Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

łóżko, obraz, lampki

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIE

Antresola otwiera nowe możliwości wykorzystania dostępnego miejsca w domu lub mieszkaniu. To genialne rozwiązanie, by stworzyć przestrzeń o wielkiej funkcjonalności i praktyczności Jednym z obecnie najpopularniejszych trendów jest zaaranżowanie sypialni na antresoli. Taki pomysł na wystrój wnętrza pozwala na wyjątkową oszczędność miejsca i umożliwia niemal podwójne wykorzystanie tego samego obszaru, tworząc wrażenie dwóch zupełnie oddzielnych pomieszczeń.

 łóżko, stół, krzesła

CO WZIĄĆ POD UWAGĘ?

Przy projektowaniu sypialni na antresoli należy pamiętać o odpowiednim metrażu i rozplanowaniu podstawowych elementów. Na górze powinno znaleźć się miejsce na łóżko, zwykle w formie okrojonej oraz stolik nocny z lampką. Jest to niezbędne minimum. Ważne jest również zachowanie odpowiedniej wysokości i ilości przestrzeni, by osiągnąć harmonijną aranżację. Minimalna wysokość wynosi około 1,2 metra, ale taki układ przestrzeni nadaje się wyłącznie do snu. Warto zapewnić odpowiednią odległość materaca od stropu, wynoszącą co najmniej 150 centymetrów, aby uniknąć ryzyka uderzenia głową o sufit podczas wstawania.

ANTRESOLA W BLOKU

Antresola, ze względu na swoją funkcjonalność, doskonale sprawdzi się w większości przypadków. Jest ona również idealnym rozwiązaniem w niewielkich mieszkaniach – aranżacja sypialni na antresoli w bloku to obecnie jedno z najpopularniejszych rozwiązań. W blokach mieszkalnych zwykle brakuje przestrzeni, a poszczególne pomieszczenia mają ograniczone metraże, co utrudnia umieszczenie wszystkich potrzebnych elementów. Konstrukcja antresoli oparta na stalowych profilach i kantówkach nie jest trudna do wykonania, dlatego wprowadzenie jej do mieszkania pozwala zaoszczędzić sporo wolnej przestrzeni.

łóżko, drewniana podłoga

JAK URZĄDZIĆ?

Urządzanie sypialni na antresoli to prawdziwa przyjemność. Te niewielkie przestrzenie wymagają zaledwie kilku podstawowych elementów wyposażenia oraz ciekawych dekoracji, by nadać im wyjątkowy charakter. Antresola, zwłaszcza w salonie, to doskonałe rozwiązanie, pozwalające stworzyć zarówno salon, jak i sypialnię na niewielkim metrażu. Gdy niski sufit uniemożliwia użycie klasycznego łóżka, świetną alternatywę stanowi wygodny materac na podłodze. Barierki na antresoli są praktyczne, szczególnie dla osób posiadających dzieci, lecz single czy pary bez dzieci mogą je pominąć – to sprawi, że przestrzeń będzie odczuwana jako większa. Ważne jest, aby zarówno salon, jak i sypialnia były zaaranżowane w podobnym stylu, co zapewni harmonię między nimi.  Warto pamiętać, że zagospodarowanie każdej wnęki na antresoli zwiększa jej funkcjonalność. Sypialnia na antresoli wnosi do wnętrza atmosferę przytulności – zastosowanie miękkiego dywanu, puszystych poduszek i uroczych dodatków jeszcze wzmocni efekt przyjaznej przestrzeni.

WAŻNE ASPEKTY

Podczas budowy antresoli istotne jest skupienie się na kilku ważnych aspektach. Podstawą jest solidna konstrukcja, jednak równie istotna jest wytrzymała podłoga, nieuginająca się podczas użytkowania. Deski podłogowe o grubości 3–4 centymetrów zapewniają solidność, choć przy cieńszych modelach warto rozważyć zastosowanie płyt OSB. Ważne jest również doprowadzenie prądu oraz znalezienie praktycznych miejsc na gniazdka, co przyczyni się do funkcjonalności pomieszczenia. Istotnym elementem, który warto uwzględnić podczas budowy antresoli, jest również odpowiednie oświetlenie.

drabina, stolik, krzesła

TWOJA SYPIALNIA NA ANTRESOLI

Zalety urządzenia sypialni na antresoli obejmują wyjątkową oszczędność miejsca i stworzenie dwóch oddzielnych stref w jednym pomieszczeniu. Skorzystanie z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL gwarantuje doskonały projekt i aranżację przestrzeni. Nasz specjalista zaoferuje kreatywne rozwiązania, dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Z jego pomocą antresola stanie się funkcjonalnym i wyjątkowym miejscem do spania. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Dlaczego sypialnia na antresoli jest praktycznym rozwiązaniem?

Sypialnia na antresoli jest praktycznym rozwiązaniem, gdyż umożliwia ona oszczędność miejsca, pozwalając na stworzenie dwóch oddzielnych pomieszczeń na tym samym metrażu.

2. Gdzie najlepiej sprawdza się sypialnia na antresoli?

Sypialnia na antresoli sprawdza się najlepiej w blokach mieszkalnych, zwłaszcza w przypadku niewielkich metraży mieszkań, gdzie trudno jest pomieścić wszystkie elementy wyposażenia.