Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

fotele obite ekoskórą

HARMONIA STYLÓW

Wiek XIX to narodziny eklektyzmu w Niemczech, Rosji i Austro-Węgrzech. Francuski wpływ ożywił klasyczne meble misternymi zdobieniami. Reprezentacyjność, oryginalność, wyszukane połączenia – nowe trendy w modzie wnętrz.

Eklektyzm to mieszanka stylów – nowoczesności, retro, klasyki, awangardy i inspiracji wschodnich. Nie chaos, lecz harmonijna aranżacja. Wnętrze eklektyczne odzwierciedla właściciela, łącząc różnorodność barw, faktur i gatunków. Nietuzinkowe, unikalne rozwiązanie dla duszy poszukującej.

Odwaga eklektyzmu nie boi się wyzwań. Skrajne estetyki tworzą niepowtarzalne koncepcje. Dla mniej radykalnych – retro z nowoczesnością i awangardą. Eklektyzm – harmonia stylów, niezwykła magia w twoim wnętrzu.

komoda ze wzorem szachownicy

KOLORYSTYKA I WZORNICTWO

W aranżacji wnętrza w stylu eklektycznym nie ma miejsca na nudę. Optymalny jest wybór trzech dominujących kolorów spośród mocnych tonacji, takich jak granat, zieleń, błękit, czerwień, żółć, lub stonowanej klasyki – odcienie szarości, beżu, bieli i czerni. Unikajmy przepychu i chaosu, skupiając się na harmonii. Warto połączyć biel i czerń z żywym akcentem, np. butelkową zielenią, złotem lub czerwienią. Wzornictwo odgrywa kluczową rolę w eklektycznym stylu. Ozdób wnętrze niebanalnymi ornamentami, takimi jak szachownice, wzory orientalne czy inspiracje naturą. Gładkie faktury warto połączyć z betonem, drewnem, wełną, rattanem, cegłą i marmurem. W tym stylu postawiono na kontrasty, umieszczając na tle betonowej ściany fotel w pepitkę i drewniany stolik w stylu retro.

MEBLE W STYLU EKLEKTYCZNYM

Styl eklektyczny to kwintesencja połączeń mebli z różnych epok i stylów. Nowoczesne modele wykonane ze szkła, metalu i tworzyw sztucznych, w nietypowych kolorach, doskonale współgrają z meblami z drewna, wikliny, rattanu, bambusa i innych naturalnych materiałów. W eklektycznym mieszkaniu znakomicie prezentują się także vintage elementy lub meble w stylu PRL. Wiekowe stoliki, fotele, krzesła czy witryny dodadzą aranżacji unikalnego klimatu. Wycieczka na pchli targ może dostarczyć cennych znalezisk, które po odnowieniu staną się wyjątkowymi akcentami. Pamiętajmy jednak o umiarze, by nie przesadzić z ilością mebli w stylu retro. Optymalnie jest zdecydować się na jeden lub dwa charakterystyczne elementy.

EKLEKTYCZNE DODATKI

W eklektycznym stylu dodatki odgrywają istotną rolę, umożliwiając tworzenie unikalnej atmosfery. Dzieła sztuki, nietuzinkowe oświetlenie, przytulne tekstylia i dekoracje dodają charakteru wnętrzu. Rośliny oraz oryginalne akcesoria wzbogacają kompozycję, tworząc niepowtarzalny efekt:

  • sztuka – oryginalne dzieła sztuki, obrazy, rzeźby,
  • oświetlenie – nietuzinkowe lampy z drewna, plecionkami, kryształami,
  • tekstylia – pledy, miękkie poduszki,
  • dekoracje – fototapety, obrazy w potężnych ramach,
  • rośliny – kwiaty w szklanych wazonach,
  • akcesoria – kufry w stylu retro, ceramiczne donice. 
zielone donice z żywymi kwiatami

INSPIRACJE W STYLU EKLEKTYCZNYM

Mieszkanie w stylu eklektycznym oferuje różnorodność aranżacyjną, a inspiracje dla salonu, sypialni i kuchni pozwalają na tworzenie harmonijnych kompozycji, łącząc nowoczesne i retro elementy.

