Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

garderoba z szufladami

DOSKONAŁA ORGANIZACJA PRZESTRZENI 

Dobrze zorganizowana garderoba pomoże nam zaoszczędzić czas i pozwoli na łatwe znalezienie potrzebnych ubrań czy akcesoriów. Warto pamiętać, że dobór odpowiedniego rodzaju szafy lub garderoby zależy od wielkości i stylu wnętrza oraz ilości przechowywanych rzeczy. Może być także świetnym sposobem na ukrycie pralki, suszarki czy innych urządzeń gospodarstwa domowego. W dzisiejszych czasach popularne są również garderoby z systemami oświetlenia LED lub wbudowanymi głośnikami, które dodają jej funkcjonalności i stylu. Garderoba może być połączona z sypialnią – pomaga nam wtedy wykonywać codzienne czynności, takie jak ubieranie, czesanie i zabiegi toaletowe. 

garderoba i sypialnia

PÓŁKI, SZUFLADY I WIESZAKI 

Garderoba może być świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają wiele różnych rodzajów odzieży, takich jak kostiumy, garnitury czy suknie wieczorowe. Wszystkie te rzeczy można przechowywać w jednym miejscu, bez obawy o ich zagniecenie lub zniszczenie. Garderoba może również stanowić miejsce, w którym przechowywane są akcesoria i dodatki, czyli torebki, buty, biżuteria czy okulary. 

Dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, różnego rodzaju półek, wieszaków i szuflad, garderoba może zostać zoptymalizowana pod kątem naszych potrzeb. Można tu także umieścić lustro, które ułatwia nam dobieranie odpowiednich zestawów ubrań. Takie rozwiązanie pozwala na utrzymanie porządku i czystości w pozostałych pomieszczeniach domu. Istotne jest zadbanie o oświetlenie i wentylację, aby ubrania i buty nie ulegały wilgoci i pleśni. Garderoba to także świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które potrzebują wygodnego przechowywania swojego ubrania i obuwia i łatwiej mogą znaleźć potrzebne rzeczy, gdyż są one odpowiednio uporządkowane.

EFEKTYWNE WYKORZYSTANIE PRZESTRZENI 

Garderoba powinna być odpowiednio zaprojektowana i zorganizowana, aby spełniała swoją funkcję. Warto zadbać o to, aby wieszaki i półki były ustawione na odpowiedniej wysokości, umożliwiającej swobodne poruszanie się. Należy także pomyśleć o odpowiednim oświetleniu pomieszczenia, które pozwoli na łatwiejsze dobieranie ubrań i dodatków. 

W garderobie warto zastosować różne rozwiązania, takie jak np. szuflady, wieszaki z regulacją wysokości, kosze czy półki wysuwane, co pozwoli na jeszcze bardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Warto także pomyśleć o drzwiach przesuwnych, które pozwolą zaoszczędzić miejsce i ułatwią dostęp do garderoby. Dzięki odpowiedniemu zaprojektowaniu i wyposażeniu, można stworzyć funkcjonalne i praktyczne pomieszczenie, które ułatwi przechowywanie ubrań i akcesoriów oraz pozwoli na utrzymanie porządku w domu. 

garderoba

WYPOSAŻENIE GARDEROBY I DODATKI 

Ważne jest również, aby w garderobie panował porządek, dlatego warto rozważyć zastosowanie systemów organizacji, takich jak półki na buty, koszyki na bieliznę czy specjalne uchwyty na krawaty, paski i inne dodatki. Przed wstawieniem mebli do garderoby warto przemyśleć, jakie materiały najlepiej się sprawdzą – drewno lub płyty laminowane będą trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Ostatecznie, dobrze zaprojektowana i wyposażona garderoba to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści i ułatwi utrzymanie porządku.

Duża szafa to świetne rozwiązanie, gdy nie mamy wystarczająco dużo miejsca na oddzielną garderobę. Można ją wbudować w ścianę lub po prostu postawić w pokoju. Aby nie przytłaczać wnętrza, można wybrać szklane drzwi lub drzwi w tym samym kolorze co ściany. Lustrzane drzwi mogą również optycznie powiększyć przestrzeń.

garderoba

ODPOWIEDNIA WILGOTNOŚĆ I TEMPERATURA

Kolejnym ważnym elementem garderoby jest podłoga. Musi być trwała i łatwa w utrzymaniu. Dobrze sprawdzą się panele podłogowe, które są łatwe w montażu i wymianie, a także wygodne w codziennym użytkowaniu. 

Przy projektowaniu garderoby dobrze jest też pomyśleć o lustrze, które powinno znaleźć się w pomieszczeniu. Może ono być umieszczone na drzwiach szafy lub na wolnostojącej powierzchni. Dzięki niemu łatwiej będzie zobaczyć cały strój, a także będzie ono optycznie powiększać wnętrze. 

Nie można zapomnieć o miejscu na buty, które powinny być trzymane w zamkniętych pojemnikach lub na półkach, aby zachować czystość w pomieszczeniu. Można też umieścić specjalną półkę na obuwie, która pozwoli na wygodne przechowywanie i ułatwi ich wybór. 

Ostatnim elementem jest klimatyzacja. W pomieszczeniu powinna być odpowiednia temperatura oraz wilgotność powietrza, aby nie wpłynęło to negatywnie na ubrania. W przypadku, gdy garderoba znajduje się na poddaszu, może to być szczególnie istotne. 

biała garderoba

ODPOWIEDNI PROJEKT GARDEROBY 

PRZESTRONNIE.PL zaprojektuje garderobę na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań. Stworzymy projekt wnętrza Twoich marzeń. Projektanci pomogą w doborze kształtu, gabarytów i wyposażenia garderoby w Twoim domu. Działamy na terenie Warszawy i okolic, a online w całym kraju. Zapraszamy do kontaktu. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jak dobrać oświetlenie do garderoby?

Oświetlenie w garderobie powinno być jasne i równomiernie rozłożone, aby ułatwić wybór ubrań i akcesoriów. Najlepszym rozwiązaniem są oprawy LED umieszczone na suficie lub pod półkami, które jednocześnie zaoszczędzą miejsce. Warto również rozważyć instalację czujników ruchu, które włączą światło automatycznie przy wejściu do garderoby, co zapewni wygodę użytkowania. 

2. Co powinno się znaleźć w garderobie?

W garderobie powinny znajdować się ubrania, buty i akcesoria odpowiednie do stylu życia, pracy i okazji, takie jak garnitur, buty, torebki i biżuteria. Mogą się tam znaleźć także elementy uniwersalne typu koszule, jeansy czy sukienki, które sprawdzą się w różnych sytuacjach. 

3. Jak najlepiej wyposażyć garderobę?

Najlepiej wyposażyć garderobę w funkcjonalne systemy przechowywania, takie jak półki, wieszaki, szuflady i kosze, które umożliwią organizację ubrań i dodatków. Można pomyśleć o przesuwnych drzwiach z lustrem i zastosować organizer na ubrania, buty, torebki czy dodatki.