Zadzwoń do nas +48 22 389 55 00

Cybernetyki 15 m. 93, 02-677 Warszawa

Pon - Piąt 8 - 16

Do góry zadzwoń do biura

Aranżacja wnętrz

dywanik, drabina, białe krzesła, lampa

Co wyróżnia ten styl

Styl wnętrz boho to połączenie naturalnych materiałów, a samo słowo bohème pochodzi od francuskiego słowa la bohème, które określało paryską bohemę XIX wieku, grupę zbuntowanych artystów żyjących według własnych zasad.

Styl ten uwielbia mieszanie różnych stylów, tekstur i kulturowych inspiracji. Boho łączy w sobie cechy egzotycznego marokańskiego stylu, etnicznych motywów z Azji oraz klimatów hippisowskich lat 60-tych. Cechą charakterystyczną stylu boho jest zdecydowanie luz, którą można uzyskać poprzez użycie tkanin naturalnych, takich jak len, bawełna czy jedwab, a także poprzez dodanie mebli w stylu vintage czy rękodzieła.

huśtawka, drewniana sofa i stolik, drabina

Wnętrza w luźnym stylu

We wnętrzach boho nie ma sztywnych ram, ornamenty zaczerpnięte są z różnych kultur i epok. Styl ten to połączenie naturalnych materiałów, kolorów i egzotycznych wzorów. W takim wnętrzu dominują barwy ziemi, zielenie i ciepłe odcienie brązu. Meble to głównie sofy, fotele i pufy tapicerowane miękkimi tkaninami, skórą lub wikliną, często w stylu łączącym elementy vintage i etnicznego. Dekoracje ścienne to głównie ręcznie malowane tapety, dywaniki, koronki, obrazy i plakaty w ciepłych tonacjach.

W stylu bohemy ważne są dodatki, takie jak kwiaty i rośliny, które pomagają stworzyć przyjazną i naturalną atmosferę. Poduszki, dywaniki i narzuty z etnicznymi motywami, haftami i ramkami tworzą niepowtarzalny klimat. Nurt ten obejmuje również naturalne elementy, takie jak kamień, muszle czy drewno, które nadają wnętrzu charakteru.

Kontrolowany rozgardiasz, czyli dekoracje

Dekoracje w stylu boho charakteryzują się swobodą i różnorodnością. Wnętrza ozdobione w tym stylu to przede wszystkim:

  • duże dywany,
  • makramy,
  • plecione kosze,
  • rośliny i kwiaty w kolorowych donicach.

Ważne są ręcznie robione dodatki, takie jak poduszki, narzuty, zasłony i lampy w etniczne wzory. Ciekawą ozdobą mogą być ręcznie malowane plakaty lub obrazy, a także przedmioty z drewna i bambusa. Ważne jest, by dekoracje były zróżnicowane i miały osobisty charakter, a także by były zgodne z zasadami ekologii i używane były naturalne materiały. Wszystko to razem tworzy klimat spokoju, swobody i przyjemnego relaksu.

wiklinowe dodatki w salonie

Meble w orientalnym stylu

Meble w stylu boho to połączenie różnych stylów, wzorów i materiałów. Przede wszystkim są to wygodne i miękkie sofy, fotele oraz kanapy, z miękkich tkanin lub skóry. Charakterystyczne dla tego stylu są też meble z drewna, wikliny i bambusa, w różnych odcieniach brązu i naturalnych kolorach. W stylu boho często łączy się elementy vintage z nowoczesnymi, a także meble z różnych kultur, jak np. meble marokańskie czy azjatyckie.

Ważne jest, by meble były funkcjonalne, a zarazem dodawały wnętrzu charakteru i indywidualnego stylu. Meble w stylu boho to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i chcących mieć w swoim domu oryginalne i niebanalne aranżacje.

Czy boho jest dla Ciebie?

Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każdy kto ma zamiar wystroić swoje wnętrze w tym stylu, jest to bowiem styl dla iście beztroskich i odważnych osób, bowiem nie każdy odnajdzie się w tym chaosie. Z tym stylem nie ma nudy, jeśli już decydujesz się na bohème to przygotuj się na wariację kolorów, mnóstwo dodatków i wszechobecne rośliny doniczkowe.

łóżko z różową i zieloną narzutą, białe stoliki

Odkryj boho u siebie

Styl wnętrz boho to połączenie różnych stylów, kultur i epok, które przyciąga swobodą, kolorem i naturalnymi materiałami. Aranżacja wnętrz w stylu boho daje wiele możliwości dla kreatywności, co pozwala wyrazić swoją indywidualność i unikalny styl. Zachęcamy do wprowadzenia w życie stylu Boho w domu, ponieważ jest to styl, który pozwala na stworzenie ciepłego i przytulnego miejsca, w którym można odpocząć i cieszyć się życiem. Zapraszamy na PRZESTRONNIE.PL aby dowiedzieć się więcej o stylach wnętrz. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.