Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

pastelowe barwy wnętrz

PROWANSALSKI UROK NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI 

Styl prowansalski to połączenie wiejskiego uroku, klasycznej elegancji i naturalnej harmonii. Tworzenie wnętrz w tym stylu to jak podróż do malowniczych krajobrazów południowej Francji, gdzie piękno natury łączy się z wytwornym stylem życia. Charakterystyczne dla tego stylu są lekkość, delikatność i przytulność, które można przenieść do swojego wnętrza, korzystając z odpowiednich elementów dekoracyjnych i kolorów. 

POCHODZENIE STYLU 

Styl prowansalski wywodzi się z malowniczej Prowansji we Francji. Zainspirowany został jej barwnym krajobrazem i śródziemnomorską atmosferą. Początki tego stylu sięgają XVII wieku, gdy arystokracja pragnęła uciec od ciężkiego wystroju pałaców, przyciągana jasnymi przestrzeniami i słonecznym klimatem regionu. Białe i beżowe wiejskie domy oraz przytulny wystój wnętrz stały się źródłem inspiracji dla nowego stylu, który ewoluował pod wpływem miejscowej kultury. Dziś styl prowansalski nadal przyciąga swoim urokiem turystów, podkreślając piękno i prostotę tego wyjątkowego regionu. 

zdobione meble domowe

KOLOR PROWANSJI – ODCIENIE NATURY 

Paleta kolorów odgrywa kluczową rolę w aranżacji wnętrz prowansalskich. Dominują stonowane odcienie beżu, bieli, błękitu i zieleni, które nawiązują do natury i krajobrazu Prowansji. Te delikatne kolory tworzą neutralne tło, na którym mogą zaprezentować się rustykalne meble, drewniane detale i miękkie tekstylia. Projektant wnętrz dba o zachowanie równowagi między kolorami, tworząc spokojną i przyjemną atmosferę. 

MEBEL Z DUSZĄ PROWANSJI 

Umeblowanie w stylu prowansalskim to nie tylko elementy wyposażenia, ale prawdziwe dzieła sztuki. Charakteryzują się delikatnymi zdobieniami, białą patyną i naturalnym drewnem. Klasyczne kształty mebli są uzupełnione rustykalnymi detalami, tworząc wyjątkowy i subtelny wygląd. Projektowanie wnętrz prowansalskich to umiejętność harmonijnego komponowania różnorodnych mebli, tak aby tworzyły one spójną całość, a jednocześnie były praktyczne i estetyczne. 

wnętrza zdobione kwiatami

UROK ROŚLIN I KWIATÓW 

Roślinność i kwiaty są nieodzownym elementem wnętrz prowansalskich. Elementy florystyczne wprowadzają w przestrzeń życie, kolor i świeżość, charakterystyczną dla regionu Prowansji. Wnętrza w tym stylu są ozdobione świeżymi kwiatami, ziołami i roślinami doniczkowymi, które wprowadzają naturalny akcent i nawiązują do wiejskiego krajobrazu. Projektant wnętrz umiejętnie umieszcza rośliny w przestrzeni, tworząc subtelny i romantyczny nastrój. 

JAK WYKREOWAĆ WNĘTRZE PROWANSALSKIE? 

  • Rustykalne drewno – wprowadź drewniane elementy, takie jak belki sufitowe, parkiet czy komoda, aby wzmocnić wiejski charakter wnętrza, 
  • Tkane tekstylia – dodaj lniane zasłony, poduszki i obrusy, aby stworzyć lekki i naturalny wystrój, charakterystyczny dla stylu prowansalskiego, 
  • Proste akcenty – Wybierz antyczne ozdoby, żeliwne elementy i kute dodatki, które dodadzą charakteru i nawiążą do klimatu wiejskiego, 
  • Rozświetlenie delikatnością – wybierz lampy z abażurami w pastelowych odcieniach, aby tworzyć miękkie i subtelne oświetlenie, pasujące do stylu prowansalskiego, 
  • Kominek i kamień – jeśli to możliwe, dodaj kominek lub elementy kamienne, aby podkreślić tradycyjny urok Prowansji i wprowadzić ciepło do przestrzeni domu. 

Tworzenie wnętrz w stylu prowansalskim to nie tylko tworzenie przestrzeni, ale wcielanie się w wyjątkową atmosferę tego regionu. Odpowiedni dobór kolorów, mebli, dodatków oraz obecność roślinności pozwolą Ci stworzyć wnętrza pełne romantycznego uroku, harmonii i spokoju, które odzwierciedlą malownicze krajobrazy Prowansji. 

elementy kamienne podkreślające wystrój

STWÓRZ Z NAMI KLIMAT PROWANSJI 

Jeśli marzysz o otoczeniu się aurą relaksu, ciepła i prowansalskiego uroku, to zespół projektantów wnętrz z PRZESTRONNIE.PL jest gotowy zrealizować Twoje pomysły. Skontaktuj się z nami, abyśmy mogli zgłębić Twoje potrzeby dotyczące wnętrza w tym stylu. Razem stworzymy projekt, który nie tylko ożywi Twoją przestrzeń, ale także wniesie spokój i radość w codzienne życie. Jesteśmy dostępni w Warszawie oraz zdalnie na terenie całego kraju. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI: 

1. CZY STYL PROWANSALSKI PASUJE DO KAŻDEGO TYPU MIESZKANIA?

Tak, styl prowansalski może być dostosowany do różnych rodzajów mieszkań, zarówno większych domów, jak i mniejszych apartamentów. Kluczowe jest odpowiednie dobranie mebli, kolorów i dodatków, aby stworzyć harmonijną przestrzeń. 

2. JAKIE KOLORY SĄ CHARAKTERYSTYCZNE DLA STYLU PROWANSALSKIEGO?

Styl prowansalski jest związany z delikatnymi i naturalnymi kolorami, takimi jak błękit, beż, biel, zieleń i pastele. Te stonowane odcienie nawiązują do krajobrazu Prowansji i tworzą spokojną atmosferę. 

3. CZY MUSZĘ POSIADAĆ ANTYKI, ABY URZĄDZIĆ WNĘTRZE W STYLU PROWANSALSKIM?

Niekoniecznie. Choć antyki są charakterystycznym elementem stylu prowansalskiego, można wybrać meble i dodatki o rustykalnym wyglądzie, które będą pasować do tego stylu. Ważne jest zachowanie prostoty i naturalnego charakteru. 

4. CZY ROŚLINY SĄ WAŻNYM ELEMENTEM ARANŻACJI WNĘTRZ PROWANSALSKICH?

Tak, roślinność i kwiaty stanowią istotny element stylu prowansalskiego. Dodają one świeżości, koloru i natury do przestrzeni, nawiązując do wiejskiego krajobrazu Prowansji. Można wybierać zarówno doniczkowe rośliny, jak i świeże kwiaty jako ozdoby wnętrza.