Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

drewniane szafki w kuchni

MAGICZNY POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI

W kręgu szybkiego tempa życia i nowoczesnych technologii coraz częściej pragniemy odnaleźć spokój i harmonię w miejscu, które nas otacza. W tęsknotę za prostotą minionych czasów wpisuje się z niezwykłym wdziękiem kuchnia w stylu rustykalnym. To powrót do korzeni, do ziemi i natury, do dźwięków, smaków i aromatów, które kiedyś wypełniały wiejskie chaty. Styl rustykalny nie tylko przenosi nas w przeszłość, ale również nadaje przestrzeni niepowtarzalny, urokliwy charakter.

Styl rustykalny wyróżnia: 

  • Prostota i autentyczność – styl rustykalny opiera się na surowości i naturalności. To powrót do podstawowych elementów, które tworzą niepretensjonalne piękno. 
  • Bliskość z naturą – ten styl oddaje hołd naturze. Używane materiały, kolory i dekoracje przywołują atmosferę wiejskiej scenerii, co pomaga w tworzeniu spokojnej, zrównoważonej przestrzeni. 
  • Historia i nostalgia – meble i detale w rustykalnym stylu często posiadają patynę i historię. To właśnie te zaczarowane przedmioty opowiadają historię, tworząc uczucie nostalgii. 
  • Przytulność i ciepło – styl rustykalny zapewnia wnętrza pełne ciepła i przytulności. Drewniane belki, miękka kolorystyka i naturalne tekstury tworzą aurę spokoju. 
  • Handmade i rękodzieło – w rustykalnych wnętrzach często znajdziemy ręcznie wykonane przedmioty, co dodaje im unikalnego charakteru. Rękodzielniczy akcent przynosi wrażenie autentyczności. 
  • Związek z przeszłością – inspiracja dawnymi czasami pozwala tworzyć wnętrza, które mają korzenie i wartości, odnosząc się do tradycji i kultury. 
  • Urok wiejskich elementów – styl rustykalny wykorzystuje elementy wiejskiej architektury, takie jak belki sufitowe, cegła czy kamień, które dodają charakteru i autentyczności. 
  • Spójność i spokój – cała estetyka rustykalna tworzy spójne, spokojne wnętrza, które odcinają się od zgiełku zewnętrznego świata, tworząc miejsce wyciszenia i relaksu. 
surowe, ceglane ściany

BARWY WIEJSKICH ŁĄK

Kolorystyka odgrywa tu kluczową rolę. Inspiracją są barwy wiejskich łąk, słonecznych pól i drzewnych zagajników. Znajdziemy tu głębokie odcienie zieleni, spokojną biel, ciepłe brązy oraz odcienie spalonej cegły. Kuchnia w stylu rustykalnym emanuje ciepłem i przytulnością jak urokliwe wiejskie pejzaże o zachodzie słońca. 

UMEBLOWANIE I WYSTRÓJ

Wnętrze kuchni rustykalnej ukazuje się jako harmonijna kompozycja wyjątkowych mebli i detali wykończenia. Surowość drewna, którego używa się na blatach, podłogach i belkach sufitu, kontrastuje z delikatnością porcelanowych gałek w rustykalnych szafkach. Drewniane belki sufitowe, odsłonięte, przynoszą na myśl chaty wiejskich gospodarzy. Stara patyna mebli i faktur drewna przynoszą ze sobą opowieść o latach, które upłynęły. Ważnym elementem wystroju jest także roślinność. Flora w rustykalnej kuchni to nie tylko ozdoba, ale też manifestacja bliskości z naturą. Na parapecie wylegują się słońcem obsypane pomidory, na drewnianych półkach układają się słoiki pełne domowych przetworów. Wianki suszonych ziół, wiszące z belki sufitowej, nie tylko dodają aromatu, ale również przywołują obrazy pachnących łąk. 

drewniane belki sufitowe

KUCHENNE PRZYRZĄDY I DEKORACJE

Kuchnia w stylu rustykalnym to nie tylko wnętrze, to również sposób na życie. Wszystko, co można znaleźć w tej przestrzeni, ma swoją funkcję i historię. Znajdziemy tu emaliowane garnki, żeliwne patelnie, drewniane tłuczki do ziemniaków. Są to nie tylko narzędzia, ale także przedmioty budzące nostalgiczne wspomnienia i tworzące swoistą wiejską kronikę. W drobnych detalach ukrywa się siła wyrazu rustykalnej kuchni. Starannie dobrany żeliwny wieszak na garnki, mosiężne klamki i kute elementy, podkreślają rustykalny charakter wnętrza. Ceramiczne płytki z motywem kwiatowym w delikatny sposób łamią surowość drewna.  

komin z kamieni

SPOSÓB NA WIEJSKĄ PRZYTULNOŚĆ  

Kuchnia w stylu rustykalnym to podróż w czasie i przestrzeni, w której każdy szczegół opowiada historię. To przytulność i spokój, które stają się antidotum na zgiełk współczesnego życia. Każdy element, od kolorów po meble i drobne dekoracje, składa się na tę wyjątkową aurę. To zaproszenie do zatrzymania się, by cieszyć się chwilą spędzoną w otoczeniu, gdzie czas płynie inaczej – spokojniej, smaczniej i piękniej. Zanurzenie się w rustykalnej estetyce kuchni to podróż w czasie i przestrzeni. Drewno, cegła i przytulne barwy tworzą magiczny nastrój. Współpraca z doświadczonym architektem wnętrz z Warszawy ze strony PRZESTRONNIE.PL gwarantuje profesjonalny projekt i aranżację, dostosowaną do potrzeb i marzeń. Projektant zapewni harmonijne połączenie funkcjonalności i wiejskiego uroku, tworząc unikalną przestrzeń, w której historia spotyka nowoczesność.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. JAKIE CECHY CHARAKTERYZUJĄ STYL RUSTYKALNY?

Styl rustykalny charakteryzuje bliskość z naturą, historia, przytulność, rękodzieło i spokój. 

2. JAKIE ZNACZENIE MA HANDMADE I RĘKODZIEŁO W TYM STYLU?

Rękodzieło i przedmioty handmade dodają unikalnego charakteru, tworząc wrażenie autentyczności. 

3. JAKIE BARWY DOMINUJĄ W RUSTYKALNEJ KUCHNI?

W rustykalnej kuchni dominują głębokie odcienie zieleni, spokojna biel, ciepłe brązy i odcienie cegły. 

4. JAKIE ELEMENTY SĄ KLUCZOWE PRZY ARANŻACJI KUCHNI?

Przy aranżacji kuchni w stylu rustykalnym kluczowe jest drewno, surowe materiały, delikatne barwy, roślinność i ręcznie wykonane przedmioty.