Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

jasna duża sofa

Niezwykła popularność wnętrz modernistycznych

Zlecenia na zaprojektowanie modernistycznego wnętrza coraz częściej pojawiają się wśród naszych klientów. Mieszkania modernistyczne charakteryzują się nowoczesnym klimatem i wyjątkową funkcjonalnością, ale przede wszystkim są to wnętrza minimalistyczne. Dlatego warto zastanowić się, czy to dobry wybór dla każdego. 

modernistyczne biuro

Popularny modern

Współcześnie coraz większą popularnością cieszy się modernistyczne podejście do aranżacji wnętrz, co skutkuje częstszym pojawianiem się tego stylu w nowych projektach oraz produktach dekoracyjnych. To zjawisko wcale nie jest zaskakujące, gdyż oferuje ono interesujące propozycje, które świetnie wzbogacają charakter pomieszczeń. 

Mieszkanie w stylu modernistycznym to harmonijne połączenie ekstrawaganckiej formy z prostotą. Stanowi ono doskonałą inspirację dla osób poszukujących klasycznych rozwiązań z charakterem. Modernistyczny styl wnętrza uzyskamy, stawiając na minimalistyczne rozwiązania oraz przestronną przestrzeń. Kolory, takie jak biel, szarość oraz czerń, są nieodzowne zarówno przy projektowaniu, jak i w wykończeniu. Połączenie ich z kontrastującymi barwami pozwala na stworzenie perfekcyjnie dopasowanego mieszkania o nowoczesnym stylu. 

Wnętrze modernistyczne to nie tylko unikalne zestawienie kolorów, ale również zastosowanie innowacyjnych materiałów. Połączenie stonowanego, naturalnego drewna z połyskującym metalem tworzy wspaniały efekt. Mieszkanie zaprojektowane zgodnie z tym nurtem jest doskonałą propozycją dla osób, które cenią sobie ponadczasowe rozwiązania w odświeżonej, nowoczesnej formie. 

Charakterystyka stylu

W dzisiejszych czasach zauważalna jest rosnąca tendencja do wykorzystywania już znanych rozwiązań w nowych trendach. Jednym z przykładów jest styl modernistyczny w architekturze. Narodził się on już w latach 70. XX wieku i jest obecnie niezwykle popularny. Wyróżniają go następujące cechy: 

  • wykorzystuje znane rozwiązania i łączy je z nowoczesnością, 
  • wysoka funkcjonalność i wykorzystanie oszczędnych rozwiązań, 
  • proste i praktyczne bryły, płaskie powierzchnie i duże przeszklenia, 
  • wykorzystanie naturalnych materiałów o wysokiej wytrzymałości, takich jak kamień i szkło, 
  • nietypowe połączenie materiałów dla uzyskania lekkiego i stonowanego wrażenia, 
  • zestawienie jasnych kolorów nawiązujących do palety barw ziemi, 
  • skupienie na ekonomicznych i proekologicznych rozwiązaniach w projektowaniu wnętrz. 
czarne szafki kuchenne i wyspa

Projekty modernistyczne

Wnętrza modernistyczne cechuje minimalistyczny styl, co sprawia, że doskonale pasują do większości aranżacji. Charakteryzują się otwartą przestrzenią, dzięki czemu pomieszczenia wydają się większe i bardziej przestronne. Ściany działowe wykonuje się z prostych i naturalnych materiałów, takich jak drewno czy szkło. Nadaje to wnętrzom elegancki wygląd. Dodatkowo optymalne wykorzystanie oświetlenia pozwala na stworzenie ciekawych efektów, które podkreślają piękno aranżacji. 

W budynkach modernistycznych, oprócz szkła, często stosuje się surowe materiały takie jak drewno, kamień, beton i metal. Te rozwiązania charakteryzują się wysokim poziomem trwałości i wygodą użytkowania, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska naturalnego.  

W aranżacji wnętrz unika się sztucznych materiałów i mało praktycznych rozwiązań. Zamiast tego wybiera się funkcjonalność. W tym stylu ważną rolę odgrywają odpowiednio dobrane meble, zwłaszcza w salonie i innych pomieszczeniach. Celem jest uzyskanie przestrzennego wnętrza o spójnym i harmonijnym wystroju.  

Dlaczego właśnie modern?

Styl modernistyczny w aranżacji wnętrz jest popularnym wyborem dla osób ceniących minimalistyczne rozwiązania, funkcjonalność oraz nowoczesne technologie. Jednakże, jak każdy styl, ma on swoje wady i zalety. Przedstawiamy główne cechy wnętrz w stylu modernistycznym.  

ZALETY WADY 
tworzy wrażenie przestrzeni i przewiewności często wydaje się zbyt minimalistyczne i surowe 
jest bardzo funkcjonalne i ergonomiczne brakuje w nim ciepła i przytulności 
zawiera interesujące elementy architektoniczne może być zbyt chłodne i bezosobowe 
przyciąga uwagę swoją prostotą i elegancją ostre kąty i linie mogą być zbyt agresywne 
ma nowoczesne rozwiązania technologiczne wydaje się być sztuczne  
jest bardzo nowoczesne i aktualne brak dekoracji i ozdób może sprawiać wrażenie pustki 
białe szafki kuchenne i wyspa, czarne lampy

Projektujemy wnętrze w stylu modernistycznym

Współczesne wnętrza charakteryzują się minimalistycznymi formami oraz użyciem surowych, naturalnych materiałów. Duża ilość światła i przestrzeni tworzą interesujący kontrast, który przyciąga uwagę i czyni te projekty tak powszechnie pożądanymi. Dzięki zastosowaniu naturalnych, wysokiej klasy materiałów, są one również wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Zdecydowanie warto rozważyć ten styl aranżacji dla swojego domu lub mieszkania. 

Projektanci wnętrz z PRZESTRONNIE.PL pomogą Ci w doborze kolorystyki i dodatków i stworzą przestrzeń dopasowaną do Twoich potrzeb! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie elementy charakteryzują styl modernistyczny we wnętrzach?

Cechy charakterystyczne stylu modern to minimalizm, prostota form, jasne i pastelowe kolory, geometryczne kształty, funkcjonalność i stosowanie naturalnych materiałów. 

2. Czy styl modernistyczny jest nadal popularny we współczesnym designie wnętrz?

Styl modernistyczny jest wciąż popularny we współczesnym designie i cieszy się dużym powodzeniem wśród osób, które cenią sobie prostotę i funkcjonalność.

3. Jakie są przykłady mebli pasujących do stylu modernistycznego?

We wnętrzach modernistycznych sprawdzą się minimalistyczne i funkcjonalne meble, takie jak np. wygodna sofa, szafka RTV z płaskim blatem, regały z półkami o geometrycznych kształtach.

4. Jakie dodatki można zastosować, aby wprowadzić w domu styl modernistyczny?

Dodatki pasujące do stylu modernistycznego to abstrakcyjne obrazy i grafiki, geometryczne kafelki i płytki, minimalistyczne oświetlenie, tkaniny w pastelowych kolorach, szkło i metal.