Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

kanapa, stolik, krzesła

GENEZA I DEFINICJA STYLU HYGGE

Styl hygge wywodzi się głównie z krajów skandynawskich, a przede wszystkim z Danii. Jest to filozofia życia i podejście do aranżacji wnętrz, w których głównym celem jest przytulność i stworzenie ciepłej atmosfery. Geneza tego stylu związana jest z klimatem skandynawskiego regionu, gdzie przez większą część roku dominują chłodne, krótkie i ciemne dni. Brak ciepła i słońca skłania mieszkańców tych obszarów do tworzenia przytulnych wnętrz, w których światło odgrywa ważną rolę. Warto zauważyć, że hygge nie jest tylko stylem aranżacji, ale także sposobem życia. Opiera się na czerpaniu radości z życia, celebrowaniu codzienności oraz wspólnym spędzaniu czasu z bliskimi i przyjaciółmi w serdecznej i ciepłej atmosferze. To podejście promuje komfort, relaks i budowanie bliskich więzi.

TWORZENIE JASNYCH I PRZYTULNYCH WNĘTRZ

Styl hygge to prawdziwa oda do przytulności i komfortu. Choć ma on wiele wspólnego ze stylem skandynawskim, to jednak można go określić jako bardziej przytulną odmianę tego trendu. W aranżacji wnętrz hygge stawia się na naturalne surowce. Meble są proste, wykonane z litego drewna, co dodaje im charakteru. Dla tych, którzy nie chcą inwestować w drogie materiały, dostępne są meble z płyty w laminacie lub okleinie, doskonale imitujące drewno, z widocznymi sękami i słojami. Jednak to tekstylia odgrywają jedną z najważniejszych ról w tworzeniu wnętrza w stylu hygge. Ciepłe i miękkie koce, pledy z wełny oraz poduszki z naturalnych materiałów dodają wnętrzu przytulności. To one nadają charakter i zapewniają wygodę, zapraszając do relaksu i odpoczynku. Jeżeli chodzi o organiczne surowce, nie możemy zapomnieć o dywanikach. Dywanik ze sztucznego futerka lub utkany ze sznurka bawełnianego doskonale wpisuje się w klimat hygge, nadając wnętrzu ciepło i styl.

drewniana szafka, łóżko, obraz

DEKORACJE I DODATKI

Dekoracje odgrywają ważną rolę w stylu hygge, tworząc przytulną i ciepłą atmosferę we wnętrzach. Oprócz już wspomnianych tekstyliów istnieje wiele innych elementów, które wpisują się w ten trend i nadają wnętrzom charakter. Należą do nich:

  • Ozdobne ramki na zdjęcia – to nieodłączny element stylu hygge. Dzięki nim możemy stworzyć rodzinną atmosferę, pełną wspomnień i bliskości. To doskonały sposób na wyeksponowanie ważnych chwil i bliskich nam osób.
  • Ceramiczne naczynia i akcesoria – nie tylko dodają uroku wnętrzu, ale także zachęcają do delektowania się chwilą i relaksu.
  • Lampki, lampiony, latarenki i świece – te delikatne źródła światła są nieodzowne i tworzą nastrojową atmosferę, nadając wnętrzu ciepło i przytulność.
  • Żywe rośliny – nie tylko dodają uroku, ale także wprowadzają naturę do naszego mieszkania. Przebywanie wśród zieleni uspokaja i dodaje energii, co idealnie wpisuje się w koncepcję hygge.
  • Żywa choinka i naturalne świąteczne ozdoby, zwłaszcza z drewna – w okresie Świąt Bożego Narodzenia wprowadzają świąteczny nastrój i tworzą wyjątkową atmosferę.
przytulny dywanik, łóżko, świece

CIEPŁO JASNYCH KOLORÓW

Wnętrza w stylu hygge kładą nacisk na tworzenie przytulnej i relaksującej atmosfery, a jasne kolory odgrywają tu istotną rolę. Oświetlenie i kolorystyka wnętrza są ze sobą ściśle powiązane, tworząc harmonijną całość. W stylu hygge światło ma ogromne znaczenie, dlatego stosuje się jasne kolory, które pomagają rozświetlić wnętrze. Ściany są często utrzymane w bieli, która działa jak płótno, na którym można malować przytulność. Jednak równie ważne są delikatne odcienie beżu i szarości, które nadają wnętrzu subtelność i elegancję. Oświetlenie odgrywa ważną rolę w tworzeniu atmosfery hygge. Stosuje się oświetlenie wielopunktowe, a światło powinno być ciepłe i łagodne. Górne oświetlenie nie jest tu tak istotne, jak lampy stojące. To właśnie one dają lekko przytłumione światło, które nadaje wnętrzu przytulność i intymność. Warto zauważyć, że obecnie bardzo modne są girlandy świetlne, które doskonale wpisują się w koncepcję hygge. Tworzą one ciepłą, przyjazną i nastrojową atmosferę, nadając wnętrzu wyjątkowy urok. Co więcej, blask świec lub palący się kominek sprawiają, że wnętrze nabiera dodatkowego uroku i przyjemności.

kanapa, stolik, kwiaty

TWOJE MIESZKANIE, NASZA PASJA!

Zalety urządzania mieszkania w stylu hygge sięgają głębiej niż wygląd – to poczucie przytulności i komfortu. Korzystając z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL, osiągniesz efekt idealnej harmonii w aranżacji. Dzięki profesjonalnemu projektowi i aranżacji wnętrz tworzenie przyjaznej atmosfery stanie się prostsze, a mieszkanie będzie prawdziwym azylem ciepła i relaksu. Skorzystaj z naszych usług już dziś! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

1. Jakie są zalety aranżacji wnętrz w stylu hygge?

Aranżacja wnętrz w stylu hygge tworzy atmosferę komfortu i relaksu. Pomaga budować przyjazne relacje, celebrować codzienne chwile i cieszyć się życiem.

2. Jakie dekoracje są charakterystyczne dla stylu hygge?

Wnętrza hygge są ozdobione miękkimi tekstyliami takimi jak ciepłe koce, pledy z wełny oraz poduszki z naturalnych materiałów. Wśród dodatków w tym stylu znajdziemy również ramki na zdjęcia, ceramiczne naczynia i akcesoria, lampki, świece, lampiony, latarenki i żywe rośliny.