Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura
Image Alt

KAWALERKA NA MIARĘ MARZEŃ

drewniany regał

MAŁE MIESZKANIE, WIELKIE MOŻLIWOŚCI

Mieszkania typu studio i kawalerki stanowią wyjątkowe wyzwanie dla tych, którzy pragną stworzyć w nich funkcjonalne i przytulne wnętrza. Przy odrobinie zaangażowania kawalerka może stać się jednak mimo wszystko oazą komfortu i stylu.

ROZGRANICZENIE PRZESTRZENI

Pierwszym krokiem w urządzaniu kawalerki jest podzielenie przestrzeni na różne strefy. W typowej kawalerce powinno się znaleźć pięć głównych stref – przedpokój, kuchnia, jadalnia, część wypoczynkowa i łazienka. Jednak w przypadku niewielkiej przestrzeni podział ten może być wyzwaniem. Otwarta przestrzeń jest kluczem do optycznego powiększenia kawalerki. Ściany mogą tylko zmniejszyć wrażenie przestrzeni. Zamiast tego, można wykorzystać kolory i wzory, aby wyraźnie oddzielić strefy. Na przykład, jasne kolory w jednej części pomieszczenia a kontrastujące, ale harmonijne, w drugiej, mogą pomóc w wydzieleniu kuchni od salonu. Jeśli kawalerka ma wystarczająco dużo miejsca, kuchnię można oddzielić od salonu za pomocą małego stołu z krzesłami lub wyspy kuchennej z hokerami. Wyspa nie tylko stworzy przestrzeń do przygotowywania posiłków, ale także dostarczy dodatkowe miejsce do przechowywania. 

Salon w kawalerce jest zazwyczaj miejscem wielu funkcji – pokój dzienny, biuro, a nawet sypialnia. Aby wydzielić strefę wypoczynkową, można użyć szklanych ścianek lub ażurowego regału, który będzie pełnił funkcję miejsca na książki czy kwiaty.

drewniane panele na ścianę

MEBLE WIELOFUNKCYJNE NAJLEPSZE

Odpowiednie meble są kluczowym elementem aranżacji kawalerki. Warto zwrócić uwagę na ich wielofunkcyjność, aby jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. 

Wielofunkcyjne meble to prawdziwe skarby w kawalerce. Stolik kawowy z miejscem do przechowywania, składane stoły czy sofy z funkcją spania to tylko niektóre z rozwiązań. Dzięki nim miejsce do siedzenia w dzień zmienia się w wygodne łóżko na noc. Warto też zastanowić się nad montażem w kuchni szafek do sufitu oraz wykorzystaniem kompaktowej ceramiki sanitarnej. 

Pojemniki na pościel, schowane pod łóżkiem lub w szafie, pomogą utrzymać porządek w małej przestrzeni. Meble modułowe to kolejna opcja, która pozwoli dostosować wnętrze do własnych potrzeb. Antresola może być rozwiązaniem w przypadku wyższej kawalerki. Pozwoli na wydzielenie osobnej sypialni na górze, co zyskuje na popularności w starym budownictwie.

DETALE, KTÓRE KREUJĄ WYJĄTKOWOŚĆ

W małej przestrzeni warto wybierać takie dodatki, które nie przytłoczą wnętrza, ale nadadzą mu wyjątkowy charakter. Kufry, pudełka i szkatułki to doskonałe rozwiązanie na przechowywanie rzadko używanych ubrań czy kosmetyków. Mogą znaleźć miejsce na szafie, pod łóżkiem czy na regale. Wybierając je, trzeba zwrócić uwagę na ich styl, który można dopasować do aranżacji mieszkania. 

Jeśli chodzi o okna to najlepiej postawić na lekkie firanki lub rolety, które nie zabiorą cennego światła. Strefę wypoczynkową można wydzielić za pomocą parawanu. Lustra, umieszczone na ścianach czy meblach, optycznie powiększą pomieszczenie. 

Rośliny to doskonały sposób na wprowadzenie koloru i życia do kawalerki. Małe doniczki na parapecie lub rośliny wiszące nadadzą wnętrzu przytulności. Poduszki w różnych kolorach i fakturach to kolejny element, który można dostosować do własnych upodobań.

zegar na ścianę

PUŁAPKI ARANŻACYJNE

Podczas aranżacji kawalerki warto unikać powszechnych błędów, które mogą wpłynąć na komfort użytkowania mieszkania. Pomoże w tym lista najczęstszych pomyłek i sposoby, jak ich uniknąć:

  • nadmierne zagracenie przestrzeni – małym mieszkaniu każdy mebel i element dekoracyjny powinien mieć swoje jasno określone miejsce i funkcję, 
  • mieszanie wielu różnych stylów – lepiej skupić się na jednym konkretnym stylu, aby zachować spójność aranżacji, 
  • ciemne kolory ścian – mogą optycznie pomniejszyć mieszkanie, 
  • ciężkie zasłony i firanki – takie elementy wystroju znacznie ograniczają swobodny przepływ światła, 
  • masywne meble – nadmiar rozbudowanych mebli może przytłoczyć wnętrze. 

Unikając tych błędów, możemy stworzyć funkcjonalną, stylową i przyjemną przestrzeń w swojej kawalerce.

ratanowe meble

WYKORZYSTAJ KAŻDY METR

Urządzanie kawalerki to wyzwanie, ale z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL staje się przyjemnością. Fachowiec pomoże Ci w pełnym projektowaniu i aranżacji kawalerki, wykorzystując każdy metr kwadratowy optymalnie. Dzięki temu zyskasz funkcjonalną, stylową i przemyślaną przestrzeń, idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb. Zaoszczędź czas i nerwy, skorzystaj z profesjonalnej pomocy przy aranżacji swojej kawalerki. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie meble są najlepsze do kawalerki?

Warto wybierać wielofunkcyjne meble, takie jak sofy z funkcją spania, stoliki kawowe z miejscem do przechowywania oraz meble modułowe, które można dostosować do potrzeb.

2. Czy można stworzyć osobną sypialnię w kawalerce?

Tak, można to zrobić na przykład poprzez wykorzystanie antresoli lub stworzenie strefy sypialnianej za pomocą wydzielonej przestrzeni.

3. Jak można optymalnie wykorzystać przestrzeń w kuchni kawalerki?

Zaleca się montaż szafek do sufitu oraz wykorzystanie kompaktowej ceramiki sanitarnej, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń w kuchni kawalerki.