Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

stół, krzesła, dywan

PRZYTULNOŚĆ I HARMONIA

Harmonia jest jedną z podstawowych zasad stylu skandynawskiego.  Estetyka północnej Europy charakteryzuje się monochromatyczną kolorystyką oraz starannym doborem mebli, które tworzą spójną i optycznie przyjemną aranżację przestrzeni. Aby osiągnąć harmonię w aranżacji przestrzeni stylu skandynawskiego, zalecane jest wykorzystanie mebli wykonanych z jasnego drewna. Warto również wprowadzić ozdoby, takie jak miękkie poduszki na krzesła, serwety na blacie stołu czy nawet – jako odrębną dekorację – dywan, który złagodzi chłód stylu skandynawskiego i stworzy jednocześnie przytulną atmosferę. W tym artykule podpowiemy, jak zaaranżować jadalnię zgodnie z założeniami skandynawskiej estetyki.

stół, krzesła, szare zasłony

KOLEJNE KROKI W ARANŻACJI

Jadalnia w stylu skandynawskim to wybór naturalnych tkanin i surowców, kreujących jednocześnie praktyczną i przytulną przestrzeń. W procesie aranżacji zaleca się rozpoczęcie od głównych elementów, stopniowo dodając akcenty i dekoracje. Ważne jest określenie motywu przewodniego, zwłaszcza kolorystycznego, poprzez wybór dominujących barw. W stylu skandynawskim dwa bazowe kolory to beż i szarość, choć można również zastosować czerń, łącząc ją z jasnymi i przytulnymi odcieniami. Taki proces aranżacji pozwoli stworzyć jadalnię, która nie tylko odzwierciedli skandynawską estetykę, ale będzie także emanować funkcjonalnością i komfortem.

CHARAKTERYSTYCZNA KOLORYSTYKA

W skandynawskim wzornictwie istotnym elementem jest kolorystyka oparta na barwach ziemi. Aranżacja jadalni w tym stylu wymaga zgodności z paletą kolorów charakterystyczną dla tego nurtu. Odcienie drewna stanowią doskonałą bazę do stworzenia harmonijnych kompozycji, ale warto także łączyć je z beżami, szarościami lub bielą – unikajmy stosowania kolorów, które nie łącza się w harmonijny sposób. Istotnym aspektem jest także utrzymanie spójności temperatury kolorów – łączenie ciepłych i chłodnych barw nie wpłynie pozytywnie na odbiór przestrzeni. Dzięki takim zabiegom jadalnia w stylu skandynawskim nabierze nie tylko charakterystycznego wyglądu, ale również stworzy spójną, estetyczną przestrzeń.

stół, krzesła, lampy wiszące

WYBÓR STOŁU I KRZESEŁ

Przy wyborze stołu do jadalni w stylu skandynawskim trzymajmy się zasady, że lepsze jest wrogiem dobrego. Zdecydowanie warto postawić na klasyczne rozwiązania, które odzwierciedlają estetykę stylu skandynawskiego, a drewniany stół jest jej ważnym elementem. Zadbajmy o to, aby był on maksymalnie prosty, miał jednolitą kolorystykę oraz łączył charakterystyczne dla stylu skandynawskiego barwy, na przykład biel i brąz – w przypadku drewnianego stołu łatwiej jest także dobrać odpowiednie krzesła. Świetnym pomysłem jest dekoracja krzeseł za pomocą poduszek, co stworzy spójny obraz jadalnianego zestawu. Harmonijnie dobrane meble sprawią, że jadalnia w stylu skandynawskim stanie się nie tylko miejscem spożywania posiłków, ale również estetycznym i funkcjonalnym centrum domowego życia.

ARANŻACJA Z CZERNIĄ

Czy czerń może znaleźć swoje miejsce w jadalni w stylu skandynawskim? Odpowiedź jest twierdząca. W połączeniu z bielą i naturalnymi odcieniami drewna kolor czarny komponuje się doskonale.  Nie wahajmy się zatem postawić na czarne krzesła przy drewnianym stole. Co więcej, aranżację możemy uzupełnić czarnym regałem postawionym obok biało – drewnianej komody. Czerń może stać się naszym motywem przewodnim, nadając jadalni niepowtarzalny charakter. Jeśli tylko mamy pomysł na wykorzystanie czerni, możemy ją śmiało wprowadzić do skandynawskiego wnętrza. Taka możliwość jest niewątpliwie dowodem na to, że styl skandynawski daje dużą swobodę w kreowaniu unikalnych i osobistych aranżacji.

KLIMATYCZNE DODATKI

Jakie dodatki wybrać, aby stworzyć idealnie skandynawską atmosferę w jadalni? Jest na to kilka prostych i przyjemnych sposobów. Warto skupić się na naturalnych materiałach, które podkreślą przytulność tego wyjątkowego stylu. Doskonałym wyborem będą takie dodatki, jak:

  • wiklinowe kosze,
  • drewniane osłonki na donice,
  • ramki na zdjęcia,
  • plakaty w odcieniach drewna.

Aby dodać ciepła i wygody, nie zapomnijmy również o miękkim dywanie, który wniesie do wnętrza dodatkową warstwę komfortu. Warto również wplatać w aranżację założenia filozofii hygge, koncentrującej się na tworzeniu harmonijnego i spokojnego otoczenia. Aby dopełnić całości, sięgnijmy zatem po świece umieszczone w klimatycznych lampionach lub charakterystyczne skandynawskie latarenki. Są to proste, a zarazem skuteczne dodatki, które tworzą wyjątkową atmosferę w jadalni w stylu skandynawskim.

drewniany stół, metalowe krzesła

SKANDYNAWSKI UROK W TWOJEJ JADALNI

Zainwestuj w harmonię i funkcjonalność, wybierając styl skandynawski! Skorzystaj z doświadczenia naszego zespołu projektantów wnętrz z PRZESTRONNIE.PL, którzy z pasją zajmą się aranżacją Twojej jadalni. Dzięki unikalnemu projektowi wnętrza stworzonemu przez nas Twoja jadalnia stanie się miejscem, w którym design spotyka się z wygodą. Odkryj zalety projektowania wnętrz w stylu skandynawskim, łączącym funkcjonalność z estetyką! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie na terenie całego kraju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Dlaczego drewno jest ważnym materiałem w jadalni w stylu skandynawskim?

Drewno jest ważnym materiałem, ponieważ ma ono ogromny potencjał aranżacyjny, wprowadza do wnętrza ciepło i naturalność, co jest charakterystyczne dla stylu skandynawskiego.

2. Jak można wprowadzić czerń do skandynawskiej jadalni?

W skandynawskiej jadalni czerń dobrze komponuje się z bielą i drewnem. Można wprowadzić ją do tego wnętrza w postaci czarnych elementów, takich jak krzesła czy regały.