Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura
Image Alt

Garderoba w aranżacji wnętrz 

Duża garderoba z siedziskiem

Dobra organizacja to podstawa 

Garderoba jest niezwykle przydatna dla każdego, kto chce mieć dobrze zorganizowaną i uporządkowaną część domu czy mieszkania. Z jej pomocą można łatwo przechowywać, sortować i wybierać odpowiednie ubrania na różne okazje. Zalety posiadania garderoby: 

  • umożliwia lepszą organizację. Dzięki jej wnętrzu, w którym znajdują się półki, wieszaki i szuflady, łatwo można uporządkować i schować swoje rzeczy, co znacznie ułatwia codzienne wybieranie odpowiedniego stroju, 
  • zapewnia lepszą ochronę ubrań. W zamkniętym pomieszczeniu są chronione przed kurzem, wilgocią i innymi czynnikami, które mogą im zaszkodzić, co pozwala na dłuższe ich użytkowanie, 
  • jest świetnym sposobem na oszczędzanie miejsca. W porównaniu do przechowywania rzeczy w szafie lub na krzesłach garderoba zajmuje znacznie mniej miejsca, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni, 
  • jest źródłem estetycznego zadowolenia. Dzięki możliwości personalizacji i dopasowania do własnych potrzeb może stać się integralną częścią wystroju pomieszczenia, dodając mu charakteru i elegancji. 
stylowe wnętrze nowoczesnej garderoby

Kto może korzystać z garderoby?

Warto zwrócić uwagę, że garderoba jest przydatna nie tylko dla osób dorosłych, ale także dla dzieci i młodzieży, które potrzebują miejsca do przechowywania swoich ubrań i akcesoriów. Wszystko to sprawia, że jest warta uwagi dla każdego, kto lubi porządek. 

Garderoba na poddaszu 

Pierwszym krokiem w aranżacji powinno być zmierzenie dostępnej przestrzeni i określenie, jakie elementy wyposażenia będą potrzebne. Następnie warto zastanowić się nad układem mebli w pomieszczeniu i sposobem ich wykorzystania. Zaprojektowanie garderoby na poddaszu może być niezwykłym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli chodzi o wykorzystanie dostępnego miejsca w optymalny sposób. W takim pomieszczeniu ważne jest zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca na wszystkie rzeczy, tak aby były one dobrze posegregowane i łatwo dostępne. W tym celu warto zastanowić się nad zastosowaniem odpowiedniego systemu przechowywania, takiego jak regały, półki, szafki czy wieszaki. Co więcej, żeby bardziej zwiększyć efektywność porządkowania, warto zastosować różnego rodzaju organizery i kosze, które pozwolą na schowanie drobnych akcesoriów, takich jak bielizna czy biżuteria. 

elegancka garderoba na poddaszu

Dodatki i estetyka

Oprócz funkcjonalności, ważne jest również, aby garderoba  była estetycznie zaprojektowana i pasowała do stylu wnętrza całego domu. Dlatego warto zastosować odpowiedni kolor i wzór mebli oraz dodatków, takich jak dywan czy  oświetlenie. Wybierając wyposażenie do garderoby, należy kierować się trwałością i jakością materiałów, aby służyły one przez długie lata.

Dobrym wyborem są meble wykonane z drewna lub płyty meblowej, które są odporne na uszkodzenia i łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto, warto zwrócić uwagę na design i kolorystykę mebli, aby pasowały one do wystroju pomieszczenia i tworzyły spójną całość. W garderobie  można zastosować minimalistyczne, jak i bardziej ozdobne elementy, w zależności od gustu i upodobań. 

sypialnia z garderobą

Wyposażenie garderoby

Wyposażenie garderoby  jest kluczowe dla jej funkcjonalności i wygody użytkowania. Przede wszystkim nieodzowne są regały i półki, które pozwolą na przechowywanie ubrań i innych przedmiotów. Regały można zastosować zarówno na ścianach, jak i na podłodze, a ich wysokość powinna być dostosowana do wysokości pomieszczenia i potrzeb użytkownika. Półki natomiast to doskonałe miejsce na schowanie butów, toreb czy innych dodatków. Szafki i wieszaki również odgrywają istotną rolę w wyposażeniu garderoby. Szafki pozwolą na schowanie drobnych przedmiotów, a wieszaki umożliwią wygodne przechowywanie ubrań. Oprócz mebli można również zastosować dodatkowe półki i szafki na ścianach. 

Dodatkowe oświetlenie 

W garderobie warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie. Można zastosować zarówno światło górne, jak i dodatkowe lampki, które pozwolą na dokładne obejrzenie ubrań i innych przedmiotów. Do oświetlenia garderoby najlepiej wybrać światło punktowe, takie jak lampy sufitowe lub taśmy LED, aby dobrze doświetlić każdy zakątek i umożliwić swobodny dostęp. Dodatkowo warto zastanowić się nad oświetleniem dekoracyjnym, takim jak plafoniery lub kinkiety, aby nadać pomieszczeniu wyjątkowego charakteru. 

elegancka garderoba z punktowym oświetleniem

Aranżacja garderoby wymaga dokładnego planowania i wykorzystania dostępnej przestrzeni w optymalny sposób. Funkcjonalność powinna iść w parze z estetyką, a dobór odpowiednich mebli i akcesoriów pozwoli na efektywne i schludne przechowywanie ubrań i innych przedmiotów. Dzięki temu garderoba stanie się praktycznym i stylowym miejscem, w którym będzie można znaleźć wszystko, czego potrzebujesz.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie rozwiązania pomogą zaoszczędzić miejsce w garderobie?

Aby zaoszczędzić miejsce w garderobie, warto wykorzystać miejsca niedostępne dla innych mebli, takie jak nisze, kąty, schowki pod schodami czy podwieszane wieszaki. Warto także zastanowić się nad wykorzystaniem mebli wielofunkcyjnych, takich jak łóżka z pojemnikami na pościel lub szafki z wbudowanymi wieszakami. 

2. Jakie oświetlenie jest najlepsze do garderoby?

W garderobie najlepsze jest oświetlenie punktowe, które pozwala na precyzyjne oświetlenie poszczególnych elementów garderoby, takich jak półki, szuflady czy wieszaki. Ważne jest także, aby oświetlenie było wystarczająco jasne, aby móc łatwo rozróżniać kolory ubrań i detale. 

3. Jakie kolory warto wybrać do garderoby?

Dobrym wyborem do garderoby są jasne i neutralne kolory, takie jak biel, szarość, beż czy brąz. Mogą one pomóc wizualnie powiększyć przestrzeń i stworzyć spokojną, harmonijną atmosferę. 

4. Czy warto zainwestować w garderobę z drzwiami przesuwnymi?

Garderoba z drzwiami przesuwnymi może być dobrym rozwiązaniem, jeśli brakuje przestrzeni na otwieranie tradycyjnych drzwi. Pozwalają na łatwe otwieranie i zamykanie, nie zajmując przy tym dużo miejsca.