tym stylu jest tak zwana '’kuchnia schowana’’, w której większość rzeczy jest ukryta za frontami mebli.  

Wybierając umeblowanie do minimalistycznej kuchni, skupmy się na tym, aby prezentowało spójną zabudowę i łagodne linie, a także miało w jednolity kolor. Dodatki powinny być ograniczone do minimum, a ich zabarwienie dostosujmy do kolorystyki reszty pomieszczenia.  

Płytki na podłodze i ścianach niech mają duże formaty, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Sprawdzą się tutaj jednobarwne i eleganckie kafle w stonowanych odcieniach. 

Minimalistyczna stylistyka sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych kuchniach. Oszczędność mebli i zastosowanie prostych form geometrycznych stworzy wrażenie optycznego powiększenia, co jest pożądane w obu rodzajach kuchni. Dobrze dobrane oświetlenie może również wpłynąć na powiększenie pomieszczenia. 

Minimalistyczna łazienka 

Łazienka w stylu minimalistycznym powinna być przede wszystkim funkcjonalna i musi zawierać tylko niezbędne meble i wyposażenie. Aby osiągnąć pożądaną prostotę wnętrza, najlepiej wybrać uproszczone formy geometryczne. Zastosujmy płytki wieloformatowe ze wzorami marmuru, drewna i naturalnego betonu.  

Trend minimalistyczny idealnie nadaje się do małych łazienek. Takie łazienki często spotyka się w apartamentowcach, ponieważ jego oszczędne wyposażenie optycznie powiększa pomieszczenie. Aby dodatkowo stworzyć wrażenie większej przestrzeni, dobrze byłoby zdecydować się na podwieszaną toaletę i umywalkę podblatową. Możemy zamontować kabinę prysznicową lub wannę. Obydwa rozwiązania pasują do minimalistycznej łazienki.  Wśród barw dominuje tu biel beż i szarości. W łazience powinno być spójnie i przejrzyście. Kosmetyki i akcesoria ukryjmy w szafkach lub za lustrem. Wszelkie gniazdka i przedłużacze schowajmy w blatach lub szufladach. Postępując w ten sposób, osiągniemy minimalistyczną prostotę. 

łazienka o jasnych ścianach

Twój dom, Twoja oaza spokoju, nasza specjalność

Jeśli chcesz, by twoje mieszkanie było urządzone ze smakiem, poproś o pomoc projektantów z PRZESTRONNIE.PL. Firma świadczy usługi zdalnie na terenie całej Polski. Jej siedziba znajduje się w Warszawie. Zapraszamy do współpracy. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jaką kolorystykę preferuje styl minimalistyczny?

Styl minimalistyczny to stonowane barwy z przewagą bieli. Wybierzmy takie kolory jak: szarości, beż, błękit lub zieleń. Możemy także użyć pudrowego różu, który jest bardzo przyjemną barwą, wprowadza do wnętrza ciepły i przytulny klimat. Ten subtelny odcień uzyskamy poprzez mieszanie beżu, bieli i czerwieni. 

2. Jakie umeblowanie dominuje w stylu minimalistycznym?

Meble powinny być przede wszystkim funkcjonalne, do salonu wybierzmy komody i sofy, które będą stanowić główne elementy wystroju. Dodatki powinny mieć proste formy, a kolor musi pasować do reszty wnętrza. W kuchni umeblowanie powinno być spójne, o łagodnej linii, a także jednolitej barwie. 

3. Gdzie znajduje zastosowanie styl minimalistyczny?

Styl minimalistyczny może być odpowiednim wyborem dla ludzi młodych, singli czy par. Natomiast rodzinom z dziećmi może być trudno utrzymać idealny porządek. Można go stosować zarówno w dużych, jak i małych wnętrzach.