Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

fotele w stylu klasycznym

PONADCZASOWA ELEGANCJA 

Styl klasyczny jest niezmiennie popularnym trendem, który oczarowuje swoją elegancją i wyrafinowaniem. Jego uniwersalność pozwala na dostosowanie go do indywidualnych preferencji. Pozwala on stworzyć wnętrze o wyjątkowym charakterze, pełne klasy i uroku. To styl, który nigdy nie wychodzi z mody i zawsze zachwyca swoją ponadczasową estetyką. 

klasyczne wnętrze otwartego salonu

KLASYKA W ODCIENIACH NATURY

Kolorystyka w stylu klasycznym jest stonowana i nawiązuje do barw natury. Przeważają w nim ciepłe beże, brązy i naturalne zielenie. Paleta barw ziemi jest powszechnie wykorzystywana. Z kolei wyraziste i ostre kolory lepiej stosować jako niewielki dodatek. Na ścianach wnętrz w stylu klasycznym można zastosować standardowe farby lub wzorzyste tapety, przy czym wzory powinny być stonowane i spokojne. 

STYL KLASYCZNY W SALONIE 

W salonie utrzymanym w stylu klasycznym ważne jest stworzenie harmonijnej kompozycji mebli i dodatków. Warto zadbać o wyraźne podziały na strefy, takie jak strefa wypoczynku i strefa jadalniana. Duża i wygodna kanapa często stanowi centrum aranżacji, a do niej można dodać równie wygodne fotele. Można połączyć ciężkie meble tapicerowane z niską ławą, co wprowadzi harmonię do wnętrza. Istotnym elementem klasycznego salonu jest również elegancka jadalnia z pięknym stołem i krzesłami, oddzielona od reszty salonu. 

ELEGANCKIE MEBLE 

Meble w stylu klasycznym cechują się prostym kształtem i wygodą. Mogą nawiązywać do wcześniejszych epok, ale również być zgodne z aktualnymi trendami. Ważne jest, aby były solidne, wykonane z wysokiej jakości naturalnych materiałów. Meble w klasycznych wnętrzach często mają naturalne kolory. Przeważnie są drewniane. Duży i jasny dywan może stanowić przeciwwagę dla ciemniejszych kolorów mebli. Podłoga wykonana jest z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub kamień. 

ZASADY DEKORACJI W KLASYCZNYM WNĘTRZU

Dodatki w stylu klasycznym dają możliwość wyrażenia własnego stylu. Ważne jest zachowanie zasad symetrii i równowagi, przy jednoczesnym umiarze w ilości elementów dekoracyjnych. W klasycznym wnętrzu jako elementy dekoracyjne możesz użyć ozdobnych poduszek, obrusów, zasłon, klasycznych obrazów i wazonów z kwiatami. 

klasyczne dodatki w salonie

KLASYCZNA ARANŻACJA DLA MIŁOŚNIKÓW MINIMALIZMU 

Miłośnicy minimalistycznego stylu również mogą stworzyć klasyczną aranżację, skupiając się na jednym dominującym meblu, np. wygodnej kanapie i uzupełnić aranżację subtelniejszymi dodatkami. Do każdej klasycznej aranżacji doskonale pasują rośliny, zwłaszcza w przestronnych wnętrzach, gdzie można umieścić rozłożyste kompozycje w eleganckich donicach. 

DEKORACYJNE RAMKI I LISTWY

Element  Opis  
Sztukateria  Nadaje interesujące wykończenie ścianom, podłodze i górnej części pomieszczenia.  
Ramki na ścianach  Dekoracyjne ramki, które mogą być używane do umieszczenia obrazów, fotografii i luster, lub pozostawione puste, w zależności od preferencji.  
Wykończenie podłogi  Odpowiednie wykończenie podłogi, takie jak listwy przypodłogowe, które podkreślają wygląd posadzki i doskonale wpasowują się w stylistykę danego pomieszczenia.  

ESTETYCZNE ROZWIĄZANIE DLA OKIEN 

Piękne i eleganckie okno to istotny element klasycznego salonu, który może zostać zepsuty przez nieatrakcyjny karnisz. W takim przypadku warto sięgnąć po maskownice karniszy, które są łatwe w montażu i pozwolą szybko ukryć ten niepożądany element. Listwy sufitowe również mogą stanowić idealne uzupełnienie dla maskownic. 

WNĘTRZA EMANUJĄCE ELEGANCJĄ I UROKIEM 

Wnętrza w stylu klasycznym emanują elegancją i wyrafinowaniem oraz tworzą atmosferę pełną klasy i uroku. Dbałość o detale, harmonijne kompozycje mebli i dodatków oraz stonowana kolorystyka to kluczowe elementy, które nadają wnętrzu klasycznego charakteru. 

kuchnia w stylu klasycznym

SEKRET UNIKALNYCH WNĘTRZ 

Odkryj piękno i funkcjonalność mieszkania w stylu Klasycznym dzięki projektom i aranżacjom od doświadczonego projektanta wnętrz. Z PRZESTRONNIE.PL zyskasz dostęp do wybitnych architektów wnętrz, którzy stworzą dla Ciebie unikalne projekty i zapewnią profesjonalne projektowanie oraz aranżację wnętrz. Skorzystaj z naszych usług i zamień swoje wnętrza w eleganckie i funkcjonalne przestrzenie. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie kolory dominują w klasycznym stylu wnętrz? 

Klasyczny styl we wnętrzach charakteryzuje się stonowaną kolorystyką, nawiązująca do barw natury. Głównymi kolorami, jakie tu występują są ciepłe beże, brązy i naturalne zielenie. 

2. Jakie są charakterystyczne cechy mebli w stylu klasycznym? 

Meble w stylu klasycznym cechują się prostym kształtem, są solidne i wykonane z naturalnych materiałów. Najczęściej występują w naturalnej kolorystyce.  

3. Jakie są zasady dekoracji w klasycznym wnętrzu? 

W klasycznym wnętrzu warto zachować zasady symetrii i równowagi. Należy używać umiarkowanej ilości elementów dekoracyjnych. W takim wnętrzu sprawdzą się ozdobne poduszki, obrusy, zasłony, klasyczne obrazy i wazony z kwiatami. 

4. Jakie są kluczowe elementy aranżacji salonu w stylu klasycznym? 

Kluczowe elementy to harmonijna kompozycja mebli i dodatków, podział na strefy (np. strefa wypoczynku i jadalniana) oraz duże i wygodne meble, takie jak kanapa i fotele.