Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

białą kanapa, drewniana podłoga

EWOLUCJA STYLU NOWOCZESNEGO

Historia stylu nowoczesnego sięga ponad 100 lat wstecz, gdy nowe materiały jak szkło, stal i beton wzbudziły zainteresowanie. Filozofia Bauhausu, głosząca funkcjonalność ponad dekoracyjność, odegrała kluczową rolę. Proste linie, czyste formy i przejrzysty plan przestrzeni stały się nieodłącznymi cechami nowoczesności. Współczesne wnętrza, choć różnią się od tych sprzed wieku, nadal zachowują pewne podstawy: klarowne funkcje i minimalistyczną geometrię. Aranżacje w tym stylu są uniwersalne i dostosowują się do różnych gustów. Nowoczesność nie oznacza jednak szablonowości. To my kształtujemy potencjał prostych form, gdzie mniej staje się więcej, co widoczne w dzisiejszych architektonicznych osiągnięciach.

beton na ścianie

NIEOGRANICZONE MOŻLIWOŚCI KOLORYSTYCZNE

Styl nowoczesny często kojarzy się z niewielką paletą kolorów, gdzie czernie, biel, szarości i brązy tworzą harmonię. Jednak warto pamiętać, że nie musimy rezygnować z koloru. Wyważona paleta barw może zyskać intensywne i soczyste wtrącenia. W nowoczesnych wnętrzach, biała śnieżna biel często pełni rolę tła, idealnego kontrastu dla barwnych akcentów. Przykładem może być prosty klosz lampy w głębokim odcieniu szafiru, który w połączeniu z białymi ścianami staje się doskonałym punktem kolorystycznym całej aranżacji. Ograniczona paleta oferuje nieograniczone możliwości eksperymentowania z barwami, dodając energii i charakteru nowoczesnym wnętrzom.

MINIMALIZM W STYLU NOWOCZESNYM 

Podstawową zasadą stylu nowoczesnego jest minimalizm, który tworzy uporządkowane i harmonijne wnętrza. Każdy mebel i detal mają swoje określone miejsce i funkcję, tworząc spójną estetykę. To nie oznacza rezygnacji z elementów wyposażenia, które nie są konieczne. Chodzi o umiar – jeśli eksperymentujemy z kolorami, ograniczmy liczbę dodatków i dekoracji. Jeśli pragniemy wiszących obrazów i ustawionych na półkach książek, wybierzmy meble o prostych bryłach. Dzięki temu utrzymamy równowagę i unikniemy nadmiaru wrażeń. Minimalizm to kluczowa zasada, która pozwala cieszyć się spokojem i elegancją nowoczesnych wnętrz.

sypialnia w szarym kolorze

CHARAKTERYSTYKA NOWOCZESNYCH ARANŻACJI WNĘTRZ

Istnieje szereg odmian stylu nowoczesnego, ale większość aranżacji utrzymanych w tej estetyce ma pewien wspólny charakter. Pierwszym skojarzeniem jest surowość wnętrza. Osiągamy to poprzez geometryzację przestrzeni, stosowanie nowoczesnych materiałów, takich jak beton, szkło czy stal. Wykończenia z betonu architektonicznego lub posadzka z żywicy epoksydowej to ciekawe wybory. Stalowe elementy mebli robią wrażenie. Jednak miłośnicy drewna nie muszą rezygnować z desek na podłodze. Ważne jest odpowiednie wykończenie i wybarwienie drewna. Możemy także wprowadzić nowoczesne dodatki z drewna jak lampy o prostych formach i wykończeniu ze sklejki. To doskonały sposób na wprowadzenie drewna do surowych wnętrz doda im elegancji i charakteru.
 

OŚWIETLENIE W NOWOCZESNYCH WNĘTRZACH

Wnętrza w stylu nowoczesnym, chłodne i surowe, pragną odnaleźć swoje ożywienie w promieniach światła. To światło, które jak magiczny dotyk, przełamuje lód surowości, podkreślając ludzki wymiar przestrzeni. W aranżacjach nowoczesnych doskonale sprawdzają się szyno przewody, których niewielkie reflektorki malują świetliste krajobrazy. Oświetlenie liniowe staje się doskonałą propozycją. Uzupełnieniem mogą być kinkiety i lampy stojące o minimalistycznym i nowoczesnym designie. 
Jednak w nowoczesnych wnętrzach nie ograniczamy się jedynie do oświetlenia „technicznego”. Dekoracyjne światło odgrywa tu szczególną rolę, często pełniąc funkcję jedynej ozdoby w pomieszczeniu. 
Projektując nowoczesne wnętrza, nie bójmy się eksperymentować. Nic tak nie tłumi potencjału aranżowanej przestrzeni, jak sztywne trzymanie się zasad i reguł. Pamiętajmy o umiarze, a następnie oddajmy się fantazji. Pragnienie, które powinno nas napędzać, to stworzenie przestrzeni, w której będziemy czuć się prawdziwie dobrze.

stojąca lampa i kinkiety

Odkryj nowoczesny świat aranżacji

Styl nowoczesny istnieje od ponad 100 lat, wzbudzając fascynację nowymi materiałami i funkcjonalnością. Dziś to uniwersalne aranżacje, dostosowane do różnych gustów. Styl nowoczesny nie oznacza szablonowości. Minimalizm i wyważona paleta barw nadają energii i elegancji. Harmonia, funkcjonalność i prostota tworzą spokój we wnętrzach. Eksperymentuj z kolorami i dodatkami, ale zachowaj umiar. Surowość, geometryzacja i nowoczesne materiały podkreślają charakter aranżacji. Oświetlenie odgrywa kluczową rolę, ożywiając surową przestrzeń. Projektując wnętrza bądź odważny, zachowując równowagę i oddając się fantazji. Skorzystaj z pomocy doświadczonego projektanta wnętrz PRZESTRONNIE.PL przy urządzaniu wnętrza w stylu nowoczesnym.

PYTANIA I ODPOWIEDZI: 

1. Jakie są podstawowe cechy stylu nowoczesnego w aranżacjach wnętrz?

Proste linie, czyste formy i klarowny plan przestrzeni są nieodłącznymi cechami stylu nowoczesnego. Minimalizm oraz funkcjonalność ponad dekoracyjność są również kluczowymi elementami tego stylu.

2. Jak można eksperymentować z kolorami w nowoczesnych wnętrzach?

Chociaż styl nowoczesny często kojarzy się z niewielką paletą kolorów, można zyskać intensywne i soczyste wtrącenia kolorystyczne. Wyważona paleta barw, z białą bielą jako tłem, pozwala na dodawanie energii i charakteru poprzez barwne akcenty.

3. Jaką rolę odgrywa oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach?

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach odgrywa kluczową rolę w przełamywaniu surowego charakteru i podkreślaniu ludzkiego wymiaru przestrzeni. Szyno przewody z niewielkimi reflektorkami i oświetlenie liniowe są często stosowane, ale również dekoracyjne światło pełni istotną funkcję w aranżacji, dodając charakteru i ozdoby pomieszczeniu.