Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

kanapa, stolik, ściana z cegły

KROKWIE I LITE DREWNO

Jeśli mamy okazję do zagospodarowania pokoju na poddaszu z wykorzystaniem jego konstrukcyjnych elementów, krokwie i lite drewno mogą stać się ważnymi elementami aranżacyjnymi. Widoczne krokwie, wykonane z solidnego drewna, to szczegół wystroju, który potrafią nadać wnętrzu osobisty charakter. Jeśli zdecydujemy się na eksponowanie krokwi i umiejętnie zestawimy je z odpowiednio dobranymi meblami i dodatkami, efekt z pewnością nas zachwyci. To rozwiązanie może znakomicie sprawdzić się zarówno w aranżacjach rustykalnych, gdzie wyeksponowane drewno staje się głównym elementem stylizacji, jak i w nowoczesnych wnętrzach, gdzie kontrast między tradycją a nowoczesnością tworzy unikalny klimat. Lite drewno, użyte w meblach i dekoracjach, wniesie do wnętrza ciepło i naturalność, tworząc miejsce pełne charakteru.

FUNKCJONALNA I DEKORACYJNA ŚCIANKA KOLANKOWA

Aranżując pokoju na poddaszu, wykorzystajmy każdy centymetr dostępnej przestrzeni. Warto zatem odpowiednio użyć konstrukcyjnych elementów poddasza, takich jak ścianka kolankowa. Jak to zrobić? Przede wszystkim musimy planować aranżację w taki sposób, aby wnętrze było nie tylko estetyczne, ale również wygodne i funkcjonalne. W przypadku pokoju dziecięcego niska ścianka kolankowa może okazać się idealnym miejscem na przechowywanie pudełek z zabawkami. W sypialni lub salonie ścianka kolankowa może stać się przestrzenią do umieszczania półek bądź wysuwanych szuflad. To doskonały sposób na przechowywanie książek, ozdób czy innych drobiazgów. Dzięki temu utrzymamy porządek w pomieszczeniu. Nie zapominajmy także o walorach dekoracyjnych ścianki kolankowej. Możemy ją ozdobić pięknymi sztukateriami, które nadadzą wnętrzu niepowtarzalny urok. Wykorzystanie oświetlenia pod półkami lub szufladami dodatkowo podkreśli walory dekoracyjne tej przestrzeni.

drewniane łóżko, biurko, krzesło

JASNA KOLORYSTYKA

Bez względu na to, czy urządzamy pokój młodzieżowy, czy tworzymy własną wymarzoną sypialnię na poddaszu, istnieje kilka sprawdzonych sposobów, aby zagwarantować odpowiednią ilość światła w pomieszczeniach, gdzie dostęp do naturalnego światła bywa ograniczony. Pierwszym ważnym elementem jest wybór jasnej palety barw. Jasne kolory, takie jak biel, beże, czy delikatne pastele nie tylko rozświetlają całą przestrzeń, ale także optycznie powiększają pokój.

KLIMATYCZNE OŚWIETLENIE

Istotnym sposobem na zagwarantowanie odpowiedniej ilości światła w pomieszczeniach jest również wybór odpowiedniego oświetlenia. We wnętrzach pod skosami warto zainwestować w takie źródła światła, jak:

  • oświetlenie punktowe (reflektorki),
  • lampa podłogowa,
  • taśma LED,
  • cotton balls (bawełniane kule).

Reflektorki zapewniają dostateczną ilość światła i umożliwiają jego precyzyjne kierowanie na wybrany obszar. Lampa podłogowa powinna stać w miejscach przeznaczonych do relaksu czy czytania.  Dostarcza ona nie tylko dodatkowego światła, ale stanowi także element dekoracyjny. Taśmę LED warto umieścić w belkach na suficie, gdzie jej delikatne oświetlenie tworzy efektowny i przytulny klimat. Natomiast cotton balls, czyli bawełniane kule świetlne w różnych kolorach mogą dodać niezwykłego uroku wnętrzu pod skosami.

kanapy, stolik, lampa stojąca

OKNO DACHOWE

Meblowanie wnętrza pod skosami to wyzwanie, ale także szansa na stworzenie przestrzeni pełnej charakteru. Ważną rolę w aranżacji i komforcie poddasza odgrywają okna dachowe. Jeśli mamy je w swoim pokoju, warto je odpowiednio uwzględnić w aranżacji. Jednym z praktycznych rozwiązań jest umieszczenie biurka pod oknem. To zagwarantuje optymalną ilość naturalnego światła, co będzie miało wpływ na koncentrację i wygodę pracy. Jeśli tworzymy sypialnię na poddaszu, warto również zadbać o odpowiednie umieszczenie łóżka. Wybierając lokalizację łóżka z dala od okna dachowego, zminimalizujemy efekt rozbudzenia przez światło słoneczne o poranku i zapewnimy sobie spokojny sen. Nie możemy zapominać, że okno dachowe to nie tylko źródło światła, ale także piękny widok na otaczający krajobraz. Dzięki odpowiedniemu umeblowaniu można to okno zamienić w centralny punkt przestrzeni, który łączy funkcjonalność i estetykę.

MEBLE NA WYMIAR – INWESTYCJA W PRZESTRZEŃ

Meblowanie poddasza może być wyzwaniem ze względu na jego specyficzne uwarunkowania. Jednym z rozwiązań, które gwarantuje nie tylko funkcjonalność, ale także unikalny charakter wnętrza, są meble na wymiar. Choć może wydawać się to kosztownym rozwiązaniem, stanowi trwałą inwestycję, z której będziemy korzystać przez wiele lat. Ważną zaletą mebli na wymiar jest możliwość optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni – krojony na miarę regał na książki będzie idealnie przylegać do ściany, wzdłuż której biegną skosy. To nie tylko praktyczne, ale również estetyczne rozwiązanie. Meble na wymiar to także doskonały sposób aranżacji pokojów dziecięcych. Projektując przestrzeń dla najmłodszych domowników, można uwzględnić ich potrzeby i preferencje. Dzieci z pewnością docenią funkcjonalne i dostosowane dla ich potrzeb meble, które sprawią, że pokój stanie się wyjątkowym miejscem do zabawy i nauki.

łóżko, lampki nocne, kwiaty

IDEALNE WNĘTRZE PODDASZA Z NAMI!

Urządzając pokój na poddaszu, warto rozważyć wsparcie naszego doświadczonego projektanta wnętrz z PRZESTRONNIE.PL. Dzięki profesjonalnemu podejściu stworzymy dla Ciebie idealny projekt, który będzie inwestycją w Twój komfort. Przestrzeń poddasza, którą zaaranżujemy, będzie pełna funkcjonalności i charakteru. Skorzystaj z naszych usług i osiągnij doskonały efekt dzięki profesjonalnemu projektowaniu! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. W jakich stylach sprawdzi się lite drewno?

Lite drewno znakomicie sprawdzi się zarówno w aranżacjach rustykalnych, gdzie wyeksponowane drewno staje się głównym elementem, jak i w nowoczesnych wnętrzach, gdzie kontrast między tradycją a nowoczesnością tworzy unikalny klimat.

2. Jakie jest znaczenie ścianki kolankowej na poddaszu?

Ścianka kolankowa to istotny element, który można wykorzystać do przechowywania książek, ozdób czy zabawek dziecięcych, a także do dekoracji wnętrza, na przykład poprzez zdobienie jej pięknymi sztukateriami.