Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

dekoracyjna ściana ceglana

PROJEKTOWANIE SALONU W STYLU INDUSTRIALNYM

Styl industrialny to wyjątkowy trend w projektowaniu wnętrz, czerpiący inspirację z przemysłowych fabryk i magazynów. Charakteryzuje się surowymi materiałami, surowymi kształtami oraz nawiązaniem do przeszłości. Projektując salon w stylu industrialnym, mamy szansę stworzyć przestrzeń pełną charakteru, wyjątkowości i nowoczesnej elegancji. 

SUROWE MATERIAŁY

W salonie industrialnym to surowe materiały, takie jak beton, cegła, metal i drewno, stanowią serce stylu. Eksponowanie ceglanych ścian lub zachowanie surowych belkowań sufitowych to wyraz autentyczności tego wnętrza. Meble z metalu lub surowego drewna doskonale wpisują się w przemysłową estetykę, dodając charakteru i wyjątkowości pomieszczeniu. Te surowe elementy nie tylko tworzą wizualną atrakcję, ale również oddają hołd przeszłości przemysłowej, nadając salonowi unikalnego uroku. 

regał z surowego drewna

MINIMALISTYCZNA ELEGANCJA

Styl industrialny to hołd dla prostoty i minimalizmu. Meble o geometrycznych kształtach, pozbawione zbędnych ozdobników, stanowią o charakterze wnętrza. Dodając przeszklone elementy, takie jak metalowe witryny czy drzwi, wprowadzamy lekkość oraz optycznie powiększamy przestrzeń, zachowując surowy urok tego stylu. 

KOLORY I KONTRASTY

Salon w stylu industrialnym cechuje charakterystyczna paleta kolorów, która podkreśla surowość i wyjątkowy charakter wnętrza: 

  • szarości – od jasnych odcieni po głębokie antracyty, szarość jest jednym z głównych kolorów w stylu industrialnym, 
  • czerń – czarny kolor dodaje elegancji i kontrastu, podkreślając surowość przestrzeni, 
  • odcienie brązu – ciepłe brązy i rustykalne odcienie dodają ciepła i naturalności, balansując surowy charakter, 
  • biel – kontrastująca biel przeciwdziała przytłaczającemu efektowi ciemnych kolorów, ożywiając wnętrze, 
  • intensywne akcenty – dodatki w żywych, intensywnych kolorach (np. czerwony, niebieski, zielony) mogą stanowić punkt centralny kompozycji, przyciągając uwagę i nadając wnętrzu indywidualnego charakteru. 

Kombinacja tych kolorów tworzy unikalną atmosferę, która jest charakterystyczna dla stylu industrialnego. 

OŚWIETLENIE I DETALE

Oświetlenie stanowi kluczowy element w stylu industrialnym. To ono nadaje przestrzeni surowego uroku i autentycznego charakteru. Wybierając oświetlenie do salonu w tym stylu, warto postawić na żarówki widoczne w przemysłowych kloszach lub industrialne lampy wiszące. Ich prostota i surowość doskonale komponują się z ogólnym estetycznym założeniem. Metalowe akcenty odgrywają istotną rolę, dodając salonowi wyrazistego charakteru. Korbki, śruby czy rury, które mogą być wykorzystane jako elementy dekoracyjne lub jako część konstrukcji oświetlenia, wprowadzają do wnętrza autentyczną atmosferę przemysłowej estetyki. 

kanapa w stylu industrialnym

MIESZANIE STYLÓW

Projektując salon w stylu industrialnym, nie krępujmy się eksperymentować i łączyć go z innymi trendami. Nowoczesne meble doskonale kontrastują z surowością przemysłowych elementów, tworząc harmonijną synergię. Efektowne kanapy czy minimalistyczne fotele mogą dodać wygody i przytulności do przestrzeni o surowym charakterze. Dodatkowo eklektyczne elementy są kluczem do wyrażenia swojej indywidualności. Dekoracyjne poduszki, unikalne lampy czy interesujące obrazy stanowią doskonałą okazję do wyrażenia gustu i stylu mieszkańców. Warto wprowadzić odważne akcenty kolorystyczne czy wzorzyste tkaniny, które wzbogacą wnętrze o dynamiczny wyraz. 

TWÓRCZA PRZESTRZEŃ

Styl industrialny to także hołd dla otwartości. Warto pozbyć się zbędnych mebli, aby przestrzeń wydawała się bardziej przejrzysta. Minimalizm podkreśla surowy urok, a przestronność przynosi uczucie swobody. Otwarta kompozycja pozwoli światłu swobodnie się przemieszczać, nadając wnętrzu naturalny blask. To właśnie w tej przestrzeni surowość łączy się z przytulnością, tworząc niezwykły klimat salonu. 

metalowy stolik kawowy

TWOJA UNIKALNA PRZESTRZEŃ

Projektując salon w stylu industrialnym, stworzysz miejsce o niepowtarzalnym charakterze. Surowość przemysłowych elementów harmonizuje się z elegancją, kreując niezwykłą atmosferę. Zainspiruj się surowością fabrycznych przestrzeni i stwórz salon, który emanuje nowoczesnym urokiem i przyciąga uwagę. Nasza firma PRZESTRONNIE.PL specjalizuje się w projektowaniu wnętrz, a styl industrialny to jedno z naszych wielkich zamiłowań. Skontaktuj się z nami, aby stworzyć salon, który będzie odzwierciedleniem Twojego gustu i charakteru, przy jednoczesnym zachowaniu estetyki przemysłowej. Działamy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. JAKIE MATERIAŁY SĄ CHARAKTERYSTYCZNE DLA STYLU INDUSTRIALNEGO W SALONIE?

W stylu industrialnym dominują surowe materiały, takie jak beton, cegła, metal i drewno, które tworzą autentyczną atmosferę przemysłowej estetyki. 

2. JAKIE KOLORY MOGĄ BYĆ WYKORZYSTANE W SALONIE W STYLU INDUSTRIALNYM?

Charakterystyczne kolory to szarości, czerń, odcienie brązu i biel. Dodatkowo, intensywne akcenty kolorów, takie jak czerwony, niebieski czy zieleń, mogą stanowić punkt centralny kompozycji. 

3. JAKIE ROLE PEŁNI OŚWIETLENIE W SALONIE INDUSTRIALNYM?

Oświetlenie to kluczowy element stylu industrialnego, dodający surowego uroku i autentycznego charakteru. Lampy z przemysłowymi kloszami lub metalowe lampy wiszące tworzą efektowne akcenty. 

4. JAK MOŻNA POŁĄCZYĆ STYL INDUSTRIALNY Z INNYMI TRENDAMI?

Styl industrialny można łączyć z nowoczesnymi meblami, tworząc kontrast z surowymi elementami. Dodatkowo, eklektyczne dodatki, takie jak dekoracyjne poduszki czy unikalne lampy, dodadzą salonowi indywidualności.