Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

wieszaki na ubrania

FUNKCJONALNA I STYLOWA PRZESTRZEŃ

Twoja garderoba to nie tylko miejsce przechowywania ubrań i akcesoriów – to oaza osobistego stylu i organizacji. Projektowanie garderoby może brzmieć jak złożone zadanie, ale z odpowiednim podejściem, przestrzeń ta może stać się nie tylko funkcjonalna, ale także piękna.  

OKREŚL SWOJE POTRZEBY

Pierwszym krokiem do udanego projektu garderoby jest zrozumienie swoich potrzeb. Zastanów się, ile miejsca potrzebujesz na ubrania wieszane i składane, buty, akcesoria oraz ewentualnie dodatkowe elementy, takie jak bielizna czy biżuteria. Ustal, czy potrzebujesz więcej półek, czy wieszaków, a może miejsca na dużą kolekcję butów.  

duże lustro stojące

WYBÓR ODPOWIEDNIEGO UKŁADU

Wybór układu garderoby jest kluczowy. To, czy zdecydujesz się na otwarte regały, szafy z drzwiami przesuwnymi czy klasyczną szafę z drzwiami otwieranymi, będzie miało wpływ na zarówno funkcjonalność, jak i estetykę przestrzeni. Pamiętaj, aby uwzględnić dostęp do wszystkich elementów garderoby i unikać zagrażającego zakorkowania układu.  

PLANUJ ERGONOMIĘ

Ergonomia odgrywa istotną rolę w projektowaniu garderoby. Umieść najczęściej używane rzeczy na wysokości łatwej do osiągnięcia, aby uniknąć nadmiernego marszczenia ubrań czy kłopotliwego schylania się. Dodatkowo, odpowiednia ilość wieszaków na ubrania wieszane oraz półek na ubrania składane pozwoli zachować porządek i uniknąć zgniatania tkanin.  

OŚWIETLENIE

Odpowiednie oświetlenie to klucz do udanej garderoby. Jasne światło ułatwi dobieranie ubrań i zlokalizowanie potrzebnych rzeczy. Optymalnym wyborem jest oświetlenie LED – energooszczędne i niewydzielające dużo ciepła. Dbałość o dobrze dobrane oświetlenie sprawi, że garderoba stanie się praktyczna i funkcjonalna, a także pozwoli na lepszą widoczność i komfort korzystania z przestrzeni. 

półki na obuwie i torebki

WYBÓR MATERIAŁÓW I KOLORÓW

Wybór odpowiednich materiałów i kolorów ma kluczowe znaczenie dla skutecznego projektowania garderoby. Odpowiednio dobrane elementy wpływają nie tylko na estetykę, lecz także na funkcjonalność i trwałość przestrzeni przechowywania. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę: 

  • Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń – wybierając jasne odcienie dla ścian, mebli czy akcesoriów, można stworzyć wrażenie większej przestrzeni w garderobie. To szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń o mniejszych gabarytach. 
  • Ciemne kolory dodają elegancji – dodanie ciemniejszych akcentów, takich jak ciemna szafa czy dekoracyjne elementy, może dodać garderobie elegancji i wyrafinowania. 
  • Praktyczność trwałych materiałów: wybór materiałów o wysokiej jakości i trwałości zapewnia, że garderoba przetrwa codzienną eksploatację. Szczególnie dla elementów narażonych na intensywne użytkowanie, takich jak półki czy wieszaki, warto inwestować w solidne materiały. 
  • Łatwość w utrzymaniu czystości – materiały odporne na plamy i łatwe w czyszczeniu ułatwiają utrzymanie garderoby w nienagannym stanie. To istotne, aby przestrzeń prezentowała się zawsze schludnie. 
  • Inwestycja w funkcjonalność i styl – dobór odpowiednich materiałów i kolorów to nie tylko kwestia estetyki, ale także inwestycja w funkcjonalność garderoby. Wybierając mądrze, zapewnisz sobie praktyczne korzyści na dłuższą metę. 

Dobór materiałów i kolorów stanowi kluczowy etap w procesie projektowania garderoby. Odpowiednie wybory wpłyną zarówno na wizualny efekt, jak i użytkową wartość przestrzeni przechowywania.  

