Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura
Image Alt

STYL BOHO W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ

świeczki i rośliny doniczkowe

WOLNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ

Styl boho, skrót od „bohemian”, to wyjątkowy i ekscytujący trend w projektowaniu wnętrz, który celebruje wolność, kreatywność i wyrażenie własnej osobowości. To mieszanka kultur, inspiracji podróżami i artystycznego ducha. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego styl boho jest tak popularny i jak można go zastosować w projektowaniu wnętrz. 

KOLORY I MATERIAŁY

Styl boho charakteryzuje się paletą kolorów inspirowaną naturą: odcienie ziemi, brązy, zielenie, pomarańcze i czerwienie. Nie ma żadnych ograniczeń w wyborze kolorów, co daje projektantom dużą swobodę w tworzeniu unikatowych przestrzeni. Podczas aranżacji wykorzystuje się naturalne tkaniny, takie jak len, bawełna i jedwab. Te materiały są często ozdobione wzorami etnicznymi. Z drewna, rattanu i metalu są wykonane meble i dekoracje. 

ręcznie robione makramy

MEBLE I AKCESORIA

W stylu boho można pozwolić sobie na ekspresję i indywidualizm. Meble są często eklektyczne – różne style i epoki łączą się w harmonijny sposób. Kanapy w stylu vintage, kolorowe pufy, orientalne dywany i unikalne lampy to częste elementy wystroju. Nie zapomnijmy o dekoracjach. Liczne poduszki, makramy, lustra w ozdobnych ramach i mnóstwo roślin tworzą niepowtarzalny klimat. 

SWOBODA ARANŻACJI

Styl boho to także swoboda w aranżacji przestrzeni, co sprawia, że jest to podejście projektowe pełne kreatywności i wyjątkowości. Brak ściśle określonych reguł w układzie mebli czy rozkładzie dekoracji pozwala na: 

  • indywidualizm – styl boho jest wyjątkowo przyjazny dla wyrażania osobistego stylu, gdzie można eksperymentować i wyrażać siebie poprzez wybór mebli i dekoracji, które najlepiej oddają charakter i zainteresowania, 
  • eklektyzm – klasyczne zasady harmonii stylistycznej mogą być łamane na korzyść zestawiania różnych stylów mebli i dodatków, 
  • zróżnicowanie materiałów – styl boho pozwala na miksowanie różnych materiałów, takich jak drewno, rattan, metal, tkaniny naturalne i sztuczne, 
  • kreatywność w dekoracjach – brak wyznaczonych reguł oznacza, że można eksperymentować z dekoracjami. Warto powiesić kilka luster obok siebie, a na ścianach zamontować różne rodzaje półek i położyć mnóstwo poduszek na kanapę, 
  • dopasowanie do potrzeb – styl boho pozwala na dostosowanie przestrzeni do potrzeb mieszkańców. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. 
koszyk z rattanu

INSPIRACJE DALEKIMI PODRÓŻAMI

Styl boho czerpie inspirację z różnych kultur i podróży. Można ozdobić przestrzeń ręcznie wykonanymi przedmiotami z różnych zakątków świata, takimi jak marokańska ceramika, indyjskie poduszki czy afrykańskie maski. To zestawienie kulturowych elementów tworzy unikalny i eklektyczny charakter wnętrza, dodając mu niepowtarzalnego uroku i historii. 

PRZYTULNOŚĆ I KOMFORT

Mimo swobody w aranżacji styl boho zawsze powinien emanować przytulnością i komfortem. To miejsce, gdzie można się zrelaksować i poczuć swobodę wyrażania siebie. Dzięki luźnemu podejściu do aranżacji mieszkańcy mogą spędzać czas w otoczeniu, które oddaje ich indywidualny charakter i pasje. 

lustro z drewnianą ramą

STYL BOHO W TWOIM MIESZKANIU

Projektowanie wnętrz w stylu boho może być ekscytującym doświadczeniem, ale wymaga wyczucia i zrozumienia, jak połączyć różnorodne elementy w spójny wyrazisty design. Jeśli szukasz pomocy w stworzeniu idealnej przestrzeni boho, skontaktuj się z nami. Jako eksperci w dziedzinie projektowania wnętrz jesteśmy gotowi Ci pomóc stworzyć wyjątkowe wnętrze, które będzie odzwierciedlać Twój styl życia i pasje. Nasza firma PRZESTRONNIE.PL działa na terenie Warszawy i okolic oraz zdalnie w całej Polsce. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. CZYM CHARAKTERYZUJE SIĘ STYL BOHO W PROJEKTOWANIU WNĘTRZ?

Styl boho w projektowaniu wnętrz jest ekspresyjny i pełen swobody. Charakteryzuje się mieszanką styli oraz wykorzystaniem naturalnych materiałów i eklektycznych mebli. 

2. JAKIE KOLORY I MATERIAŁY SĄ TYPOWE DLA STYLU BOHO?

Styl boho wykorzystuje paletę kolorów inspirowaną naturą, takie jak odcienie ziemi, brązy, zielenie, pomarańcze i czerwienie. Popularnymi materiałami są len, bawełna, jedwab, drewno, rattan i metal. 

3. JAKIE MEBLE I AKCESORIA SĄ CZĘSTO UŻYWANE W STYLU BOHO?

Meble w stylu boho są eklektyczne, a do wystroju często wykorzystuje się kanapy vintage, kolorowe pufy, orientalne dywany oraz unikalne lampy. Dekoracje, takie jak poduszki, makramy, lustra i rośliny, tworzą niepowtarzalny klimat. 

4. DLACZEGO STYL BOHO JEST PRZYJAZNY DLA OSÓB KREATYWNYCH I ARTYSTYCZNYCH?

Styl boho nie narzuca ściśle określonych reguł, co pozwala artystycznym duszom eksperymentować i wyrażać siebie poprzez wybór mebli i dekoracji, które najlepiej oddają własny charakter i zainteresowania.