W salonie eklektycznym proponuje się zastosowanie jasnej drewnianej podłogi oraz ścian pomalowanych na biało. Dodatkowo, warto ozdobić jedną ze ścian cegłą w beżowym kolorze. W centralnej części salonu umieścić sofę w kolorze granatu, obitą miękkim materiałem, flankowaną przez fotele obite ekoskórą, nawiązujące do stylu PRL. Pomiędzy nimi można umieścić podwójny stolik kawowy. Wzdłuż ściany znajduje się niska komoda ze wzorem szachownicy oraz metalowy regał na książki, rzeźby, ramki i inne ozdoby. Na ścianach można zawiesić futurystyczne obrazy w złotych ramach, łącząc nowoczesność z elementami retro.

W sypialni eklektycznej proponuje się hebanowe panele na podłodze i ściany pomalowane na śnieżną biel. W centralnym miejscu umieszcza się drewniane łóżko z potężnym zagłówkiem, na którym ułóż pościel z motywem szachownicy i białe poduszki ozdobne. Nad łóżkiem można zawiesić prostą metalową półkę, na której można umieścić ceramiczne zielone donice z żywymi kwiatami. Stoliki nocne zastąpione są metalowymi stołkami z dodatkową półeczką. W kącie sypialni można umieścić białą toaletkę w stylu retro, a centralnym punktem aranżacji będzie fotel w odcieniu żółci, który doda koloru i energii wnętrzu.

W kuchni eklektycznej warto zdecydować się na klasyczne drewniane meble ze żłobionymi ozdobami i blat z marmuru lub inspirujący marmur. Centralnym elementem kuchni może być wyspa, wokół której można ustawić niebanalne hokery w nowoczesnym stylu i intensywnym kolorze. Na ścianach kuchni można umieścić półki, na których znajdą się słoiki z przyprawami i haczyki na przybory kuchenne. Dodatkowo, można użyć jutowych plecionek do ozdobienia kwiatów. W rogu kuchni można postawić regał z przetworami i skrzynię na akcesoria kuchenne. Nad wyspą warto zawiesić lampę w nowoczesnym stylu, która stworzy nastrojowe oświetlenie.

lampa w nowoczesnym stylu

KREUJ UNIKALNE WNĘTRZA

Wnętrza w stylu eklektycznym oferują nieograniczone możliwości aranżacyjne. Harmonijne połączenia różnych stylów, kolorów i tekstur tworzą unikalne kompozycje. Dzięki pomocy doświadczonego projektanta wnętrz PRZESTRONNIE.PL możesz odważnie eksperymentować, wykorzystując oryginalne dzieła sztuki, nietuzinkowe oświetlenie, przytulne tekstylia i dekoracje. Dodaj rośliny oraz akcesoria w stylu retro, aby wzbogacić przestrzeń. Odkryj magię eklektycznego stylu razem z PRZESTRONNIE.PL. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są główne cechy stylu eklektycznego?

Główne cechy stylu eklektycznego to mieszanka różnych stylów, takich jak nowoczesność, retro, klasyka, awangarda i inspiracje wschodnie. Harmonijna aranżacja i oryginalność są ważnymi elementami tego stylu.

2. Jakie kolory i wzornictwo są charakterystyczne dla stylu eklektycznego?

W aranżacji wnętrza w stylu eklektycznym można wybierać spośród mocnych tonacji, takich jak granat, zieleń, błękit, czerwień, żółć oraz stonowanych klasyków, takich jak odcienie szarości, beżu, bieli i czerni. Wzornictwo odgrywa kluczową rolę, obejmując niebanalne ornamenty, szachownice, wzory orientalne czy inspiracje naturą.

3. Jakie dodatki można stosować w eklektycznym stylu wnętrz?

W eklektycznym stylu wnętrz dodatki odgrywają istotną rolę. Można stosować oryginalne dzieła sztuki, nietuzinkowe lampy z drewna, plecionkami, kryształami, przytulne tekstylia, dekoracje takie jak fototapety, obrazy w potężnych ramach, rośliny w szklanych wazonach oraz akcesoria, na przykład kufry w stylu retro i ceramiczne donice.