Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

minimalna ilość dekoracji

PIĘKNO PROSTOTY I HARMONII – SALON W STYLU MINIMALISTYCZNYM

Styl minimalistyczny w projektowaniu wnętrz to hołd oddawany prostocie, funkcjonalności i estetyce czystej formy. Projektowanie salonu w tym stylu jest dążeniem do osiągnięcia spokoju i harmonii poprzez wyeliminowanie zbędnych elementów. Minimalizm pozwala na stworzenie wnętrza, w którym mniej oznacza więcej – w sposób elegancki i nowoczesny. 

Cechy charakterystyczne w stylu minimalistycznym: 

  • dominacja jasnych kolorów. 
  • Odcienie bieli, jasnego beżu i szarości na ścianach 
  • wielofunkcyjne oraz praktyczne elementy 
  • brak zbędnych ozdób oraz dodatków 
  • proste formy i gładkie faktury 
funkcjonalne meble o prostych formach

MNIEJ, ALE LEPIEJ

Minimalizm to odejście od nadmiaru i przepychu. W salonie minimalistycznym powinno unikać zbędnych ozdób, ciężkich zasłon czy wielu dekoracji. Wybierając meble, kładzie się nacisk na ich funkcjonalność i prostotę formy. Niewielka liczba mebli o wysokiej jakości to klucz do sukcesu. 

minimalna ilość dekoracji

GEOMETRYCZNE FORMY I LINIE

W stylu minimalistycznym istotne są geometryczne formy i proste linie. Meble oraz dodatki często prezentują niemal surową formę, podkreślając elegancję prostoty. Bez zbędnych zdobień czy krzykliwych wzorów, każdy element jest umiejętnie umieszczony i ma swoje określone przeznaczenie. Taki podejście kładzie nacisk na funkcjonalność i estetykę jednocześnie, tworząc spójne i nowoczesne wnętrze. 

PUSTE PRZESTRZENIE I PORZĄDEK

Minimalizm to rezygnacja z nadmiernego przepychu. W minimalistycznym salonie omija się zbędne ozdoby i ciężkie zasłony. Priorytetem są funkcjonalność mebli i ich prostota. Ograniczona ilość mebli, lecz o wysokiej jakości, jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w tym stylu. Unikalny urok minimalistycznego salonu wynika z harmonijnego balansu między przestrzenią a elementami, które naprawdę się liczą. 

geometryczne formy w meblach

NIEWIELKA LICZBA AKCENTÓW 

Minimalizm wcale nie wyklucza indywidualności. Wręcz przeciwnie, to właśnie w tym stylu możliwe jest subtelne wyrażenie charakteru wnętrza. Oszczędność i spójność minimalistycznego podejścia otwierają przestrzeń na niewielką liczbę wyselekcjonowanych akcentów, które wnoszą wyjątkowy charakter. To może być pojedyncza abstrakcyjna rzeźba, która przyciąga uwagę swoją unikalną formą. Elegancka lampa o minimalistycznym designie może stać się centralnym punktem przestrzeni, emanując subtelnością i estetyką. 

Te niewielkie akcenty pomogą wyrazić naszą osobowość w minimalistycznym wnętrzu. Wybór dodatków jest kluczowy do zachowania równowagi między minimalistycznym podejściem a unikatowym charakterem wnętrza. Dobrze dobrane akcenty dodają głębokości i zmysłowej estetyki. Taki balans między minimalizmem, a indywidualnością tworzy harmonijne wnętrze, które jest jednocześnie spokojne i wyjątkowe. 

NOWOCZESNA I SPOKOJNA PRZESTRZEŃ

Projektowanie salonu w stylu minimalistycznym to tworzenie nowoczesnej i spokojnej przestrzeni, w której forma i funkcjonalność idą w parze. Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym pomaga stworzyć spokojną przestrzeń, zachęcającą do skupienia na istotnych aspektach życia i otoczenia. 

Jeśli marzysz o salonie, który celebruje piękno prostoty i czystych form, styl minimalistyczny będzie dla Ciebie odpowiedni. Nasi eksperci z PRZESTRONNIE.PL chętnie pomogą Ci w stworzeniu minimalistycznej oazy spokoju i estetyki. Skontaktuj się z nami już dziś i odkryj urok minimalistycznego wnętrza. Działamy na terenie Warszawy oraz zdalnie w całej Polsce. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. JAKIE SĄ GŁÓWNE CECHY STYLU MINIMALISTYCZNEGO W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ?

Styl minimalistyczny opiera się na prostocie, funkcjonalności i estetyce czystej formy. Eliminuje zbędne elementy, skupiając się na kluczowych aspektach przestrzeni.

2. JAKIE KOLORY DOMINUJĄ W MINIMALISTYCZNYM SALONIE?

Wnętrze minimalistycznego salonu cechują jasne kolory, takie jak biel, jasny beż czy szarość. Ważne jest zachowanie neutralnego tła. Dodaj trochę ciemnych kolorów w meblach albo dodatkach dla stworzenia kontrastu.

3. JAKIE ZASADY DOTYCZĄ WYBORU MEBLI W STYLU MINIMALISTYCZNYM?

Wybierając meble w stylu minimalistycznym, ważna jest ich funkcjonalność, prostota formy oraz wysoka jakość. Postaw na niewielką liczbę mebli, ale wielofunkcyjnych. Meble powinny być wykonane z drewna, najlepiej malowane na jasny kolor bądź bielone.

4. JAKIE WYBRAĆ WZORNICTWO W MINIMALISTYCZNYM WYSTROJU?

Meble i dodatki w stylu minimalistycznym cechują się prostymi, geometrycznymi formami oraz surowym designem, co podkreśla elegancję prostoty.