Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

łóżko w amerykańskim stylu

NUMER JEDEN NA LIŚCIE

Sypialnia w stylu amerykańskim to marzenie wielu osób. W projektach wnętrz jest to zazwyczaj jedno z największych pomieszczeń w domu. Dlaczego tak wiele osób marzy o profesjonalnym projekcie sypialni w tym stylu? Dlaczego jest ona tak wyjątkowa? Odpowiedź nie jest prosta.

NIEOGRANICZONA PRZESTRZEŃ

Przestrzeń jest kluczowym elementem amerykańskiego stylu. Dzięki otwartym przestrzeniom wnętrza stają się większe, a jednocześnie pełne światła i powietrza. Istotnym elementem są również okna, często przesuwane do góry, z charakterystycznymi szprosami. Parapety, nisko osadzone, stają się miejscem do relaksu i obserwacji otoczenia.

lampki nocne

WYJĄTKOWE MIEJSCE WYPOCZYNKU

Najważniejszym pomieszczeniem w stylu amerykańskim jest główna sypialnia. W amerykańskim domu przeważnie jest to sypialnia rodziców. Dlaczego więc największa sypialnia jest przeznaczona dla rodziców? Amerykanie tłumaczą to przekonaniem, że dzieci w końcu opuszczają gniazdo, więc ich sypialnie stają się pokojami gościnnymi. To rodzice zasługują na wyjątkowe miejsce do wypoczynku. Projekt sypialni amerykańskiej jest prowadzony z wielkim rozmachem, zarówno pod względem wyposażenia, jak i wielkości pomieszczenia. Dlatego architekci często wybierają jedno z największych pomieszczeń w domu do stworzenia sypialni. Zazwyczaj umiejscawia się ją na parterze, w wyodrębnionej części domu, aby zapewnić rodzicom prywatność. Jednak niektóre sypialnie amerykańskie mogą być również na piętrze, ale zawsze z dbałością o osobistą przestrzeń rodziców.

RAJ DLA MIŁOŚNIKÓW LUKSUSU

Sypialnia amerykańska jest jedyna w swoim rodzaju, jeśli chodzi o styl. Warto poznać kilka jej podstawowych cech charakterystycznych. Sypialnia amerykańska to przestrzeń, często łącząca sypialnię, łazienkę, garderobę i taras. W projektach sypialni amerykańskich często jest również osobny pokój do pracy, ale także strefa relaksu. Typowe dla sypialni w stylu amerykańskim są także elementy wyposażenia, takie jak szezlong, toaletka czy kącik do czytania. Oświetlenie odgrywa istotną rolę, z dużymi oknami, które wprowadzają naturalne światło. Sypialnia w stylu amerykańskim to prawdziwy raj dla miłośników luksusu i wygody, łączący w sobie funkcjonalność i estetykę.

podwieszany żyrandol

KOMINEK DODA UROKU

W projektach sypialni amerykańskich często można znaleźć elementy, które nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Jednym z nich są odsłonięte elementy konstrukcji dachu. To proste rozwiązanie, które tworzy katedralny sufit i nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny klimat. Kolejnym elementem jest kominek. Dzięki niemu sypialnia staje się jeszcze bardziej przytulna, a zimą strefa kominka staje się sercem domu. Nie zawsze musi to być tradycyjny kominek – coraz częściej wybierane są biokominki, które zachowują urok tradycyjnych kominków, ale są bardziej przyjazne środowisku.

ŁÓŻKO DUŻE I WYGODNE

Kiedy przychodzi czas na urządzenie sypialni w stylu amerykańskim, istnieją pewne zasady i wytyczne, które warto uwzględnić. Meble i akcesoria powinny być rozmieszczone równomiernie, a całość wnętrza musi być wyważona. Nie można przesadzić z ilością dodatków, ale również nie warto dążyć do minimalistycznego stylu, który jest charakterystyczny dla skandynawskiego designu. Warto postawić na klasyczne kolory, takie jak szarości, pastele i odcienie kawy. Złote i srebrne dodatki stanowią elegancki akcent dekoracyjny. Jeśli chodzi o ściany, jedna z nich może być ozdobiona elegancką tapetą, która wyróżni się na tle reszty pomieszczenia. Elementy dekoracyjne powinny być ciekawe, ale jednocześnie stylowe i przemyślane. Nie mogą być przypadkowe, ponieważ to one nadają charakter sypialni. Obowiązkowo należy zadbać o miękkie i puszyste tkaniny, takie jak narzuta na łóżko i piękny dywan. Oświetlenie powinno być nastrojowe, ale jednocześnie funkcjonalne, aby umożliwić czytanie w łóżku lub inne aktywności nocne. Nie można zapominać o najważniejszym elemencie sypialni – łóżku. Musi być duże, wygodne i eleganckie, stanowiąc centralny punkt całego pomieszczenia. 

miękka sofa

CIESZ SIĘ SYPIALNIĄ MARZEŃ

Urządzając sypialnię w stylu amerykańskim, czerpiesz z luksusu, komfortu i elegancji. Nasz doświadczony projektant wnętrz z PRZESTRONNIE.PL pomoże Ci stworzyć unikalny projekt i zaplanować aranżację wnętrza, dostosowaną do Twoich potrzeb. Zyskasz przestrzeń, w której relaks staje się sztuką. Zainwestuj w profesjonalne projektowanie i ciesz się sypialnią marzeń! Pracujemy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są charakterystyczne cechy sypialni w stylu amerykańskim?

Charakterystyczne cechy to przestrzeń, duże okna, odsłonięte belki dachowe, kominek oraz dbałość o luksusowe i funkcjonalne wyposażenie.

2. Czy muszę mieć duży dom, aby stworzyć sypialnię w stylu amerykańskim?

Nie, niekoniecznie. Styl amerykański można dostosować do różnych rozmiarów pomieszczeń, tworząc przytulne i przestronne sypialnie. 

3. Jakie kolory są najczęściej używane w sypialniach w stylu amerykańskim?

Popularne kolory to szarości, pastele i odcienie kawy, często zestawiane ze złotymi lub srebrnymi akcentami. 

4. Jakie elementy dekoracyjne nadają charakter sypialni w stylu amerykańskim?

Odsłonięte belki dachowe, kominek, duże okna, elegancka tapeta i miękkie tkaniny, takie jak narzuty i dywany są charakterystycznymi elementami.