Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura
Image Alt

ELEGANCJA I WAKACYJNY KLIMAT TWOJEJ KUCHNI

piaskowe płytki

NADMORSKA ELEGANCJA

Styl hampton, nazwany na cześć urokliwych miejscowości Southampton i East Hampton, to inspiracja dla wnętrz wakacyjnych rezydencji nowojorczyków. Choć style te mają wiele wspólnych cech, kuchnia w stylu Hampton prezentuje się bardziej elegancko, przytulnie i ciepło, z subtelnymi akcentami chłodnego błękitu. Natomiast kuchnia w stylu nowojorskim jest bardziej artystyczna, eklektyczna i chłodniejsza. Wnętrza, które łączą te style, powinny emanować luksusem, jednocześnie nawiązując do wakacyjnego klimatu. To połączenie tworzy niepowtarzalną aranżację, która zachwyca i inspiruje.

listwy sufitowe i podłogowe

WNĘTRZA W STYLU HAMPTON

Urządzając wnętrza w stylu hampton, kluczowe jest skupienie na autentyczności i wysokiej jakości materiałów. Sztuczne elementy, plastikowe dodatki oraz tanie wykończenia nie mają tu miejsca, gdyż szybko tracą swój urok. Warto postawić na naturalne i trwałe rozwiązania.

Wnętrze w stylu hampton zyska wyjątkową wartość dzięki solidnej stolarki. Drewno odgrywa kluczową rolę w tym stylu. Kuchnia nabierze piękna dzięki naturalnym okładzinom i ponadczasowym meblom. Styl Hampton podkreślisz poprzez używanie naturalnych dodatków, takich jak elementy z juty, bawełny czy lnu. Przeniknij do wnętrza w stylu hampton, gdzie piękno naturalnych materiałów i wysoka jakość wykończeń tworzą harmonijne i eleganckie przestrzenie.

WYBÓR KOLORÓW DO KUCHNI

Barwa Opis 
Biel Idealna baza, zarówno śnieżna, jak i złamana z dodatkiem beżu; optycznie powiększa przestrzeń i nadaje przytulność. 
Piaskowy Nawiązujący do natury, inspiracja plażą; doskonale harmonizuje z bielą i barwami inspirowanymi oceanem. 
Niebieski Delikatny, błękitny odcień lub granatowy, podkreśla elegancję wnętrza; stosuj jako niewielki akcent na dodatkach lub na części frontów szafek. 
Drewno Jasny surowiec w ciepłym odcieniu; dodaje urozmaicenia i naturalnego charakteru; wybieraj także dodatki z trawy morskiej. 

Kuchnia w stylu hampton wyróżnia się jasną kolorystyką, a wybór odpowiednich barw pomoże stworzyć harmonijną aranżację, nawiązującą do przyjemnych nadmorskich kurortów. Biel stanowi idealną bazę, natomiast piaskowy odcień przeniesie atmosferę plaży do wnętrza. Dodatkowy akcent w postaci delikatnego niebieskiego lub eleganckiego granatowego podkreśli styl hampton. Drewno w ciepłym odcieniu oraz dodatki z trawy morskiej dodadzą naturalnego uroku i urozmaicenia.

bielone deski na suficie

PORADY DOTYCZĄCE KUCHNI

  • Farba – idealnym wyborem na ściany kuchni w stylu hampton jest wysokiej jakości biała farba. Zalecamy emulsję odporną na zmywanie, aby utrzymać jej estetyczny wygląd przez długi czas.
  • Płytki – nad blatem warto zastosować piaskowe płytki imitujące naturalny kamień lub małe, prostokątne płytki ceramiczne. Odpowiednio dobrane kafle w kształcie cegły będą doskonale się prezentować.
  • Cegła – jeśli chcesz wykorzystać cegłę, zalecamy bieloną odcień off-white. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie materiału, aby nie wnikały w niego tłuste plamy.
  • Sztukateria – dodanie listew sufitowych i przypodłogowych w aranżacji wnętrza wprowadzi elegancję charakterystyczną dla stylu hampton. Doskonale skomponują się zarówno z białą, jak i piaskową ścianą.
  • Drewno – na suficie warto zastosować bielone deski, aby rozjaśnić wnętrze. Alternatywnie, drewniany strop imitujący naturalny odcień brązu świetnie współgra z białymi ścianami, dodając ciepła i uroku kuchni w stylu hampton.

WYBÓR PODŁOGI

W kuchni w stylu hampton niezbędna jest drewniana okładzina podłogowa, odrzucając tanie panele czy wykładziny PCV. Wybierz ciemnobrązowe deski, np. z orzecha amerykańskiego, lub bielony surowiec. Nie bój się drewna w kuchni – zaimpregnowany materiał zapewni trwałość, a renowacja będzie łatwa i przyjemna. Stwórz wnętrze o eleganckim charakterze dzięki drewnianej podłodze.

DOBÓR MEBLI W STYLU HAMPTON

Drewniane meble są kluczowym elementem stylu hampton. Wybierz meble w stylu angielskim, takie jak białe szafki stojące z frezowanymi frontami i drewnianym blatem o ciepłym odcieniu, aby stworzyć elegancką aranżację. Upewnij się, że meble mają matową powierzchnię, a do ich wykończenia użyj uchwytów w kształcie muszek lub złotych gałek, które będą pięknie współgrać z pozostałymi elementami wystroju.

drewniana okładzina podłogowa

PODSUMOWANIE

Nadmorska elegancja w stylu hampton otwiera drzwi do wnętrz pełnych autentyczności i wysokiej jakości materiałów. Współpraca z doświadczonym projektantem wnętrz PRZESTRONNIE.PL pomoże Ci w urządzeniu kuchni w tym stylu. Odkryj zalety drewnianych mebli, delikatnych kolorów, naturalnych dodatków i harmonijnych aranżacji, które tworzą niepowtarzalne i eleganckie przestrzenie. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

PYTANIA I ODPOWIEDZI:

1. Jakie są kluczowe elementy w stylu hampton przy urządzaniu wnętrz kuchni?

Kluczowe elementy stylu hampton to autentyczność, wysokiej jakości materiały, solidna stolarka, naturalne okładziny i ponadczasowe meble.

2. Jakie kolory można wybrać do kuchni w stylu hampton?

Do kuchni w stylu hampton idealnie pasują biała baza, piaskowy odcień nawiązujący do plaży, delikatny niebieski lub granatowy jako akcent, oraz jasne drewno w ciepłym odcieniu.

3. Jakie porady dotyczące kuchni w stylu hampton warto wziąć pod uwagę?

Warto użyć wysokiej jakości białej farby na ściany, zastosować piaskowe płytki lub małe płytki ceramiczne nad blatem, wykorzystać bieloną cegłę, dodać sztukaterię oraz zastosować drewnianą okładzinę na podłodze.