Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

różowa komoda, łóżeczko, obrazy

ERGONOMICZNY UKŁAD MEBLI

Przygotowując pokój dla naszego maluszka, pamiętajmy, że ważne jest nie tylko piękne wyposażenie, ale również funkcjonalność przestrzeni. Odpowiedni układ mebli w pokoju noworodka pozwoli na komfortowe i bezpieczne korzystanie z poszczególnych stref. Jedną z nich stanowi miejsce do spania, w którego centrum znajduje się łóżeczko. Istotne jest, aby nie było ono wystawione na działanie przeciągów, dlatego unikajmy umieszczania go w pobliżu okna. Unikajmy również umieszczenia łóżeczka pod grzejnikiem, aby nie narażać dziecka na przegrzanie. Dostęp do łóżeczka z dwóch lub nawet trzech stron pozwala na wygodniejsze opiekowanie się maluchem. Druga ważna strefa to kącik do przewijania. Aby zapewnić bezpieczeństwo dziecka, konieczne jest, aby przewijak był stabilny i nie stwarzał ryzyka upadku malucha. Ostatnią strefę stanowi miejsce do karmienia.  Komfortowy fotel z oparciem, podłokietnikami i podnóżkiem zapewni wygodę. Dodatkowe elementy, takie jak stoliczek i miła, ciepła lampka, mogą stworzyć atmosferę sprzyjającą relaksowi i spokojnemu karmieniu.

ŁÓŻECZKO DLA NIEMOWLAKA

Kiedy przygotowujemy pokój swojego maluszka, jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednio dobrane łóżeczko. Odpowiedni wybór gwarantuje komfort i bezpieczeństwo dziecka podczas snu. Przy wyborze łóżeczka dla noworodka warto wziąć pod uwagę kilka kwestii. Jedną z nich jest regulacja łóżeczka. Na początek można je ustawić wyżej, co ułatwia wyjmowanie dziecka bez konieczności schylania się – z biegiem czasu, gdy dziecko rośnie, można opuszczać jego poziom. Kolejna kwestia to wnętrze łóżeczka. Warto pamiętać, aby nie było w nim zbyt wielu przedmiotów. Minimalizacja dekoracji pomaga zapewnić swobodny przepływ powietrza i bezpieczeństwo dziecka. Noworodki nie potrzebują też poduszki, dlatego wystarczy kołderka lub śpiworek. Można zdecydować się na dodatkowe ozdoby, takie jak baldachim czy ochraniacze na szczebelki. Ważne jest to, aby wszystkie tekstylia w łóżeczku dziecka były hipoalergiczne, przewiewne, naturalne i wysokiej jakości. To zapewni mu komfort i bezpieczeństwo podczas snu. Wybierając materacyk do łóżeczka, warto rozważyć różne opcje, takie jak materac sprężynowy, piankowy lub lateksowy. Ważne jest, aby materiał ten przylegał ściśle do szczebelków łóżeczka, eliminując wszelkie szczeliny.

 łóżeczko, stolik, półki

WYGODNY FOTEL DO KARMIENIA

Karmienie dziecka to wyjątkowy moment, który łączy rodzica i malucha. Dlatego tak istotne jest, aby towarzyszyły mu komfortowe warunki. Fotel do karmienia powinien zapewnić odpowiednie oparcie i podłokietniki, co sprawi, że karmienie stanie się przyjemnością. Dostępne są także modele z podnóżkiem, które pozwalają na wygodne podparcie nóg.  Ważną kwestią jest również wybór stylu fotela, które występują w różnych wzorach i kolorach, a kultowym modelem jest fotel uszak. Możemy dopasować fotel do wystroju pokoju dziecka lub wybrać taki, który będzie ozdobą wnętrza. Fotel do karmienia to inwestycja na lata. Gdy dziecko podrośnie, nadal może być używany, na przykład do czytania bajek na dobranoc lub towarzyszenia dziecku w zasypianiu.

