Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

skórzana sofa do salonu

MIESZANIE STYLÓW, KOLORÓW I FORM

Styl eklektyczny to wyjątkowy nurt w aranżacji wnętrz, który zdobywa coraz większą popularność. To połączenie swobody i precyzji, chaosu i harmonii, któremu udaje się stworzyć niezwykle intrygujące i przytulne wnętrza. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu niekonwencjonalnemu stylowi i podpowiemy, jak wprowadzić eklektyzm do własnego domu.

ZALETY I PUŁAPKI STYLU EKLEKTYCZNEGO

Styl eklektyczny to połączenie różnych elementów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się niepasujące stylistycznie. To gra z kontrastami, eksperymentowanie z różnymi epokami i stylami. Jednakże, mimo pozornego bałaganu, kluczem do udanej aranżacji eklektycznej jest swoboda w połączeniach i przemyślana kompozycja. Projekt aranżacji wnętrza w stylu eklektycznym to przede wszystkim wyczucie i umiejętność tworzenia harmonijnych połączeń.

półki na książki

SALON EKLEKTYCZNY – POŁĄCZENIE NOWOCZESNOŚCI I STYLU

Salon jest jednym z tych pomieszczeń, gdzie styl eklektyczny może rozkwitnąć w pełnej krasie. Doskonałym pomysłem jest połączenie mebli nowoczesnych ze stylowymi. Kluczem jest zachowanie równowagi i harmonii, tak aby uniknąć wrażenia przypadkowości czy bałaganu.  

Sercem salonu eklektycznego jest zazwyczaj duża i wygodna kanapa. Można jej nadać charakteru poprzez różnorodne materiały wykończeniowe poduszek, koców i narzut. Niezależnie od tego, czy wybierzemy nowoczesne pufy, czy fotele w stylu retro, nasz projekt aranżacji wnętrza może być niezwykły. Dodatkowym elementem, który nadaje charakteru salonowi, są klasyczne kredensy, komody w stylu art deco czy nowoczesne stoliki kawowe. Zestawione z różnymi typami dywanów, tworzą unikalną kompozycję.

W KUCHNI HISTORIA SPOTYKA SIĘ Z INNOWACJĄ

Kuchnia to serce domu, a styl eklektyczny może nadać jej niezwykłego charakteru. W kuchni eklektycznej nie ma miejsca na nudę. Można tutaj z powodzeniem łączyć nowoczesne rozwiązania z sentymentalnymi meblami i sprzętami. To przestrzeń, w której stary, dobrze zachowany piec chlebowy może harmonizować z najnowszymi sprzętami AGD, a nowoczesna zabudowa kuchenna może współgrać z urokliwym, starodawnym kredensem. 

Eklektyczna kuchnia to miejsce, w którym można odważnie łączyć różne style. 

duża sofa

SYPIALNIA – OAZA WYJĄTKOWOŚCI I WYGODY

Wnętrza urządzone w stylu eklektycznym emanują wyjątkowym urokiem i charakterem. To przestrzenie, w których różnorodność stylów, kolorów i form tworzy niepowtarzalną harmonię. Jednak, aby osiągnąć ten efekt, należy zachować pewien balans i umiejętnie dobierać dodatki.  Niebanalne dodatki, które doskonale pasują do wnętrz eklektycznych, to:

  • dzieła sztuki, 
  • świeczniki, 
  • wazony, 
  • pamiątki z podróży, 
  • tkaniny i narzuty, 
  • lustra, 
  • zegary, 
  • dekoracyjne poduszki, 
  • książki i biblioteczki, 
  • lampy i oświetlenie. 

Wnętrza eklektyczne to przestrzenie, gdzie każdy element ma swoje znaczenie i opowiada swoją historię. To styl, który zachęca do wyrażania swojej osobowości i eksperymentowania z nietypowymi połączeniami. Dodatki są tutaj ważnym elementem tworzenia wnętrz pełnych życia i charakteru.

regał na książki

WYZWANIE, Z KTÓRYM WARTO SIĘ ZMIERZYĆ

Projektowanie wnętrz w stylu eklektycznym może być wyzwaniem, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aranżacją. Może w tym pomóc profesjonalny architekt wnętrz z PRZESTRONNIE.PL. Dzięki jego doświadczeniu i wyczuciu stylu można osiągnąć efekt, który będzie odzwierciedlać indywidualne preferencje i spełniać oczekiwania. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Co to jest styl eklektyczny w aranżacji wnętrz?

Styl eklektyczny w aranżacji wnętrz to połączenie różnych stylów, kolorów, mebli i dodatków w celu stworzenia unikalnego, harmonijnego wnętrza.

2. Jak uniknąć przekroczenia granicy między eklektyzmem a chaosem w aranżacji wnętrz?

Ważne jest zachowanie równowagi i harmonii w kompozycji wnętrza, unikanie nadmiernego nagromadzenia różnych elementów oraz dbanie o spójność stylistyczną. 

3. Czy można łączyć różne epoki w stylu eklektycznym?

Tak, styl eklektyczny zachęca do łączenia różnych epok i stylów, co może tworzyć fascynujący kontrast i charakter wnętrza.

4. Jakie kolory są typowe dla stylu eklektycznego?

Styl eklektyczny nie narzuca konkretnych kolorów; można używać szerokiej gamy barw, ale ważne jest, aby utrzymać harmonię w kompozycji.