Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

kolorowe poduszki, obraz

CZYNNOŚCI NIEZBĘDNE PRZED PROJEKTOWANIEM POKOJU

Zanim podejmiemy się trudnego zadania aranżacji pokoju dla nastolatki, musimy poczynić kilka kroków przed tym. Należy porozmawiać najpierw o jej upodobaniach – ewentualnie przejrzeć z nią różne inspiracje i kolejne czynności w projektowaniu wnętrza planować wspólnie. Projekt pokoju należy dostosować do wieku nastolatki oraz wziąć pod uwagę to, że ma on posłużyć przez kilka kolejnych lat.

ZASADY ARANŻACJI POKOJU MŁODZIEŻOWEGO

Projektowanie pokoju młodzieżowego opiera się na kilku podstawowych zasadach, których nie można pominąć, niezależnie od tego, jakie są preferencje nastolatki w tej kwestii. Jedną z nich jest zastosowanie we wnętrzu jasnych i delikatnych kolorów. Większość młodych dziewczyn gustuje w odcieniach beżu i pastelowych barwach. Należy wziąć pod uwagę również szybko zmieniające się gusta nastolatek. Aspekty te warto uwzględnić w doborze mebli, które powinny być proste, aby w razie potrzeby można było je później zmodyfikować. Dobrze jest również, gdy elementy dekoracyjne do pokoju takie jak dywaniki, zasłony, narzuty na łóżko czy wazony, są w miarę uniwersalne, tak, aby dało się je jeszcze wykorzystać, gdy przyjdzie nam ewentualnie ponownie przearanżować wnętrze.

kanapa, krzesło, dywan

POKÓJ NASTOLATKI ZGODNY Z TRENDAMI

Przed aranżacją wnętrza młodzieżowego, dobrym pomysłem jest rozmowa z nastolatką o aktualnych trendach wnętrzarskich, które na pewno ją interesują. Do głównych z nich należą:

  • minimalistyczny styl,
  • funkcjonalne dodatki,
  • neutralne kolory ścian,
  • pastelowe kolory,
  • energetyczne barwy,
  • oryginalne dodatki,
  • biurka i sekretarzyki.

KOSZTY ARANŻACJI POKOJU MŁODZIEŻOWEGO

Projektowanie pokoju dla nastolatki nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Kierując się zasadą „zero waste”, możemy zakupić meble i akcesoria z tzw. drugiej ręki, by następnie lekko je odświeżyć czy zmodyfikować, nadając im drugie życie. Obecnie, do urządzenia pokoi młodzieżowych stosuje się również meble z palet, które także nie są zbyt kosztowne.

PROJEKTOWANIE POKOJU MŁODZIEŻOWEGO NA PODDASZU

Aranżacja pokoju młodzieżowego na poddaszu to wielkie wyzwanie ze względu na to, że mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń, w której trzeba usytuować wszystkie potrzebne elementy wyposażenia. Jeśli pokój jest wąski i niski, dobrym rozwiązaniem będzie użycie jasnych barw i wykorzystanie zasady minimalizmu. Meble i dodatki powinny być zatem proste i funkcjonalne.

białe meble, fioletowe dodatki

ARANŻACJA MAŁEGO POKOJU DLA NASTOLATKI

Urządzając mały pokój młodzieżowy, należy pamiętać o zasadzie minimalizmu, charakterystycznej dla małych pomieszczeń oraz zastosować wielofunkcyjne rozwiązania, wprost stworzone dla tego typu wnętrz. Należy do nich na przykład usytuowanie łóżka chowanego do szafy, biurka w szafie czy też takiego w postaci składanego i przytwierdzonego do szafy blatu.

KLASYKA CZY NOWOCZESNOŚĆ?

Wybór stylu, w którym zostanie urządzony młodzieżowy, damski pokój zależy od indywidualnych upodobań nastolatki. Dziewczyny, które kochają proste formy, powinny zainteresować się stylem klasycznym, natomiast dla miłośniczek jasnych kolorów i minimalizmu preferowany jest styl nowoczesny. Oba style są obecnie popularne w aranżacji współczesnych, młodzieżowych wnętrz.

PROPOZYCJE PROJEKTÓW POKOI MŁODZIEŻOWYCH

Wyznacznikiem w projektowaniu młodzieżowego wnętrza mogą stać się kolory, które dodadzą mu charakteru i będą zarazem gwarancją wyrazistości. Projektanci wnętrz zazwyczaj proponują urządzenie go na przykład w odcieniach szarości. Przy odpowiednio dobranych meblach i dodatkach, zapewnią one pokojowi schludność i elegancję. Innym popularnym kolorem w projektowaniu wnętrz młodzieżowych jest fiolet. Stanowi on bez wątpienia elegancką, modną i oryginalną koncepcję. Ze względu na to, że użycie tej barwy w aranżacji wnętrz jest dość odważne, zaleca się wybór jej spokojnych, jasnych odcieni. Ostatnią propozycją projektu pokoju dla nastolatki jest aranżacja w kolorze czarnym. Choć kolor ten kojarzy się z powagą i smutkiem, we wnętrzu młodzieżowym nie musi mieć takiego wydźwięku. Meble i dodatki w kolorze czarnym polubią fanki heavy metalu czy rocka. Pomieszczenie w czerni można ożywić, rozjaśnić i ocieplić za pomocą dodatków w formie roślin, elementów złotych i srebrnych, a także tych w intensywnych kolorach czerwieni, żółci, pomarańczy czy zieleni.

biurko, krzesło, pomarańczowe dodatki

WNĘTRZE MŁODZIEŻOWE W DOBRYCH RĘKACH

Wykonanie dobrego projektu pokoju młodzieżowego dla nastolatki nie jest łatwe, tym bardziej, że ze względu na wiek szybko zmieniają się osobiste preferencje, jeżeli chodzi o wystrój wnętrza. Aranżację takiego pomieszczenia powinniśmy zatem wnikliwie przemyśleć. Kiedy już posiadamy rozeznanie we własnych upodobaniach i wizjach, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Znajdziemy w niej wiele ciekawych rozwiązań stworzenia wyjątkowego miejsca nauki i wypoczynku dla nastolatki. Nasz architekt z PRZESTRONNIE.PL, uwzględni przede wszystkim jej indywidualne preferencje i zainteresowania. To pomoże wyczarować niepowtarzalną przestrzeń, która w jej wieku jest niezwykle istotna. Działamy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce.

1. Dlaczego aranżacja pokoju młodzieżowego nie jest prosta?

Aranżacja pokoju młodzieżowego dla dziewczyny nie należy do prostych zadań, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim preferencje nastolatki oraz to, że jej gusta z biegiem czasu mogą się zmienić.

2. Jak urządzić pokój młodzieżowy zgodnie z trendami?

Przy projektowaniu pokoju młodzieżowego dobrze jest odnieść się do najnowszych trendów wnętrzarskich, takich jak – minimalistyczny styl, funkcjonalne dodatki, neutralne kolory ścian, pastelowe kolory, energetyczne barwy oraz oryginalne dodatki.