Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

rattanowe meble

PROSTOTA NATURY

Zaczęło się w samym sercu Ameryki, na dzikim zachodzie, gdzie pragnienie prostoty i bliskości natury stało się inspiracją dla twórców. To właśnie tam, na skraju wieku XIX i XX, Thomas Lee wykonał swój słynny projekt – krzesło z jednego kawałka drewna. Było to początkiem stylu rustykalnego, który z czasem zdobył popularność na całym świecie. W dzisiejszych czasach architekci wnętrz i projektanci wprowadzają aranżacje wnętrz w stylu rustykalnym do miast, takich jak Warszawa. Remonty i wykończenia wnętrz przywracają ducha wiejskiej sielanki za pomocą drewnianych mebli, naturalnych tkanin i nawiązań do przeszłości. Styl rustykalny przynosi harmonię i spokój, skłaniając nas do powolnego życia i czerpania radości z prostych przyjemności.

wiklinowe koszyki w kuchni

 
KOLORY I MATERIAŁY

Styl rustykalny jest charakterystyczny dzięki swoim konkretnym materiałom, które razem tworzą wyjątkowy klimat. Wnętrza w tym stylu są dominowane przez kolory takie jak biel, beż i kolory ziemi. Wykorzystuje się również naturalne tkaniny, takie jak len, bawełna i wełna. Drewniane meble i deski podłogowe są powszechnym elementem tego stylu. Dodatkowo stosuje się naturalne materiały, takie jak jasny kamień i jasna cegła. Charakterystycznymi dodatkami są kwiaty, plecione makramy, meble z wikliny lub rattanu oraz wzory ludowe. Kominek i belki stropowe nadają dodatkowy urok wnętrzom w stylu rustykalnym.

PROSTOTA, DREWNO I NIEPOWTARZALNE DODATKI

Prostota form i bliskość natury są głównymi cechami przy projektowaniu wnętrza w stylu rustykalnym. Wnętrza tego stylu wyróżniają się obfitością drewna, ciepłą paletą barw oraz surowymi, masywnymi meblami i unikalnymi dodatkami. Ściany mogą być wykończone drewnem lub kamieniem bez dodatkowej obróbki, zachowując naturalność i surowość. Użycie niedokładnie rozłożonej farby może dodatkowo podkreślić rustykalny charakter. W łazience warto wykorzystać płytki imitujące drewno lub metal. Na podłodze zalecane jest drewno o widocznych słojach, a na suficie masywne belki lub inne drewniane elementy. Meble w stylu rustykalnym powinny być wykonane z wikliny, rattanu lub drewna. Masywne stoły w połączeniu z antykami, takimi jak skrzynie, kredensy czy komody, dodadzą wnętrzu rustykalnego charakteru. Dodatki pełnią ważną funkcję w rustykalnym wystroju wnętrz. Makramy, wiklinowe kosze i tekstylia nadadzą przytulności i spójności. Stare przedmioty odkryte w rodzinie mogą znaleźć tu drugie życie, dodając unikalnego uroku.

drewniane wykończenie sypialni

INSPIRACJE RUSTYKALNYM STYLEM WNĘTRZ

Jeśli pragniemy dodać rustykalny urok do naszego domu, można rozważyć wprowadzenie tego stylu do jednego z pomieszczeń. Salon w rustykalnej oprawie przyciąga uwagę drewnianą podłogą, eksponowanymi belkami sufitowymi oraz pastelowymi kolorami ścian. Do tego możemy dodać dywan imitujący zwierzęcą skórę lub pięknie zdobioną drewnianą skrzynię, która stanie się nietuzinkowym stolikiem kawowym. Bawełniane poduszki, zwierzęce poroża i rękodzieła dodadzą salonowi rustykalnego charakteru.

W łazience, pragnącej nabrać rustykalnego wyrazu, niezastąpione są wolnostojące wanny oraz retro armatury. Zaskakujący efekt stworzy drewniana szafka pod umywalką z pięknymi zdobieniami. Na ścianach warto zastosować płytki imitujące drewno, kamień lub postarzaną cegłę. Dodatkami, takimi jak mydelniczka, koszyczki wiklinowe czy kubek na szczoteczki, nadamy łazience rustykalnego uroku.

Przytulna, drewniana i wypełniona zapachem domowych ciast i ziół – taka jest rustykalna kuchnia. Jej głównymi elementami są drewniane meble, naturalne materiały, dekoracyjne belki sufitowe, żeliwne akcenty i piec kaflowy. Stół z pięknym obrusem, koronkowe firanki lub lniane zasłony tworzą wyjątkową atmosferę. Stylizowana armatura, taka jak mosiężny kran czy porcelanowy zlew, dodatkowo podkreślają rustykalny charakter kuchni.

Wnętrza w stylu rustykalnym oferują niezwykłą harmonię z naturą, ciepłą atmosferę i nostalgiczne piękno przeszłości.

salon z otwartą kuchnią

HARMONIA RUSTYKALNEGO UROKU

Prostota natury w salonie. Styl rustykalny przynosi harmonię i spokój, oddając hołd prostym przyjemnościom. Wybierając drewniane meble, naturalne tkaniny i dodatki z wikliny, tworzymy unikalną atmosferę. Z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz PRZESTRONNIE.PL wnętrza ożyją, niosąc w sobie urok wiejskiej sielanki. Przywitajmy prostotę i bliskość natury w naszych domach. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI: 

1. Jakie są główne cechy przy projektowaniu wnętrza w stylu rustykalnym?

Główne cechy przy projektowaniu wnętrza w stylu rustykalnym to prostota form i bliskość natury.

2. Jakie materiały są charakterystyczne dla wnętrz w stylu rustykalnym?

Wnętrza w stylu rustykalnym są wykonane z drewna, naturalnych tkanin, jasnego kamienia i cegły w jasnym odcieniu. Dodatkowo używa się mebli z wikliny lub rattanu oraz elementów ozdobnych w ludowych wzorach.

3. Jakie są inspiracje dla wnętrz w stylu rustykalnym?

Inspiracje dla wnętrz w stylu rustykalnym można znaleźć w naturze, w duchu wiejskiej sielanki oraz w przeszłości. Dodatkowo można inspirować się rustykalnym stylem z Ameryki, zwłaszcza z dzikiego zachodu.