Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

okrągły stolik, fotel, sofa

Powrót do korzeni

Styl rustykalny to charakterystyczny sposób aranżacji wnętrz, będący odzwierciedleniem prostoty i naturalności wiejskiego życia. Stawia na powrót do korzeni i harmonię z naturą, wykorzystując naturalne kolory i materiały, takie jak drewno oraz kamień. Pomieszczenia zaaranżowane w rustykalnej estetyce charakteryzują się wyjątkowym klimatem, pełnym harmonii oraz naturalnego ciepła. Wbrew pozorom wnętrza o estetyce inspirowanej starymi wiejskimi chatami mogą również prezentować się nowocześnie. W tym artykule podpowiemy, czym wyróżnia się styl rustykalny oraz jakie elementy wystroju mogą wnieść ten wyjątkowy klimat do wnętrz.

dywan w ciepłych barwach, fotele, sofa

Urok i funkcjonalność

Styl rustykalny pozwala na uzyskanie kompromisu między tradycją i nowoczesnością. Wnętrza urządzone w rustykalnej estetyce emanują ciepłem i naturalnością, jednocześnie pozostawiając miejsce na prostotę i współczesne rozwiązania. W rustykalnym salonie możemy umieścić kominek z płaskim ekranem LED, imitującym naturalne płomienie. Tradycyjne drewniane szafki kuchenne mogą harmonijnie współgrać z nowoczesnym sprzętem kuchennym ze stali nierdzewnej oraz indukcyjnymi płytami grzewczymi. Takie subtelne połączenia przeszłości z nowoczesnymi rozwiązaniami sprawią, że wnętrza będą funkcjonalne oraz pełne uroku.

Naturalne materiały

Przy aranżacji wnętrz w stylu rustykalnym szczególnie ważne jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Doskonale sprawdzą się drewniane panele na podłodze oraz boazeria na ścianach, która wniesie do wnętrza naturalny urok oraz ciepło. Na ścianach wnętrz zaaranżowanych w estetyce rustykalnej doskonale sprawdzi się również cegła. W kuchni i łazience możemy zdecydować się na umieszczenie blatów z naturalnego kamienia, takiego jak marmur czy granit. Kamień doskonale sprawdzi się też na podłodze w postaci płyt z naturalnego kamienia lub płytek imitujących kamień.

drewniany parkiet, wyspa kuchenna, drewniane blaty

Barwy ziemi

Kolorystyka w stylu rustykalnym opiera się na barwach ziemi – delikatnych beżach, brązach, błękicie i odcieniach zieleni. Naturalne barwy nie tylko tworzą atmosferę spokoju, ale również będą wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie, wnosząc harmonię do otoczenia. W rustykalnych wnętrzach doskonale sprawdzi się również biel, która wniesie do wnętrza naturalną prostotę i optycznie powiększy przestrzeń. Biel będzie także stanowić idealne tło dla pozostałych kolorów i elementów wyposażenia.

Unikatowe dodatki

Dobrze dobrane dekoracje wniosą wiele uroku oraz przytulną atmosferę do wnętrz zaaranżowanych w stylu rustykalnym. W takich wnętrzach doskonale sprawdzą się następujące dodatki:

  • starodawne rzeźby,
  • drewniane skrzynie,
  • plecione kosze,
  • latarnie ze świecami,
  • lustra w drewnianych ramach,
  • żywe rośliny w wazonach,
  • narzuty, poduszki i dywany w barwach ziemi.
sofa narożnikowa, stolik, drewniana podłoga
Modern interior of living room with beige sofa 3d rendering

Starodawne umeblowanie

Starannie wybrane meble podkreślą odpowiedni klimat w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu rustykalnym. Doskonale sprawdzą się starodawne, masywne komody wykonane z naturalnego drewna, solidne stoły oraz rzeźbione łóżka.  Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie w salonie tapicerowanej naturalną skórą kanapy i foteli, a także witryn z przeszklonymi drzwiami. Naturalne sęki oraz nieregularności znajdujące się na meblach dodatkowo podkreślą indywidualny charakter oraz autentyczność przestrzeni, które są tak mocno cenione w stylu rustykalnym.

Aranżacja z charakterem

Styl rustykalny łączy prostotę, autentyczność i harmonię z naturą, co sprawia, że przestrzenie zaaranżowane w tej estetyce zachwycają swoim ciepłem oraz przytulną atmosferą. Aranżując swój dom w stylu rustykalnym razem z PRZESTRONNIE.PL, stworzysz w nim oazę spokoju, emanującą naturalnym ciepłem i urokiem wiejskiej chatki. Skorzystaj z naszych usług i stwórz wnętrze, które będzie odpowiadać Twoim indywidualnym potrzebom. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakich naturalnych materiałów należy użyć przy aranżacji wnętrz w stylu rustykalnym?

Przy aranżacji wnętrz w stylu rustykalnym można wykorzystać naturalne materiały, takie jak drewno, cegła, marmur oraz granit.

2. Jakie dodatki nadadzą wnętrzom w stylu rustykalnym odpowiednią atmosferę?

Wnętrzom w stylu rustykalnych odpowiednią atmosferę nadadzą starodawne rzeźby, drewniane skrzynie, plecione kosze, latarnie ze świecami, lustra w drewnianych ramach, żywe rośliny w wazonach oraz narzuty, poduszki i dywany w barwach ziemi.

3. Dlaczego biel jest polecana w rustykalnej kolorystyce?

Biel jest polecana w rustykalnej kolorystyce, ponieważ wnosi do wnętrza naturalną prostotę, optycznie powiększa przestrzeń i stanowi idealne tło dla pozostałych elementów wyposażenia.