PERSONALIZACJA PRZESTRZENI

Garderoba to nie tylko funkcjonalność, ale także ekspresja osobistego stylu. Personalizacja ma tutaj wielkie znaczenie – dodaj grafiki na drzwiach, wybierz kolorowe dywany czy dekoracyjne wieszaki. Twórz przestrzeń, która oddaje Twoją duszę. To właśnie tutaj Twoja osobowość otrzymuje swój wyjątkowy wyraz, a garderoba staje się inspirującym miejscem, odzwierciedlającym to, kim jesteś. 

UTRZYMUJ PORZĄDEK

Odpowiednia organizacja jest kluczem do udanej garderoby. Nawet najlepiej zaprojektowana przestrzeń wymaga utrzymania porządku. Regularne sortowanie ubrań, pozbywanie się tych nieużywanych, to krok ku lepszej funkcjonalności. Uwalniasz miejsce na nowe dodatki, przyczyniasz się do przejrzystości przestrzeni. To sposób na utrzymanie harmonii i cieszenie się zawsze uporządkowaną garderobą. 

dekoracje na półkach

TWÓRZ MARZENIA NA WIESZAKU

Zaangażowanie w projektowanie własnej garderoby może być inspirującym doświadczeniem, kiedy podejdziesz do tego zadania z wyobraźnią i praktycznym podejściem. To przestrzeń, która nie tylko kształtuje Twój osobisty styl, ale także wpływa na organizację codziennego życia. Pamiętaj, że ta garderoba to właśnie Twoje oczekiwania i potrzeby skrojone na miarę, dlatego warto poświęcić chwilę na dokładne zaplanowanie każdego szczegółu. Dzięki temu doświadczysz radości z funkcjonalnie i estetycznie zaprojektowanej garderoby oraz usprawnionej organizacji dnia. 
 
Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji swojego projektu garderoby, firma PRZESTRONNIE.PL jest tu, by Ci pomóc. Z naszym doświadczeniem i ekspertyzą w dziedzinie projektowania wnętrz, możemy razem stworzyć przestrzeń, która odzwierciedli Twój styl i zapewni praktyczne rozwiązania przechowywania. Skontaktuj się z nami już dziś i daj swojej garderobie nowe życie – funkcjonalne, stylowe i dostosowane do Ciebie! Nasze projekty realizujemy na terenie Warszawy i okolic, ale także zdalnie w całej Polsce. 

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. DLACZEGO PROJEKTOWANIE GARDEROBY JEST WAŻNE?

Projektowanie garderoby ma duże znaczenie, ponieważ nie tylko pomaga w organizacji ubrań i akcesoriów, ale także pozwala wyrazić osobisty styl oraz usprawnić codzienne życie poprzez funkcjonalne rozwiązania przechowywania.

2. JAKIE ELEMENTY POWINNY BYĆ WZIĘTE POD UWAGĘ PODCZAS PROJEKTOWANIA GARDEROBY?

Podczas projektowania garderoby ważne jest określenie swoich potrzeb, wybór odpowiedniego układu, planowanie ergonomii, uwzględnienie oświetlenia, dobór materiałów i kolorów, personalizacja przestrzeni oraz utrzymanie porządku.

3. JAKIE ZNACZENIE MA ERGONOMICZNE ROZMIESZCZENIE RZECZY W GARDEROBIE?

Ergonomiczne rozmieszczenie rzeczy w garderobie jest istotne, ponieważ umożliwia łatwy dostęp do najczęściej używanych przedmiotów oraz minimalizuje marszczenie ubrań czy konieczność niekomfortowego schylania się. 

4. DLACZEGO DOBÓR MATERIAŁÓW I KOLORÓW JEST ISTOTNY W PROJEKTOWANIU GARDEROBY?

Dobór materiałów i kolorów ma duże znaczenie zarówno dla funkcjonalności, jak i estetyki garderoby. Jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, a odpowiednie materiały są łatwe do utrzymania w czystości i wytrzymałe na codzienną eksploatację.