Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

garderoba, łóżko, lampka nocna

POMYSŁ NA FUNKCJONALNOŚĆ I PRYWATNOŚĆ

W dzisiejszych projektach domów coraz częściej uwzględnia się garderobę jako oddzielne pomieszczenie. Jednak, jeśli przestrzeń naszego mieszkania nie pozwala na aranżację dużej garderoby, możemy rozważyć inne sposoby przechowywania naszych ubrań.   Jedną z coraz bardziej popularnych możliwości jest aranżacja sypialni z garderobą. Dlaczego warto zastanowić się nad garderobą w sypialni? Sypialnia z garderobą ma swój intymny charakter, co czyni ją idealnym miejscem do przymierzania ubrań i przebierania się w atmosferze prywatności.

JAK ZAARANŻOWAĆ SYPIALNIĘ Z GARDEROBĄ?

W celu stworzenia funkcjonalnej i estetycznej garderoby w sypialni istotne jest oszacowanie ilości potrzebnego miejsca do przechowywania ubrań. Estetyka garderoby będzie zależała od aranżacji i stylu sypialni. Wnętrza w stylu nowoczesnym sprzyjają otwartym aranżacjom garderoby na całej szerokości ściany, jednak taki design może nie komponować się z wnętrzem rustykalnym. Ważne jest odpowiednie rozplanowanie przestrzeni oraz znalezienie właściwego miejsca do umieszczenia garderoby. Wybór nie tylko zależy od rozmiaru sypialni, ale również od lokalizacji drzwi i okien.

łóżko, garderoba, obraz

WNĘKA SYPIALNI

W niewielkich sypialniach brak miejsca często staje się problemem. Jeśli posiadamy wnękę, warto rozważyć wykorzystanie tego obszaru do stworzenia praktycznej garderoby. Takie podejście nie tylko efektywnie wykorzysta dostępną przestrzeń, ale także sprawi, że sypialnia stanie się jeszcze bardziej przytulna. Garderoba nie musi być ogromna, aby spełniać wszystkie swoje zadania. Istotne znaczenie ma dobra organizacja przestrzeni oraz dopasowanie liczby półek, szuflad i przegród do potrzeb domowników.

PRZESTRZEŃ ZA ŁÓŻKIEM

Aktualnie coraz bardziej powszechne staje się umieszczenie garderoby za łóżkiem, która jest oddzielona ścianką działową. Taka aranżacja sprawdza się szczególnie w sypialniach o znacznym metrażu i prostokątnym kształcie. W tej konfiguracji łóżko znajduje się w centralnej części pomieszczenia, a przestrzeń za nim staje się oddzielną, lecz nadal otwartą strefą. W takim rozwiązaniu zazwyczaj pozostawia się wejście z jednej lub z obu stron garderoby, bez drzwi. Ścianka działowa oddziela garderobę, dlatego zamiast kompletnego jej zasłonięcia, możemy stworzyć lekko otwartą przestrzeń poprzez ustawienie większej ilości regałów i szafek. To rozwiązanie sprzyja funkcjonalności i nowoczesnemu wykorzystaniu przestrzeni w sypialni.

łóżko, garderoba, kwiaty

ŚCIANKA DZIAŁOWA

Podobnym rozwiązaniem do wspomnianego wcześniej jest umieszczenie garderoby w sypialni i oddzielenie jej ścianką. Choć klasyczne ścianki działowe są powszechnie stosowane, we współczesnych projektach coraz częściej pojawiają się tzw. przepierzenia. W sypialniach z garderobą warto rozważyć użycie takich przepierzeń, jak:

  • stylowe lamele,
  • ścianki ze szkła,
  • ścianki z ażurowego parawanu.

Istotną zaletą tego rozwiązania jest różnorodność możliwości aranżacyjnych. Pozwala ono również wyznaczyć strefę na garderobę, niezależnie od układu pomieszczenia.

SYPIALNIA NA PODDASZU

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na urządzenie sypialni na poddaszu. W takim przypadku garderoba stanowi doskonały sposób na efektywne wykorzystanie tej specyficznej i często trudnej do zaaranżowania przestrzeni. Skosy, charakterystyczne dla poddasza, ograniczają inne możliwości aranżacyjne – idealnym rozwiązaniem dla takiego miejsca będzie szafa na wymiar, która efektywnie wykorzysta dostępną przestrzeń. W przypadku ograniczeń finansowych pojemna szafa sięgająca sufitu oraz niska komoda pod skosem stanowią prosty i ekonomiczny sposób na stworzenie funkcjonalnego miejsca do przechowywania ubrań i dodatków. Sypialnia z garderobą na poddaszu jest zatem doskonałym wyborem, umożliwiającym praktyczne zagospodarowanie dość specyficznej przestrzeni.

łóżko, garderoba, dywan

OPTYMALNA SYPIALNIA Z GARDEROBĄ Z NAMI!

Odpowiednio zaprojektowana sypialnia z garderobą to klucz do funkcjonalnego i eleganckiego wnętrza. Skorzystanie z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL gwarantuje idealne rozwiązania dla Twojego domu. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy w projektowaniu sypialni z garderobą, uzyskaj komfort i doskonałe wykorzystanie przestrzeni dzięki kompleksowym usługom aranżacji wnętrz. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Dlaczego garderoba w sypialni jest popularnym rozwiązaniem?

Garderoba w sypialni jest popularnym rozwiązaniem ze względu na jej funkcjonalność. Ułatwia ona codzienne życie oraz pomaga w utrzymaniu porządku i organizacji, a także może sprawić, że zyskamy więcej miejsca w innych pomieszczeniach.

2. Jaka jest główna zaleta garderoby w sypialni?

Główną zaletą garderoby w sypialni jest intymny charakter tego pomieszczenia, co czyni je idealnym miejscem, umożliwiając swobodne przebieranie się i przymierzanie ubrań.