PRZEWIJAK I KOMODA

W pokoju noworodka, miejsce do przewijania to jedna z najważniejszych kwestii. Wybór przewijaka i komody może znacząco wpłynąć na codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka. Przewijaki występują w różnych formach, na przykład jako osobny stół do przewijania lub w formie komody z przewijakiem. Warto wybrać taki model, który posiada miękką podkładkę z ogranicznikami, zapewniającą bezpieczeństwo i wygodę dziecka podczas przewijania. W pobliżu przewijaka można umieścić wanienkę na odpowiednim stelażu. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala na szybkie wykąpanie dziecka i umożliwia wygodne przejście od kąpieli do pielęgnacji dziecka. Przy przewijaku warto mieć również pod ręką niezbędne akcesoria higieniczne, takie jak mokre chusteczki, oliwki, kremy i zasypki umieszczone w specjalnych, zawieszanych pojemnikach. Alternatywą dla osobnego przewijaka jest komoda z przewijakiem. To wygodne rozwiązanie, które łączy w sobie funkcję przewijaka i miejsca do przechowywania ubranek i akcesoriów dla dziecka.

łóżeczko, półki, namiot

MEBLE NA UBRANKA NIEMOWLĘCE

Kiedy urządzamy przestrzeń dla swojego noworodka, wybór mebli do przechowywania ubranek staje się ważnym aspektem. Takie meble powinny oferować wiele półek, idealnie dostosowanych do przechowywania maleńkich ubranek niemowlęcych. Natomiast doskonałym rozwiązaniem do przechowywania drobnych akcesoriów, takich jak skarpetki, rękawiczki czy czapeczki są szuflady. Dobrze jest, aby mebel oferował także miejsce na wieszaki. Kiedy wybieramy meble, zwróćmy uwagę na to, czy istnieje możliwość przymocowania ich do ściany, gdyż to zapewni dziecku bezpieczeństwo.

ODPOWIEDNIE OŚWIETLENIE

Planując oświetlenie w pokoju niemowlaka, ważne jest, aby stworzyć przyjazną i komfortową atmosferę, która będzie działać kojąco na dziecko. Najjaśniejsze światło powinno pochodzić z oświetlenia głównego w pokoju. To zapewni odpowiednią ilość światła do wykonywania codziennych czynności, takich jak przewijanie czy ubieranie dziecka. Zaleca się żarówki o ciepłym świetle, które są przyjemne dla oka. Warto również umieścić dodatkową lampę przy przewijaku – ważne jest, aby to światło było miękkie i przygaszone. Kluczem do stworzenia przyjaznej przestrzeni jest jak największa ilość naturalnego światła dziennego. Dla komfortu i poczucia bezpieczeństwa dziecka warto również rozważyć ustawienie delikatnej lampki nocnej w okolicy łóżeczka.

DODATKI I DEKORACJE

Urządzanie pokoju noworodka to zadanie, które obejmuje również wybór dodatków i dekoracji, które nadadzą przestrzeni przytulność. Należą do nich:

  • dywany i maty edukacyjne,
  • kolorowe firanki, zasłony i rolety,
  • plakaty i obrazy,
  • pościele i poduszki.
łóżeczko, lampka nocna, krzesło

UNIKALNA ARANŻACJA POKOJU DLA NIEMOWLAKA

Przy urządzaniu pokoju dla niemowlaka, warto skorzystać z doświadczenia projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL. Profesjonalny projekt to sposób na stworzenie idealnej aranżacji wnętrz, uwzględniającej zarówno estetykę, jak i funkcjonalność. Dzięki naszemu architektowi zyskasz spersonalizowane rozwiązania i zapewnisz najwyższy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa dla swojego dziecka. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są strefy w pokoju niemowlaka?

Strefy w pokoju niemowlęcym to miejsce do spania, miejsce do przewijania oraz miejsce do karmienia dla mamy z dzieckiem.

2. Jakie jest odpowiednie łóżeczko dla dziecka?

Odpowiednie łóżeczko dla dziecka ma możliwość regulacji wysokości. Powinno być meblem w stylu minimalistycznym i być wyposażone w hipoalergiczne, przewiewne, naturalne i wysokiej jakości tekstylia oraz w dodatkowe ozdoby, takie jak baldachim czy ochraniacze na szczebelki. Ważny jest również wybór odpowiedniego materaca, którego materiał powinien ściśle przylegać do szczebelków łóżeczka.