Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

salon w stylu hampton

AMERYKAŃSKI SEN 

Wnętrza w stylu hampton to prawdziwa podróż w głąb amerykańskiej duszy. To nie tylko aranżacje, to przemyślana opowieść o komforcie, elegancji i harmonii. Inspiracją jest tu życie nad wybrzeżami Atlantyku, gdzie światło słoneczne wplata się w przestrzeń, a bryzy oceanu przynoszą ze sobą świeżość i spokój. Styl hampton wywodzi się z rejonu hampton na Long Island w stanie Nowy Jork, USA. Jest to elegancki i wyrafinowany styl wnętrzarski. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnym światłem oraz połączeniem klasyki z wygodą, tworząc przyjemną i spokojną atmosferę. 

przytulne koce o naturalnych tkaninach

GRA ŚWIATEŁ I BARW 

Światło w stylu hampton jest prawdziwym magikiem, które penetruje każdy kąt. Duże okna stają się ramami dla oceanu światła, przepuszczając jego blask do serca przestrzeni. Odbite od jasnych powierzchni promienie, tworzą subtelne refleksy, ukazując różne odcienie kolorów i tworząc niepowtarzalne chwile zarówno o zmierzchu, jak i o brzasku. To światło nie tylko rozświetla pomieszczenia, ale i duszę, tworząc atmosferę spokoju i nieskrępowanej harmonii. 

Wnętrza stylu hampton są jak malowane obrazy, gdzie paleta kolorów przypomina subtelną poezję natury. Delikatne odcienie białego, beżu i pastelowych tonów są niczym promienie słońca odbijające się od plażowych piasków. W stylu hampton występują głównie delikatne i stonowane kolory, które tworzą atmosferę spokoju i elegancji. Najbardziej charakterystyczne kolory tego stylu to: 

  • biały 
  • beż 
  • kremowy 
  • pastelowy róż 
  • błękit 
  • szary 
  • jasny brąz 
  • mięta 
  • słomkowy 
  • lazurowy 

Te subtelne odcienie tworzą spójną i harmonijną paletę kolorystyczną, nadając wnętrzom stylu hampton wyjątkowy charakter. 

POŁĄCZENIE WYGODY I KLASYCZNEJ ELEGANCJI 

Meble w stylu hampton to połączenie klasyki z wygodą. Charakterystyczne są dla niego miękkie sofy i fotele, często pokryte jasnymi tkaninami o fakturze przypominającej plażowe leniwe fotele. Drewniane elementy, takie jak stoły czy komody, nawiązują do morskich chat i starych rezydencji. Ich jasne wykończenia odbijają naturalne światło, tworząc ciepłą atmosferę. 

muszelki w koszyku

ODROBINA LUKSUSU W CODZIENNOŚCI 

Tekstylia w stylu hampton to kwintesencja luksusu w codziennym życiu. Miękkie poduszki, pledy oraz narzuty wykonane są z naturalnych tkanin, takich jak len czy bawełna. Motywy morskie, jak muszle czy motyle, zdobią tekstylne dodatki, przypominając o bliskości oceanu i natury. 

To właśnie detale nadają wnętrzom stylu hampton wyjątkowy charakter. Ozdobne ramy luster, delikatne lampy, a także ręcznie wykonane ceramiki i szkło sprawiają, że przestrzeń nabiera indywidualności. Detale te, choć subtelne, tworzą atmosferę przytulności i elegancji. 

Dopełnienie całości stanowi roślinność. Odgrywa istotną rolę w aranżacjach stylu hampton. Wprowadza do wnętrza świeżość i naturę. Popularne są delikatne palmy, młode drzewka oraz bujne kwiaty. Donice o naturalnych kształtach doskonale współgrają z organicznym charakterem tego stylu. 

KOMINEK – SERCE DOMOWEGO OGNISKA 

Kominek to często serce wnętrza stylu hampton. Znajdujący się w centralnym punkcie salonu lub jadalni, tworzy punkt skupienia i domowego ciepła. Ceglane wykończenie lub biały marmur doskonale komponują się z resztą aranżacji, dodając rustykalnego uroku. 

PRZEMYŚLANE UKŁADY PRZESTRZENNE 

Wnętrza stylu hampton zachwycają również swoimi przemyślanymi układami przestrzennymi. Przestronność jest tu priorytetem, a meble ustawiane są w sposób umożliwiający swobodny przepływ i łatwe poruszanie się. Układy otwarte, łączące kuchnie, jadalnie i salony, sprzyjają integracji oraz tworzeniu niezapomnianych chwil spędzonych w gronie bliskich. 

STWORZENIE WŁASNEGO RAJU

Wnętrza stylu hampton to nie tylko zbiór elementów dekoracyjnych – to wyjątkowy klimat i historia, którą można stworzyć we własnym domu. To harmonia, elegancja i komfort, w których każdy może znaleźć swój amerykański sen o wymarzonym wnętrzu nad oceanem. Zanurz się w luksusie stylu hampton. Projektowanie wnętrza stało się sztuką, a doświadczeni architekci wnętrz z PRZESTRONNIE.PL w Warszawie odkryją dla Ciebie harmonię kolorów i detali. Aranżacja wnętrz w duchu hampton staje się łatwa dzięki ich wiedzy i kreatywności. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. CO ODRÓŻNIA WNĘTRZA W STYLU HAMPTON OD INNYCH ARANŻACJI?

Wnętrza stylu hampton wyróżniają się harmonią, elegancją i komfortem, tworząc przemyślaną opowieść o amerykańskiej duszy.

2. JAKIE SĄ GŁÓWNE CECHY CHARAKTERYZUJĄZE STYL HAMPTON?

Styl hampton charakteryzuje się jasnymi kolorami, naturalnym światłem oraz połączeniem klasyki z wygodą. 

3. JAKIE MEBLE CHARAKTERYZUJĄ STYL HAMPTON?

W stylu hampton znajdziemy miękkie sofy, drewniane elementy nawiązujące do morskich chat oraz jasne wykończenia, odbijające naturalne światło. 

4. JAKIE ROŚLINY ODGRYWAJĄ ROLĘ W ARANŻACJI STYLU HAMPTON?

W aranżacjach występują delikatne palmy, młode drzewka oraz bujne kwiaty, dodające świeżości i natury.