Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

łóżko do sypialni

WYZWANIE Z NAJWYŻSZEJ PÓŁKI

Wąska sypialnia – to wyzwanie, z którym wielu musi się mierzyć i to czasami nie tylko raz w życiu. Specyfika pomieszczenie sprawia, że jego aranżacja staje się zadaniem z najwyższej półki. Istnieją jednak rozwiązania, które sprawią, że pomimo braku dodatkowych metrów kwadratowych nasza sypialnia będzie wydawać się większa niż jest na papierze.

JASNA STRONA WNĘTRZA

Jednym z kluczowych aspektów, których należy się trzymać, jest wybór jasnej kolorystyki. Jasne barwy pomagają optycznie powiększyć wnętrze, sprawiając, że staje się ono bardziej przestronne. Dlatego, jeśli sypialnia jest długa i wąska, unikajmy malowania jej na ciemne kolory. Wybierzmy zamiast tego neutralną biel, która nie tylko optycznie rozszerzy przestrzeń, ale też stworzy doskonałe tło dla kolorowych dodatków. To pozwoli tworzyć aranżacje, które nie tylko wydają się większe, ale również umożliwią eksperymentowanie z kolorami.

wąska komoda

LUSTRO DO WĄSKIEJ SYPIALNI

Drugim niezwykle skutecznym narzędziem w tworzeniu wrażenia większej przestrzeni jest zastosowanie lustra. To rozwiązanie znane przede wszystkim w przypadku przedpokoju, ale równie dobrze sprawdzi się w sypialni. Jeśli jest odpowiednio dużo miejsca, lustra mogą stanowić jednocześnie drzwi do przesuwanej szafy. Jest to rozwiązanie zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Szafa jest niezbędna w sypialni, a lustrzane drzwi nie tylko ją ukryją, ale również dodadzą głębi pomieszczeniu.

GDZIE SCHOWAĆ RZECZY?

Wąska sypialnia może stanowić wyzwanie w kwestii przechowywania, jednak istnieją praktyczne rozwiązania, które pomogą utrzymać porządek. Oto kilka pomysłów:

  • szuflady pod łóżkiem – to doskonałe miejsce na przechowywanie bielizny, ręczników czy innych drobnych przedmiotów, 
  • pojemniki na kółkach – są łatwo dostępne i pozwalają przechowywać rzeczy pod łóżkiem, a jednocześnie łatwo je przesuwać, 
  • podest pod łóżko – można umieścić w nim szuflady, półki lub nawet krótkie wieszaki, 
  • półki na ścianie – to świetny sposób na przechowywanie książek, dekoracji czy drobnych przedmiotów, 
  • szafa z drzwiami przesuwnymi – to eleganckie rozwiązanie, które oszczędza miejsce. 

Dzięki tym pomysłom nawet wąska sypialnia może stać się miejscem, gdzie panuje porządek, a każda rzecz ma swoje miejsce.

nocna lampka

PRZESTRZEŃ NAD ŁÓŻKIEM

Wąskie sypialnie często wymuszają umieszczenie łóżka wzdłuż jednej ze ścian. Takie rozwiązanie nie daje pełnego komfortu, jak w przypadku łóżka ustawionego na środku pomieszczenia, to jednak pomaga zachować przestrzeń w środku. W takim przypadku może być także możliwość ustawienia niewielkiej szafy ubraniowej. 

Warto również zastanowić się nad wykorzystaniem przestrzeni nad łóżkiem. W dużych sypialniach miejsce to często pełni funkcję dekoracyjną, ale wąska sypialnia rządzi się swoimi prawami. Każdy centymetr jest cenny, także ten nad łóżkiem. Dlatego doskonałym pomysłem jest wykorzystanie tej przestrzeni do przechowywania książek. Kilka rzędów półek na całej długości ściany stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnego regału, który w wąskiej sypialni może po prostu się nie zmieścić.

SZTUKA MINIMALIZMU

Warto pamiętać, że kluczem do sukcesu w urządzaniu małych sypialni jest umiar. Nawet jeśli wdrożone zostaną wszystkie powyższe pomysły, wąska sypialnia nie stanie się nagle przestrzenią gigantyczną. Trzeba być gotowym na pewne kompromisy i przede wszystkim na pozbycie się rzeczy, które nie są niezbędne. Minimalizm to klucz do sukcesu w aranżacji małych wnętrz. Warto więc zacząć od gruntownego przeglądu i pozbycia się zbędnych rzeczy, które tylko zajmują cenne miejsce. 

Trzeba również pamiętać, że aranżacja wąskiej sypialni to wyzwanie, ale także szansa na stworzenie wyjątkowej i przytulnej przestrzeni. Optyczne triki, takie jak jasna kolorystyka czy lustra, mogą zdziałać cuda i uczynić sypialnię miejscem, gdzie chętnie spędza się czas. Przy odrobinie kreatywności i odpowiednim planowaniu, nawet najmniejsze sypialnie mogą stać się oazą spokoju i komfortu.

wisząca lampa

ZYSKAJ PRZYTULNE WNĘTRZE

Urządzenie wąskiej sypialni może przynieść wiele korzyści. Dzięki profesjonalnemu projektantowi wnętrz z PRZESTRONNIE.PL możesz osiągnąć idealną aranżację. Architekt wnętrz pomoże Ci wykorzystać każdy centymetr przestrzeni, zapewniając funkcjonalność i styl. Decydując się na projekt dedykowany wąskim sypialniom, uzyskasz przytulne, efektywne i piękne wnętrze. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie meble są odpowiednie do wąskiej sypialni?

Wybieraj meble o minimalistycznym designie, które nie zdominują przestrzeni. Praktyczne rozwiązania, takie jak łóżka z pojemnikiem na pościel lub niskie szafki z miejscem na przechowywanie, są idealne do wąskich sypialni.

2 Jakie sposoby na przechowywanie można zastosować w wąskiej sypialni?

Prócz przestrzeni pod łóżkiem, można wykorzystać przestrzeń nad łóżkiem na półki lub regały. Można także zamontować półki na ścianach, aby przechowywać książki czy dekoracje. Szafa z drzwiami przesuwnymi to kolejna opcja.

3. Czy warto zainwestować w podest pod łóżko?

Tak, podest pod łóżko może być doskonałym rozwiązaniem w wąskiej sypialni. Pozwala on na wykorzystanie przestrzeni pod materacem do przechowywania, co może być niezwykle praktyczne.

4. Jakie dodatki można wykorzystać do aranżacji wąskiej sypialni?

Wybieraj dodatki, które nie przytłaczają przestrzeni, takie jak delikatne zasłony, jedwabne poduszki czy minimalistyczne lampy. Rośliny doniczkowe mogą dodać przytulności.