Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura
Image Alt

SKANDYNAWSKA ELEGANCJA – JAK POŁĄCZYĆ PROSTOTĘ Z LUKSUSEM?

drewniany stolik z kwiatami

STYL SKANDYNAWSKI – CECHY CHARAKTERYSTYCZNE

Styl skandynawski to wyjątkowa prostota, minimalizm oraz funkcjonalność. Charakteryzuje się wykorzystaniem materiałów naturalnych, takich jak drewno, kamień czy wełna, które tworzą przytulną i harmonijną przestrzeń. Dominują w nim jasne kolory, takie jak biel, szarość czy beż, dzięki którym wnętrza skandynawskie odznaczają się dobrym i czystym wyglądem. Cechą wyróżniającą jest także oświetlenie, które wprowadza do aranżacji pomieszczeń przyjemną atmosferę. Styl skandynawski to idealny wybór dla tych, którzy cenią sobie prostotę, estetykę oraz wygodę.

Białe umeblowanie

MEBLE W STYLU SKANDYNAWSKIM

Meble w stylu skandynawskim to wybór dla tych, którzy chcą urządzić swoje wnętrze w sposób harmonijny i przytulny. Charakteryzują się jedną prostą formą, jasnymi kolorami i przejrzystymi materiałami. Wśród mebli skandynawskich królują jasne drewno oraz biel, szarość i beżowe tkaniny. W tym stylu ważne jest, aby meble były funkcjonalne i wygodne, ale także estetyczne. Kanapy, fotele i stoły wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają trwałość i wygląd. Meble w stylu skandynawskim to idealne propozycje dla tych, którzy cenią sobie prostotę, minimalizm oraz wysoką jakość wykonania.

KUCHNIA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Kuchnia w stylu skandynawskim to idealne miejsce dla ulubionego minimalistycznego designu. Charakteryzuje się ona jasnymi kolorami, skutecznymi materiałami i zastosowaniami rozwiązaniami. W takiej kuchni królują drewniane meble, białe płytki i kamienne blaty. Ważną rolę odgrywa oświetlenie, które wprowadza do wnętrz przytulną atmosferę. Kuchnia w stylu skandynawskim to idealne miejsce do dostarczania posiłków, ale również spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Jasna kolorystyka z naturalnymi elementami

SALON W STYLU SKANDYNAWSKIM

Salon w stylu skandynawskim to propozycja dla miłośników minimalistycznego designu i naturalnych materiałów. Dominują w nim jasne barwy i prosta forma, która nadaje pomieszczeniu odpoczynku i przyjemnego charakteru. Oto kilka elementów, które znajdują się w salonie w stylu skandynawskim:

 • Jasne drewno na podłodze, na ścianach, lub w postaci mebli
 • Biała sofa lub fotel
 • Dekoracje z roślin, np. storczyki lub sukulenty
 • Ściana w odcieniach szarości lub beżu
 • Drobne akcenty kolorystyczne, np. poduszki w pastelowych kolorach
 • Naturalne materiały, takie jak len czy wełna

Salon w stylu skandynawskim to idealne miejsce do odpoczynku i relaksu, które wprowadzają do domu harmonijny nastrój.

SYPIALNIA W STYLU SKANDYNAWSKIM

Sypialnia w stylu skandynawskim to propozycja dla osób, które cenią sobie prostotę i minimalizm w aranżacji wnętrz. Projektowanie wnętrz w tym stylu polega na uwzględnieniu jasnych kolorów, naturalnych materiałów i prostej formy, które wprowadzają do wskaźników harmonijny nastrój. W sypialni w stylu skandynawskim warto wprowadzić:

 • Jasną, drewnianą wykładziną lub dywanem z naturalnego
 • Biała pościel i poduszki
 • Drewniane meble, np. łóżko, graficzne nocne czy komody
 • Dekoracje z roślin, np. fikus czy paproć
 • Drobne akcenty kolorystyczne, np. zielone lub pastelowe dodatki

Sypialnia w stylu skandynawskim do miejsca, w którym można znaleźć sposób na relaks, a minimalistyczna forma wprowadzenia do wnętrza spokoju i harmonii.

Duże, drewniane łózko

MATERIAŁY I DODATKI W STYLU SKANDYNAWSKIM

Styl skandynawski to wspieranie prostoty, wyglądu oraz naturalnych materiałów. W aranżacji wnętrz w tym stylu używa się przede wszystkim drewna, betonu i ceramiki. Dodatkowo, do dekoracji i wykończenia wnętrz warto wykorzystać:

 • Białych i szarych tkanin, np. bawełny, lnu czy bawełny
 • Dodatków z materiałów naturalnych, np. wikliny czy skóry
 • Dekoracji z roślin, np. storczyków czy drzewek bonsai
 • Minimalistyczna forma, np. białych wazonów lub świeczników
 • Jasnoliliowych dodatków, np. Kolorowe poduszki czy dywany

Materiały i dodatki w stylu skandynawskim wprowadzają spokój do wnętrza i harmonię, a naturalne materiały dodają ciepło i przytulność. Dzięki temu pomieszczenia w tym stylu znajdują się w miejscu wypoczynku i relaksu.

STWÓRZ SWOJĄ WYMARZONĄ PRZESTRZEŃ

Urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim to gwarancja harmonii, prostoty i uwagi. Taki styl, wprowadzony do wnętrza, sprzyja relaksowi i odpoczynkowi. Doświadczony projektant wnętrz z PRZESTRONNIE.PL pomoże w stworzeniu aranżacji idealnego wnętrza dla Ciebie.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie materiały są często używane w stylu skandynawskim?

W stylu skandynawskim dominują naturalne materiały. Do najczęściej używanych należą drewno, len, bawełna, wełna, skóra, metal i szkło.

2. Jakie meble są używane w stylu skandynawskim?

Meble wykonane z materiałów naturalnych, w tym jak drewno, skóra i wełna, są popularne w aranżacji wnętrz w stylu skandynawskim. Charakteryzują się one prostą formą.

3. Jakie kolory są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego?

Styl skandynawski wyróżnia się jasnymi kolorami, takimi jak biel, szarość, beż i pastelowe odcienie. Często pojawiają się także akcenty kolorystyczne, takie jak niebieski, zielony lub czerwony, które ożywiają wnętrze.