Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

salon w stylu eklektycznym

EKLEKTYCZNE ARANŻACJE 

Eklektyczny styl stosowany we wnętrzach opiera się na połączeniu przeciwieństw, dzięki czemu tworzy niepowtarzalne i niebanalne pomieszczenia. Kluczem do udanej aranżacji jest umiejętne balansowanie kolorami, teksturami i stylami, tak aby zachować przy tym spójność wizualną. Wykorzystaj swoją kreatywność i zainspiruj się poniższymi wskazówkami, a stworzysz salon o wyjątkowym charakterze. 

Sypialnia w style eklektycznym

NIEKONWENCJONALNE WNĘTRZA 

Eklektyzm to łączenie starego z nowym, surowego z luksusowym, miękkiego z twardym, krzykliwego ze skromnym. Nurt ten pozwala wybrać charakterystyczne elementy z różnych stylów i epok, aby utworzyć oryginalną mozaikę. Możesz śmiało łączyć błyszczące witryny z matowym stolikiem kawowym, drewniany stół z krzesłami z tworzywa, aksamitne zasłony z sizalowym dywanem.  

GRANICA MIĘDZY KONTRASTEM A CHAOSEM  

Istnieje delikatna granica między kontrastem a chaosem. Aby jej nie przekroczyć, musisz znaleźć wspólny mianownik dla różnych elementów wystroju. Może to być motyw ozdobny, wielkość, materiał lub barwa.  

Jeśli chcesz wkomponować meble ze wzorzystymi tkaninami, takimi jak motywy kwiatowe czy zwierzęce desenie, unikaj wzorów na ścianach.  

Zalecamy, aby ściany, sufity i podłogi stanowiły jasne, subtelne tło, co ułatwi łączenie oryginalnych mebli i kolorowych dodatków. Kluczem do opanowania stylu eklektycznego jest znalezienie równowagi między różnorodnością a podobieństwem. Jak to osiągnąć? Poprzez powtarzanie motywów, kolorów lub struktur we wnętrzu. Aby aranżacja była spójna, dany element powinien pojawić się co najmniej dwa razy.  

SPÓJNOŚĆ I ZRÓŻNICOWANIE 

Wzory mają ogromny potencjał w aranżacji eklektycznych wnętrz. Możemy zestawić je w różnych kolorach. Technika ta dodaje dynamiki i różnorodności, a także tworzy efektowne kontrasty. Kolejnym sposobem jest połączenie różnych wzorów w podobnych kolorach. Można na przykład na poduszkach sof i foteli zestawić wzory w tonacji zieleni, takie jak wzór liści i wzór geometryczny. To stworzy spójność wizualną i harmonię, jednocześnie doda zróżnicowania.  

biuro w stylu eklektycznym

PRZEDMIOTY Z HISTORIĄ W EKLEKTYCZNYM SALONIE 

Urządzając salon w stylu eklektycznym, łączysz to, co najbardziej lubisz. Stworzone aranżacje z kolei, odzwierciedlają osobowość domowników. Personalizacja i unikalny charakter są kluczowymi cechami tego stylu. Przedmioty przekazane przez babcię, tkaniny z pięknymi wzorami, zegar z kukułką, stylizowane ramki z rodzinnych zdjęć czy retro komoda z licytacji — wszystko to może być inspiracją do stworzenia eklektycznego wnętrza. Możesz wybrać dekoracje i meble, które mają dla ciebie sentymentalną wartość i odpowiednio wkomponować je w wystrój salonu. 

KREATYWNE POŁĄCZENIA STYLÓW WNĘTRZARSKICH

Różne style wnętrzarskie, można ze sobą połączyć. Styl przewodni to zarazem główny motyw wystroju wnętrza. Styl uzupełniający natomiast nadaje mu indywidualności i wyrazistości. Proporcje 80% do 20% pozwalają na harmonijną równowagę między stylami, umożliwiając eksperymentowanie i tworzenie ciekawych wizualnych efektów.  

ODZWIERCIEDLENIE INDYWIDUALIZMU

Eklektyzm to możliwość łączenia przedmiotów, które kochasz w sposób sensowny dla Ciebie. Jest to styl wielowątkowy, przytulny i szalony, ale może również przyjąć bardziej elegancką formę. W eklektycznym salonie możesz wyrazić siebie, pokazać rodzinne pamiątki i meble, które uwielbiasz. Ten styl jest ponadczasowy i elastyczny. Jeśli masz w sobie iskrę artystyczną lub nutkę buntownika, cenisz piękne przedmioty i uwielbiasz antyki, a jednocześnie zawsze podążasz własną drogą, to styl eklektyczny jest właśnie dla Ciebie.  

kuchnia w stylu eklektycznym

WNĘTRZE ZAPROJEKTOWANE SPECJALNIE DLA CIEBIE  

Mieszkanie w stylu eklektycznym to unikalna mieszanka różnych inspiracji, co daje nieograniczone możliwości aranżacji. Nasz doświadczony projektant wnętrz z PRZESTRONNIE.PL pomoże Ci w stworzeniu harmonijnej przestrzeni, łącząc elementy z różnych epok i stylów. Zyskaj indywidualne i niepowtarzalne wnętrze, które odzwierciedli Twój osobisty gust. Skorzystaj z naszego profesjonalizmu i stwórz eklektyczną oazę w swoim mieszkaniu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są główne cechy eklektycznego stylu wnętrzarskiego?

Eklektyczny styl wnętrzarski opiera się na łączeniu różnych elementów, tworząc niepowtarzalne i niebanalne aranżacje. Wyróżnia go harmonijne połączenie kontrastowych kolorów, tekstur i stylów. 

2. Jak można utrzymać spójność wizualną w eklektycznym wnętrzu?

Aby utrzymać spójność wizualną, należy znaleźć wspólny mianownik dla różnych elementów wystroju, na przykład poprzez powtarzanie motywów, kolorów lub struktur we wnętrzu. 

3. Jakie przedmioty można wykorzystać w eklektycznym salonie, aby dodać mu osobistego charakteru?

W eklektycznym salonie można wykorzystać przedmioty z historią, takie jak pamiątkowe dekoracje, stare meble lub znaleziska z drugiej ręki. Ważne jest, aby wybrać rzeczy, które mają dla nas sentymentalną wartość i odpowiednio je wkomponować w aranżację. 

4. Jakie style wnętrzarskie można kreatywnie połączyć w ramach eklektycznego wystroju?

W ramach eklektycznego wystroju można kreatywnie połączyć różne style wnętrzarskie, takie jak industrialny, vintage, prowansalski, shabby chic, skandynawski, boho, klasyczny czy kolonialny. Istotne jest znalezienie równowagi między stylem przewodnim a uzupełniającym.